Dieta hiperproteica & alte ghivece de diete*2

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata
Gata, m am cumintit, sunt pe baricade.
Am baut 500 ml apa cu lamaie, acum urmeaza sa atac un grefuit si apoi am mere, asta pana la 6 cand zbor dupa fi`mea.
La cina voi face fasolea verde.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

Buna dimineata
Gata, m am cumintit, sunt pe baricade.
Am baut 500 ml apa cu lamaie, acum urmeaza sa atac un grefuit si apoi am mere, asta pana la 6 cand zbor dupa fi`mea.
La cina voi face fasolea verde.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Cred ca maninci prea putin! Nu stiu cantitatile ,dar asa pare!
Fructele ,la mine ,au avut un puternic efect laxativ,dupa atitea zile de proteine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

M am porcit in weekend, asa ca bag apa cu apa si mere :D si mere coapte cu scortisoara :D
Cam asta voi face doo saptamani, sper sa ma tina balamalele :-)
Nu as vrea sa fac nicio abatere.

Haideti sa ne inveselim si sa facem propunerile pt titlul capitolului nou

Grup vesel la tocanita de diete :D



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

Si eu pe baricade, am trecut cu bine peste weekend, nici o abatere prea mare, doar ceva mamaliga ca nu mergea pestele gol, atat, de azi sunt cuminte, cred ca am mincat prea mult cantitativ insa, ca la cintar s-a vazut doar -1Kg fata de saptamana trecuta, deci in 2 saptamani -3,5 kg, urmeaza saptamana 4 cu mincat mai putintel cantitativ si dupa dieta soutch beach, am studia e ok pentru mine, cam asta am tinut si pina acum dar de azi o tin mai strict
azi
un iaurt degresat, branza de vaci cam 100grame,2 oua fierte, o rosie,castravete verde si ceai, pina la 6 cind ajung acasa, unde am ciorba de legume si mincarica de fasole verde cu piept de pui
miine cam acelasi meniu cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

dupa ce m-am laudat ca incep dieta de azi, am hotarat peste week-end sa mai aman o saptamana pentru ca: am doua zile de nastere (care se lasa cu pizza si tort), iar sambata sant mucenicii si nu vreau sa salivez pe langa ei

Asa ca ma alatur voua peste o saptamana !

Spor !

Ingrid si Cristi 10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Eu de 3 zile mananc mai mult peste decat altceva, deja mi s-a cam acrit, dar asa s-a nimerit.Efectul se pare ca a fost bun,azi m-am cantarit pentru prima data acasa, fara cizme si 3 pulovere, am fix 60.Il consideram pe asta punct de plecare si mergem inainte.La cabinet voi mancat deja clasicul lapte cu musli si un mar, iar diseara fasole verde voi avea si eu.Spor la treaba fetelor!

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

dulcetica,
felicitarimeniul meu e prea blah, cafa cu lapte de migdale, si vegetale la aburi cu peste,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu am papat 3 mere la mw cu scortisoara ... lunga mai e ziua asta :D

Merg sa fac cap. nou !


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Aici :
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=177507&nm=Grup-vesel-la-tocanita-de-hiperhipo-diete-3
astept pareri pt titlu :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput