Buburuze (20)!Avem primul buburuz!Felicitari Aruam

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buburuza mea e activa si o simt ca are tot mai putin loc. Ma tot loveste in col si tot am impresia ca ma apuca nascarea. Sa ajungem luni si intram in 37 de saptamani si sa terminam cu ziua lui Miriam care o tin dumineca, s-apoi sa fie liber la nascare. Nu ma intereseaza apoi.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
36 saptamani+ AMR 4 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicole_tm

Buna fetele...
Nici eu nu m-am umflat (inca). Sunt fericita ca ma pot misca destul de bine (ma mai necajeste spatele din cand in cand, in zona pelvisului).
Momentan la kg sunt in grafic, am luat numai 9 pana acum... sper ca pana la final sa nu trec de 11-12.

Am o intrebare pentru mamicile cu experienta: e nevoie de cearsaf impermebil pentru patut? Imi e teama sa nu fie cu o parte din plastic, insa nu am vazut efectiv cum arata un cearsaf din asta, in magazin sunt ambalate, la sectiunile de scutece, dar nu m-am pus sa jumulesc ambalajele...
Si mai ceva: masuta de infasat pe care o am eu e gonflabila, din material gen plastic. Trebuie sa ii iau o īnvelitoare de bumbac? Adica nu aluneca bebe?
Uff... parca invat pentru facultate cu toate nebuniile astea. Ar fi mai util sa vina bebe cu manual cu tot...

32+ Bebe

Love is all around...

cearsaful nu trebuie neaparat iar eu una pun o paturica din alea absorbante ( Happy, dalin) dedesubtul cearsafului tot asa fiindca nu prea stiu ce contine ala impermeabil. Daca ti se pare ca aluneca masa de infasat pune un prosopel mai uzat deasupra, ca sa nu fuga bebe sau scutecul cand il schimbi.

39 + Radu Tudor - AMR 1 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

neatza fetele!!!!

Katy ramane la spital,se pare ca treubuie sa bagam agitatele in priza


Hai Katy,hai bebe Tudor!!!!



Danina,ce zici vreo doua motate de incalzire merg?

O zi minunata!!!!

Pupici tuturor!!!

Cosmi 33+ David Andrei
AMR max. 7sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Katy, succes!

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza Felicitas,Casndralin

Emilia e tare scumpa micuta ta

Cosmi 33+ David Andrei
AMR max. 7sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Capitolul husa impermeabila nu voi lua. In mod normal nu trebuie sa fie accidente. Eu am o paturica de lana merinos subtire, a fost exorbitant de scumpa( dar e eco, fara coloranti toxici, etc). E foarte buna, retine umezeala, iar copilului nu ii este frig si nu simte umezeala. La Miriam am folosit-o o gramada si la pitica presimt ca la fel.Noi vom folosi scutece lavabile asa ca trebuie sa ne luam extra precautii. Eventual o sa mai pun un cearceaf de a nostru normal de bumbac imparturit de mai multe ori. Plasticul ala de la husa incinge copilul, mai ales vara, nu prea mi se pare o optiune buna, plus ca daca e pana acolo salteaua asta poate sa fie si de sacrificiu ca doar nu e de aur.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
36 saptamani+ AMR 4 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Hai Katy!!!!!!!


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
36 saptamani+ AMR 4 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Katy multa multa bafta , sa ai parte de o nastere usoara de recuperare rapida.


Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 36+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Casandra bag si pentru tine niste motate poate poate


Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 36+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

salutare! Tot 2 in 1 dar nu mai este mult.
Aseara am fost la spital - era dr de garda - asa ca de un ultim control . Surpriza... col aproape sters, permite 2 degete si mi-a facut un tuseu vaginal de am zis ca mor de durere- imi venea sa o strang de gat. Eu ii spuneam ca ma doare( de fapt ma ustura), ea nimic parca vb cu peretii. Copilul are in jur de 3,800 kg +-200 gr, placenta grad 2, lichid suficient. Mi-a facut si o eco scurta si ma intrebat daca nu vreau sa raman in spital. Pai , de ce ? intreb eu . Ca dureri , ioc, contractii zero. ce sa fac in spital ? ok, zice ea zambins usor malefic ...vii tu la noapte( deja era aproape 20,00, mi-am zis eu - nu cred ca apuci! ). ok si am plecat. Acasa deja ma apucasera niste crampe ca inainte de ciclu si cand merg la baie pe protege splip, sange. Dau raportul la consort si sotul isi iese din minti: asta ti-a facut ceva ! de aia te chinuia pe masa la control ....oho..un picut de paranoia? da sincera sa fiu prea se potriveau toate...ei lasa zic eu ca oricum suntem la termen si bebe iese cand vrea el. pregatim fata de culcare fac inca un dus - preventiv, contractii la 30 de minute , usoare, exact ca si crampele dinainte de ciclu - eu neavand dureri la ciclu , nu pot sa le zic dureri- ma culc pe la 22.00, bebe misca normal, sotul sforaie ca o locomotiva - il dadusera gata grijile- eu sa dorm , pace! l-am impins, l-am rasucit neam ...pe la 01 noaptea ma paleste o FOAME de pomina . merg si-mi fac cereale cu lapte, bag si o para ca sa nu ma constip..beau si apa si in sfarsit ma culc.
Azi vad ca am inceput sa elimin dopul gelatinos - care intre noi fie vb la mine seamana mai mult cu niste sange inchegat. Contractii nu mai am.
Suntem in asteptare.

39 + Radu Tudor - AMR 1 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput