Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Multumesc Laura , am observat asta pe pielea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Doamne, Monas cat am mai ras

eu am observat la baiatul mic un pic de gelozie in sensul ca plange atunci cand ma vede cu frati-su in brate. Inca nu plange isteric si sper nici sa nu se ajunga acolo.

CU jucariile voi cum ati procedat? Le-ati cumparat 2 jucarii identice sau diferite? Atenuez din conflicte daca am 2 jucarii la fel? Au inceput sa se uite la zornaitoarea din mana celuilalt si ma gandesc ca nu mai e mult pana vor incepe sa planga pt ca vor jucaria. Ma gandesc ca daca am 2 identice, ii potolesc oferindu-le aceasi jucarie in dublu exemplar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

anne'mary: la noi treaba cu jucarii identice nu a functionat. fie nu i-au mai interesat daca erau la fel si zaceau parasite cu lunile, fie unul le lua pe amandoua si asa ca tot scandal aveam. asa ca le iau cate o jucarie de caciula, insa diferita. asa mai fac schimb intre ei si avem o diversitate mai mare. insa poti incerca cu unele identice , vezi cum reactioneaza, si apoi porcedezi cum crezi ca e mai bine.de ezemplu azi am cumparat doua carti: una cu tractoare ca el zbiara intr-una dupa tractoare, iar ei una cu printese. inca nu le-am dat, ca taman le-a adus bona o carte si asa cas ocupati cu cartea cea nou. le voi da mai tarziu.
acum distractia cea mare la ei este sa se alerge pe hol si sa se incalte cu ghetele noastre. cand apar in prag incaltati cu ditamai bocancii imi vine sa lesin de ras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Monas tu ai o singura bona? Si se descurca cu ei singura toata ziua?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

ANNEMARY, la noi nu a existat o reteta referitoare la nr. de jucarii, care sa se aplice in toate cazurile. Au fost situatii in care s-au impacat f. bine chiar daca aveau numai una (se jucau cu schimbul), dar sunt si acum momente in care le trebuie la amandoi deodata acelasi motor (au 2 motoare tip enduro, rosii, identice), degeaba le explic eu ca si celalalt e la fel... Luca e cel egoist de cele mai multe ori, iar ea e cea care imparte imediat, multumindu-se cu mai putin. Insa, daca ar fi sa spun care e in general mai cuminte, as afirma cu toata convigerea ca e el, fiindca e mai linistit. Ea e intr-o continua miscare, explorare, are mai multe figuri si se enerveaza f. repede.

ADRIANAADY , si eu am o singura bona, care se descurca perfect cu amandoi ba mai mult, cand sunt doar cu ea, copiii sunt mult mai cuminti decat atunci cand sunt cu noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

merci de raspunsuri. NOi le-am cumparat jucarii de acelasi gen dar culori sau texturi diferite. Cand am vazut ca incep sa baleasca la jucaria celuilalt, m-am gandit daca nu cumva trebuia sa le cumpar jucarii identice. Ma si vedeam cautand al 2-lea exemplar din toate jucariile cumparate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Laura, merci pentru raspuns. Deja incercat ce spui tu ... dar cum cel mic suge ff rar (atat de rar ca dc suge de 2 ori pe zi intr-o sapt in ziua aia imi refuza categoric biberonul si face greva foamei - ca nici din supt nu mananca...) cel mare nu poate sta linistit langa noi deloc cand il vede ... Tot asa face si cand ma vede cu cel mic in brate sau ca rad cu el, desi el e tot langa noi :) Nu face isteric decat uneori cand il vede la san sau cand e ff obosit. Eu incerc sa le explic de acum, ii pun sa se tina de manute si se tin, abia de curand au inceput sa rada unul la altul si sa se joace cu manutele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna fetelor!intepaturile in uter sunt periculoase?medicul meu este in cezariana si nu pot lua legatura cu el

amalia tsakoniati
21+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Amalia, ar fi de preferat sa nu ai intepaturi sau dureri. Intinde-te, ia un no spa, relaxeaza-te. Daca ai ia si un magne b6 si nu te agita. Pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Brigitam luat no-spa si magneb6 nu mai simt asa ses intepaturile nu erau intense dar erau si pana acum nu am avut

amalia tsakoniati
21+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput