Dieta hiperproteica & alte ghivece de diete*2

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

eu nu prea stiu ce sa zic la aia cu grupele sanguine ca mai e in functie si de PH al meu e negativ de ex, asa ca......e mai complicat, am cautat pe net mai multe info si e mai complicat, asa ca stau la dieta mea proteica ,
tatal meu are AB si eu am A,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Mie tocmai mi s-a umplut gura de apa cand am vazut farfuria aia cu baby carrot....Asta voi manca diseara, inabusiti cu un strop de ulei de masline si o manuta de boabe de chimen.Si declar oficial ca de azi-nu de maine,nu de la 1 martie, sunt la dieta!

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

Mie tocmai mi s-a umplut gura de apa cand am vazut farfuria aia cu baby carrot....Asta voi manca diseara, inabusiti cu un strop de ulei de masline si o manuta de boabe de chimen.Si declar oficial ca de azi-nu de maine,nu de la 1 martie, sunt la dieta!

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Pai da ca baby carrot,fierti ,isi maresc numarul de glucide.Esti pe calea cea buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

Mie tocmai mi s-a umplut gura de apa cand am vazut farfuria aia cu baby carrot....Asta voi manca diseara, inabusiti cu un strop de ulei de masline si o manuta de boabe de chimen.Si declar oficial ca de azi-nu de maine,nu de la 1 martie, sunt la dieta!

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...


hihi
1 martie e vineri!
amana!
sambata vii la mine
vezi ca fac coliva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Citat:
citat din mesajul lui caress

Mie tocmai mi s-a umplut gura de apa cand am vazut farfuria aia cu baby carrot....Asta voi manca diseara, inabusiti cu un strop de ulei de masline si o manuta de boabe de chimen.Si declar oficial ca de azi-nu de maine,nu de la 1 martie, sunt la dieta!

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Pai da ca baby carrot,fierti ,isi maresc numarul de glucide.Esti pe calea cea buna!

dulcetica


Bine,ii mananc cruzi,multumita?:)) Oricum nu as putea manca jumatate de kg o data,daca mananc doar jumatate pot sa i inabus putin...?

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

am o idee mai buna pentru tine
(vezi poza!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Carmen, sigur ti-ai luat niste rosii pentru poza , dar recunosc ca e tare ispititoare...

Tocmai am descoperit ca exista o aplicatie care ti calculeaza absolut tot ceea ce bagi in gura, plus necesaruul de calorii pentru targetul de greutate si timp pe care ti l-ai propus.E ca o jucarie, ma distreaza foarte tare.Cica mie mi ar trebui 1260 kcal/zi ca sa ajung la 57 pana pe 15 aprilie.Am calculat cu greu( toate denumirile sunt in engleza) ce am mancat azi plus ce intentionez sa mananc diseara si abia am ajuns la 700..Chiar asa sa fie...?

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Vreau si eu sa mi se calculeze, unde ai gasit aplicatia ? :-)))



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

http://www.reteteculinare.ro/sanatate/calorii/calculator/

sau
http://www.csid.ro/calory-calculator/
aici la mincaruri gatite
http://calorii.oneden.com/Calorii-Mancare-gatita/
sau
http://calorii.slabute.ro/calorii-mancaruri-gatite/

Mergi la inceput
Mergi la inceput