Dieta hiperproteica & alte ghivece de diete*2

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Mie nu mi-a priit dieta disociata, de fapt zilele de fructe si legume mi-au priit,ca am slabit urgent 3 kg...mai bine ma opream atunci,ca oricum asta era targetul meu.Zilele de lactate si peste(pentru ca nu mananc carne de fel) m-au frustrat si scarbit maxim-3 saptamani dupa aia n-am pus gura pe iaurt si branza de vaci,iar peste n-am mai reusit sa mananc pana duminica asta, in asa hal mi s-a aplecat.Plus ca imediat dupa am plecat la schi,si am mancat atata orez si atata paine cat nu mancasem in 3 luni-ma dezechilibrasem complet dpdv al glicemiei,cred.Si le-am pus la fel de urgent la loc, pe toate 3.
Poate fi si din cauza gr de sange, eu am A 2, clar alimentatia hiperproteica nici nu imi prieste si nici nu ma ajuta sa pierd in greutate.

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

La schi efortul e mare si de aici foamea de carbohidrati.
Eu am observat ca privatiunile,te pot determina sa incepi sa inghiti orice pe fond nervos.
Am mincat o conserva de ton ,dar nu mi-a placut deloc.
Eu daca as minca fructe as fi super multumita ,dar nu slabesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Deci ne trebuie cate un plan bun de bataie :-)
Eu ma tot gandesc la disociata 3-3-3 ...


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Eu vreau o disociata cu 2 zile legume si fructe si 2 zile carbohidrati! :)) Exista asa ceva?

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Ne lasi sa ne facem fiecare planul propriu de bataie?Eu am zis ca targetul meu e de 3 kg,dar cu 5 as fi muuult mai multumita...Ma primesti si pe mine impreuna cu fasolea mea verde si turtitele de tarate pe care tocmai le-am descoperit?

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

Deci ne trebuie cate un plan bun de bataie :-)
Eu ma tot gandesc la disociata 3-3-3 ...


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Eu nu mai pot de ris.Deci renuntam si la asta? Deja anul asta am tinut 2 diete.
Cu vegetale ,organismul isi ia energia din muschi si cica slabesti dar nu arati cool.E adevarat ca e tare enervant sa maninci atitea proteine. Eu mai stau sa vad cum reactioneaza saptamina asta. Am mincat conserva asta si mi-e foame.Of!
Eu plec o saptamina de pe 8 martie,la all inclusive. Ma astept sa nu ma tin de dieta.Totusi pina atunci nu maninc nici sa ma tortureze.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

Eu vreau o disociata cu 2 zile legume si fructe si 2 zile carbohidrati! :)) Exista asa ceva?

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Tu esti vegetariana?
Pai tine Oschawa ,daca te plictisesti,ca tu n-ai nevoie ,clar.
Tu vei tine 4 zile carbs ca si fructele sint acelasi lucru ,doar ca te si hidrateaza.
Ia nu-mi mai fa pofta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

...si n-o rapi pe szivarvany!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Cand mananci hiperproteic, ai multe calorii/volum mic,si nu prea te saturi,asa e.Mie nu imi place sa sufar de foame,de fapt nu prea rezist,nu e ca nu imi place...si daca fac ca Dulcetica, imi mai tot tai cate o feliuta de cascaval de cate ori trec pe langa frigider..ajung la prea mult!

Cred ca am mai spus o data, nu ti se topesc muschii intr-o saptamana, tot grasimea se duce prima,stai linistita...Si o zi pe saptamana poti baga proteina ,moderat( o jumatate de piept de pui, un gratar slab de porc,branza,ce vrei).

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Mie nu imi place hiperproteica si nu cred in ea, dar imi place de voi,de-aia ma tot lipesc pe aici...:))

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput