Buburuze (20)!Avem primul buburuz!Felicitari Aruam

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Palumina nu stiu aici in Otopeni nici un medic. Eu am pediatru la Sanador dr Cilcic, iar medicul de fam este pe Pache Protopopescu . Ma pot interesa la o amica care sta de mai multi ani aici .

Dc nu se grabesc buburuzele de Katy si Casandralin sa stiti ca s-ar putea sa ne grabim noi inainte .

Danina 38 +. cu

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

eu nu ma umflu de la edeme, eu ma umflu de la cele 24 de kg acumulate, desi, recunosc, in ultimele 5 saptamani nu am mai mancat asa multe dulciuri si nici mancare doar seara cartofi prajiti cu salata, insa tot am pus 5 kg.

la tudor nu am pus intre cearceaf si saltea nimic, ma gansesc ca se incinge copilul, mai ales ca acum vor prinde vara, nu stiu cat de indicat este sa aiba sub fund un plastic.

tusferi, noi vom face botezul la restaurant la gondola, daca te ajuta, uite aici site-ul http://www.restaurant-lagondola.ro/restaurant-organizare-botez

aura, mami lui Tudor 09.09.2010 si Ioana 34 saptamani si 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Andreea 84 tin pumnii
Mara merci!
Legat de kg, eu am luat 15-16, de la jum trim 2 cate un kg pe saptamana. Edemele au aparut in sapt 37, mai intai la piciorul stang si de 3 zile si la dreptul.
Eu am luat de la Lidl un scutec pentru in continent a urinara, 26 lei, l-am pus peste saltea. Apropo, fetele cu experienta, am inteles ca e bine salteaua sa o inclinam putin, 30 de grade, voi ce stiti? Eu am pus ceva sub saltea ca sa stea putin mai sus unde are capul.
IoanaNae daca esti umflata la fata poate fi semn de preeclampsie. De la ce tensiune ai plecat in sarcina? Eu de la 9, cand aveam 11 tremuram. Asta vreau sa-i spun maine dr, pt mine 12 e f.mare
Emilia ma bucur ca s-a intors Anna.

39+ cu Tudor (sapt 40) De-abia astept intalnirea cu bebe.
Doamne-ajuta!
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Danina bafta

Hai Tudor la mami ca ti-o iau fetitele inainte

39+ cu Tudor (sapt 40) De-abia astept intalnirea cu bebe.
Doamne-ajuta!
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Ola fetele,
Felicitari pentru ecografuile bune si pt bebeii sanatosi.
Mie inca nu mi-a trecut tusea,sunt la al doilea antibiotic acum si astept sa vad dc e mai bine.Oricum,m-am hotarat sa merg la un pneumolog sa vad ce si cum ca nu mai pot sa tau asa,imi vine sa-mi iau campii
Eu nu ma umflu deloc,dar nici nu cred ca as avea de la ce ca nu am pus decat 7 kg pana acum.eu si cu astea 7 ma simt tare grea,nu stiu cum ar fi fost dc luam mai mult
Emilia e tare dulce si finuta micuta ta
A noastra are fata in placenta,nu am vazut-o deloc....la nastere va fi surpriza:)


32+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

Katy, eu nu am pus nimic sub saltea,insa stiu mamici de la cealalta odiseea unde bebeii aveau probleme cu regurgitarea si atunci au inclinat putin salteaua sau daca erau raciti si cu muci, ca sa respire mai usor fara sa le curga mucii in gura.

acum nu stiu ce sa zic, dar daca nu ai motive, de ce sa ridici salteaua? ea e facuta sa stea pe somiera.



aura, mami lui Tudor 09.09.2010 si Ioana , 34 saptamani si 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Multumesc de raspunsuri, nici pe mine nu ma incanta sa ii pun ceva impermeabil (plastic) sub fund, ma gandesc ca daca cedeaza scutecul... ar trebui sa fie un accident, nu o regula.
Iar pentru masa de infasat, cred ca am vazut pe undeva un fel de cearsaf de bumbac cu elastic, dar mai mic (si nu imi era clar la ce foloseste).
Emilia, felicitari pt eco! Probabil ca si bebe a ta e plimbareata, se muta cum ii e mai comod, de pe-o parte pe alta. Deja incepe marea inghesuiala... ca nu mai prea au loc. Eu pe a mea nu am mai simtit-o sa se mute cu totul, dintr-o parte in alta cum facea inainte, dar incepe sa se impinga in diverse organe (col, coaste, ficat, ce mai gaseste).


32+ Bebe

Love is all around...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

emilia, felicitari pt masuratori!!! se pare ca vom avea bebelusi cam de aceeasi greutate.

nicole, eu o simt pe marmotica cum da din picioroange pt ca imi muta burta cu totul si ma doare operatia de ma buseste si plansul si are doar 2 kg, probabil ca mai are loc sa se desfasoare, inca.

eu ma plang insa de durere de ovare, o durere ca la anexita si simt ca o rana in interior, insa, se pare ca e cicatricea de pe uter este cea care ma doare, iar daca isi mai infige si donsoara mana sau piciorul in zona, plang instant.

abia astept sa scapppp, asa greu mi se pare sa duci o sarcina pana la termen . imi doresc multi copii, daca ar fi dupa sotul meu cred ca ne-am opri la 5 bucati, insa eu nu mai vreau sa aud de sarcina niciodata, pe restul sa-i faca cu cine-o vrea, pe mine gravida nu ma mai vede


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata fetele!
Mara draga eu am DPN 25 martie, la eco daca m-as duce astazi mi-ar arata ecograful 36 de saptamani si 2 zile deci eu spun ca am 36+.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
36 saptamani+ AMR 4 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Mara cand m-am dus sa o nasc pe Miriam avea 39 s si 6 zile, si in fisa nasterii au scris ca s-a nascut la 39 de saptamani. Asa zic si eu daca nu sunt inca implinite nu spun mai mult.
Emilia ce nazdravana. Se tot intoarce . O sa ai un pic de furca cu ea cand va fi mai mare, asa ca trebuie sa o iei tare de micuta, cand va incepe sa priceapa.
Pity si a meu are idei de astea, sa aiba cati mai multi urmasi, sincer si eu mi-as mai dori unul, dar poate mai tarziu peste vreo 4 ani. Intotdeauna mi-am mai dorit un frate/sora. De aia cel putin la prima nastere am fost foarte obsedata sa nasc natural, ca dupa aia stiam ca e foarte greu sa ai ai trei, cu toate ca stiu destule cazuri cu trei cezariene. Numai cum zici tu sunt dureri in zona cicatricei.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
36 saptamani+ AMR 4 s

Mergi la inceput