Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Buna dimineata burtici!

Multumim de noul capitol!

Ele abia astept sa merg la monofetala acum. Poti sa ne zici si pretul daca nu sunt prea indiscreta?. Sunt curioasa la cat sa ma astept ca a zis una dintre voi (imi cer scuze nu mai stiu cine) ceva de 450 Ron.
Felicitari pt putele noi multi multi baieti!

Mony08 multumesc de explicatii legat de ciuf .Si eu in prostia mea am crezut ca va referiti la total ..total (eu ma fac si asa) si cu ciuf cu lama.
Betty f tare raspunsul baiatului . Grabeste-te cu fata ca daca sunt la fel de "secretosi" ca mine si ca sora-mea s-ar putea sa afle de la el. Legat de fofy nu iti fa prob ca nu cred ca toate care se suie pe masa sunt epilate.
FEtele care v-ati abtinut de la tutun BRAVO!!!


20+
viitoare mamica de
Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui doxy

Bobitza, imi pare rau...
Dar de ce te-ai dus la birou, trebuia sa stai acasa macar azi iar maine si poimane e w-end si poate te refaceai.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 20+ Letitia





cele 2 colege ale mele sunt in concediu si nu aveam ce face...nu pot inchide showroom-ul.
Asta e, mai am cateva ore, la 4 imi bag piciorul si plec.
Daca nu ma incurca contabilul meu, acum puteam sa stau acasa linistita, in concediu.Dar cum el nu m-a inscris cu cei 0,85% la Sanatate in Decembrie si am facut-o eu luna asta, pana in Aprilie nu pot avea concediu platita asa ca moarta, coapta trebuie sa vin la munca.

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Bobitza draga mea, eu te inteleg prin ce ai trecut.....cat si sotul care simte neputincios. Cand am citit m-au napadit la crmile, mi-am adus aminte de incide tul meu mai grav si vreau sa-ti spun urmatoarele fara te speri

Medicul meu nu a fost atent de la inceput si sa observe ca e placenta ceva mai jos. In consecinta cand am avut scurgerile maronii am continuat sa merg la serviciu pt ca nu mi-a zis ca n-ar trebui (eu schimb medicul, ca o paranteza) si nici tratament nu mi-a dat. Urmarea a fost care o stiti, dezlipire de placenta in doua locuri, hemoragie care nu se mai oprea, am ajuns la urgente. Acum stau la pat, e mult mai bine, dar cu concediu de risc maternal.
Paza buna....etc. Mai bine ai cere un concediu de oricare crezi tu pt 2 sapt, ca sa te asiguri ca e bine totul, timp in care te relaxezi si ai grija de voi.Nu doresc sa mai aud de un incident ca al meu ...

Si daca placnta ar fii in continuare jos si totussi vrei job, as scurta programul la 4 ore. Eu iti doresc multa sanatate


viitoare mamica de hocheist 16+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Paula, pana in 11 sapt am luat 3 pe zi, in sapt 1 pe zi si apoi a zis sa nu mai iau deloc.

Se pare ca nu a fost bine...

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

multumesc fetele

marya, andra, ele , felicitari si voua!!

betty, super faza :-) jumatate din treaba e facuta :-)

oxana, sunten in dilema cu numele..mi se pare ca nimic nu suna bine..cred ca o sa fie cimplicat :-)

bobitza, multa sanatate! e trist ca ai fost nevoita sa treci prin asa ceva, dar ma bucur ca sunteti bine banuiesc ca acum ti s-a zduncinat un pic increderea in dr..nu poti sa iti iei mwdical catrva zile sa iti mai revii?

nici eu nu ma simt prea bine azi, iar greturi, iar ameteli, iar dureri de cap..abiA astept sa treaca..

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Bobitza, saracuta de tine!! Prin ce sperietura ai trecut Bine ca e totul ok. Dar eu nu inteleg, sangele de unde vine?? Adica la dezlipire, ca Delia R, inteleg. Dar tie ce explicatie ti-a dat?
Ma speriati. Mie mi-e rusine sa ii zic sefului ca am reducere de program si deja de pe la 15:00 dupa-amiaza ma iau durerile de burtica si spate

Happy_Ama 19+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Alexandra imi pare tare rau pt aventura. Medicii in momentele astea ni se par de o nesimtire crasa pt ca pt ei sunt asa de uzuale chestiile astea. Ma uimeste nesimtirea pacientilor in schimb. Mai ales la medic. E drept ca daca esti "prieten" cu Dr de multe ori poti sa intri in fata si e deranjant pt ceilalti dar chiar si asa e o nesimtire sa nu presupui ca poate fi vb si de o urgenta.
Daca incepi sa ai dureri de stomac si sa nu te simti bine trebuie sa anunti DR si sa iti schimbe doza vaginal. Sunt multe fete care iau toata sarcina asa ca nu credc ca e o prob perioada.
O sa te mai intalnesti cu DR pana la 12 sapt si poti sa mai discuti asa ca nu te panica.
Daca trebuie sa mergi la lucru sa nu iti dai atat de mult interesul si sa te odihnesti cat mai mult. Trebuie sa existe o solutie in care sa te lase sa te odihnesti sau sa iti scurtezi programul.
Cel mai important e ca BB e bine si nu s-a dezlipit nimic pe acolo ca era grav daca erai obligata sa stai la pat si tu sa te duci la lucru. Placenta are timp sa se mai ridice.

20+
viitoare mamica de
Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

bobitule linisteste-te dar ar fi trebuit sa stai acasa cum spune si paula , poate un concediu medical ti-ar prinde bine..

importatnt este ca bebe e bine si ia utrogestan , nici eu nu inteleg de ce ti-i l-a scos asa de repede , minim pana la 16-17 saptamani cand placente e formata , eu iau utro 400 mg 200 dimineata si 200 seara , dar iau intravaginal , nu il suport oral pe mine ma pune in cap.

azi de dimineata am fost sa imi repet analiza de toxoplasmoza , eu ne avand imunitate mi-o cere regulat , sper sa nu am surprize ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

21 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Bobitza, si eu mai iau un Utrogestan pe zi, dar nu oral Probabil o sa il iau cam toata sarcina...

Olimp, si tu tot din 2 in 2 luni repeti analiza asta? Sau mai rapid?

Happy_Ama 19+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

happy_ama nu astepta ca nu ai de ce . Mai ales ca e un sef de treaba sigur o sa inteleaga.Nu e nimeni care sa nu inteleaga ca nu vrei sa iti pui copilul in pericol. Nu mai astepta ca nu are rost.
Incearca sa nu insisti cu tocurile (ca tot am discutat de curand de asta) daca te doare spatele.

20+
viitoare mamica de
Medeea

Mergi la inceput