Rimel

Rimel | Autor: XIO

Link direct la acest mesaj

Cautand un rimel care nu este testat pe animale am descoperit:
http://www.blincinc.com/mascara.php

Pt ca am mai avut un rimel cumparat de la noi care la demachiat tot asa arata, ca si cum mi-as fi dezbracat genele am zis sa il cumpar pe acesta sa vad, pt ca cel din Ro era foarte foarte bun.
Ei bine, desi la review-rile de pe net scrie ca e greu sa il aplici mie nu mi s-a parut deloc greu, a iesit perfect din prima. In timpul aplicarii ma mai mazgalesc pe langa gene, dar cum demachierea se face cu apa e destul sa imi pun un strop de apa pe degetul mic si imediat se sterg urmele. Rimelul insa, odata aplicat se intareste si nu se mai transfera ca si celelalte (daca te stergi la ochi nu te murdaresti, daca ploua nu curge, etc).
Este ca si cum ti.ai imbraca genele in ceva :)



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

este foarte interesant
zici ca se gaseste si in ro? unde?


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun. (Arthur Schopenhauer)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

nu cred, in Tm am cumparat de la o fata de etnie rroma care vindea cosmetice prin spital. Avea mai multe de firma care erau autentice, si cand incercam sa ma hotarasc imi aduce un rimel de la Givenchy Bine, numai Givenchy nu era, cel putin parea un tub desenat de mine acasa, dar m-a batut la cap sa il probez si cand m-am dat cu el mi-a lungi genele pana in spranceana, ca ma deranja daca ma uitam in sus. Si evident l-am cumparat, cu modica suma de 10 sau 15 lei. La prima demachiere am obs ca nu e pe baza de tus ca si celelalte, ci ca se inlatura ca si cum ar fi niste.....sosete pt gene

eu l-am comandat de pe ebay, a venit direct din america.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

nu iti afecteaza genele?
ca nu as vrea sa raman fara ele
eu tot timpul combin cate 3 sau 4 rimeluri - asa obtin un efect wow, de sunt intrebata daca am gene false


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun. (Arthur Schopenhauer)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Am citit reviewuei multe inainte sa il cumpar, pana acum nu am avut probleme. Partea buna este ca daca te culci nemachiata a doua zi nu este intins din cauza ca nu e facut pe baza de vopsea.
Bine, si face niste gene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

deci trebuie neaparat sa fac rost de el


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun. (Arthur Schopenhauer)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

ok. hai ca am mai pus-o de o cheltuiala...il iau si eu de pe strawberry sa vedem ce spanac fac daca mi se lungeste si mie ceva au ba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Azi m-a intrebat o asistenta (cu care nu ma prea conversez decat din politete) daca am gene false
Si cand i-am spus ca nu, a intrebat daca sunt data cu rimel sau nu.

Sunt curioasa daca va place si voua.
Ca am uitat sa specific: cand va dati cu rimelul acesta aveti un minut si jumatate timp sa il intindeti cum trebuie, dupa care se usuca si nu mai puteti. Eu de fiecare data ma murdaresc deasupra egnelor, dar imi inmoi degetul in apa dupa ce m-am machiat la ambii ochi si imediat se duce de acolo, ca nu este ca si vopseaua de gene normala.
Mi's megaincantata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelk1978 spune:

Eu cred ca am gasit un site de unde pot cumpara acest rimelhttp://www.cosset.ro/machiaj/rimel/Blinc-Mascara-Black&filter=MANUFFUNAM=Blinc=329=Producator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

mihaelk nu e pe stoc...incearca ebay.uk sau strawberry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelk1978 spune:

Irina, eu vad ca este pe stoc la furnizor. se primeste in 10 zile. Ma intrebam daca acesta este rimelul de care spune XIO ?

Mergi la inceput