Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(19)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata. Haideti la cafea!
La noi e vreme mohorata, asa ca e posibil sa stam in casa destul de mult...
Am pe facebook filmare cu serbarea de 8martie, cine vrea sa o vada, sa caute pe profilul Hudea Mariuk. Nu e filmare buna, dar se vede cat de cat si se intelege aproape tot.
O duminica frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Hop si eu cu un cappuccino in fata (e al doilea). Va servesc cu salata de fructe, in loc de tort ... ca astazi face junior 2 ani si jumatate. Un si pentru Ioana

Mari, nu ma duce in ispita ... sa-mi fac cont de FB (ca nu am deocamdata). La capitolul greutate cred ca si noi suntem pe acolo, mai ales dupa ultima raceala (urma sa va dau de "baut" ca facem 12kg, dar nu cred ca mai este cazul, mai trebuie sa asteptati)
Just_me, ma bucur ca sunteti bine. Tudor nu stie sa pedaleze inca, adica el incearca dar nu are forta, asa ca il ajut eu tragand un pic de bicicleta. Noi am sarit peste tricicleta, caci avem masinuta si motocicleta fara pedale, deci am fi folosit tricicleta foarte putin.
Anca, ati descoperit de la ce face alergie? sa treaca repede
Nico, burtica, sa fie bebe sanatos. Eu cred ca pentru Larisa nu conteaza chiar daca va fi baietel, caci fetitelor le place sa se joace cu copiii mai mici, chiar daca sunt baietei
Andreea, bravo lui Elenys, este foarte bine proportionata. Nici nu ma mira, pentru ca ea mananca f. bine si variat
Doina, cum ti-au iesit analizele?
Ana, ce cuvinte mai spune Maia? Eu ii mai povestesc lui T. cum spunea el cand era mic si se mai prosteste uneori. Sunt tare simpatici cand stalcesc cuvintele sau spun ei un cuvant care n-are nici o legatura cu cel original

ma duc sa-i dau copilului sa manance si apoi cred ca dormim "in familie", caci afara s-a innorat, deci vreme de somn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna doamnelor o !
Beau si eu cu voi capuccino!

Si noi stam in casa azi! Diseara ne vin viitorii fini...voi pregati pastrav cu cartofi natur( fina e la regim dukan)
Mari ti-am trimis cerere de prietenie pe fb(Andreea Fintina) :)
O duminica frumoasa!
Multumim pt salata de fructe!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna ziua doamnelor!
Sa aveti o saptamana frumoasa!

Dau o cafeluta/capuccino/fresh!

Noi ne-am facut bine!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna ziua!

Andreea, eu servesc un fresh ma bucur ca v-ati facut bine.

Cami, analizele nu sunt prea bune - am lipsa de calciu si proteine in urina. Joi ma duc la dr si sa vedem ce spune. Eu iau vitamine dar se pare ca nu sunt suficiente. Adevarul e ca din ziua in care mi-am facut analizele ma simt cam rau - ameteli, vertij, moleseala.



_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 27s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

Hello
Asta e un mesaj de lamurire ....si D are smart trike dar e pitica rau ,a se intelege ca are 90 cm ,ii sunt buni inca pantaloni de 86cm ; e dolofana dar pitica ...cred ca trebuie sa o intind pe bara s-o lungesc .
Sambata a vomat tot la 2 ore ,am spalat cu toate ca era sarbatoare ,abia dupa medicatie si-a revenit si dupa gatorade ; cu o seara inainte a papat pasta cu sos cred ca de acolo i s-a tras.
DOINA -sanatate multa
Ma duc sa gatesc si sa intind rufe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna fetelor!
Ce faceti?

Eu ma plictisesc...am bagat la spalat...acum ma uitla desene cu Elenys banane in pijamale

Sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea88

Buna fetelor!
Ce faceti?

Eu ma plictisesc...am bagat la spalat...acum ma uitla desene cu Elenys banane in pijamale

Sa aveti o zi frumoasa!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/2Ani

,,Te gandesti la ce ma gandesc si eu, B1? Cred ca da, B2!'' Cunoasteeeem!!! Plus Thomas si prietenii sai, Bob constructorul, Pompierul Sam, Gazoon, Bing si Bong, Mio-Mao, Jarmies, Doughie deghizat...stim toate cantecelele, toate personajele, chiar daca nu stam cu ochii in tv, ascultam muuult asa ceva
Azi am fost cu elevii mei la teatru, am vazut ,,Scufita cu povesti'', a fost frumos.
Vlad mi-a tusit azi dimineata, apoi la cresa cand am sunat era ok. Sper sa nu o luam de la capat cu tratamente. Am de gand sa incep sa ii dau un vaccin oral, Ribomunyl, ca alta solutie la problemele noastre nu mai gasesc, iar la cresa vrea, nu il pot scoate din mediul plin de joaca si cu program super pentru el. Sunt zile in care nu vrea sa il iau acasa, plange ca vrea inapoi la copii si la jucariile de la doamna lui. A mai apelat vreuna dintre voi la astfel de vaccin, sau la ceva asemanator?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna,
la noi e soare, chiar daca nu-i f. cald, asa ca am plimbat juniorul cu bicicleta ... ceva de genul "mama impinge si eu trag"

Mai, da ce cultura de desene au copiii vosti ... noi nu stim din astea, nici macar nu stiu pe unde-s canalele de desene. Noua ne place "youtube" si in general vrea clipuri cu masini, betoniere etc, uneori merge si un Mickey sau Donald
Just_me, nu cred ca-i scunda Dara, mai ales ca-i fetita, las ca ajunge ea la pedale in curand. Multa sanatate
Doina, cum te mai simti? Probabil ca la tine se amplifica devitaminizarea pe care o simt multi la inceput de primavara
Adriana, tu cum stai cu butica si juniorul Alexandru ce mai face? ... ca tot ne-am laudat aici cu baietii nostri cei "grasi"
Andreea, pacat ca stai departe, ca eu am nevoie de ajutor la gradina, n-am apucat nici sa vad ce rasaduri de flori au aparut ...
Mari, pe Vlad l-ai luat la teatru cu tine? Eu nu am auzit de vaccinul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna fetelor!

Doina, sanatate, mare grija.. acum ce iei? elevit?
Mari, am vazut filmuletul, felicitari pt tine si copiii tai
sanatate lui Vladut, speram sa n-o ia de la capat..
Cami, ref la bb, asa sa fie, multumesc
Deci asa cu bicicleta..perseverati, bv
Ref la gradina..sunt sigura ca te vei mobiliza..noi asteptam poze cu primele floricele din gradina
kg..inaltime...codasi suntem .n-am ajuns la 90 cm, iar kg..11 trecute fix...ei, sanatosi sa fim...
desene animate, disney jr..cunoaste toate personajele si cantecelele aferente..ar sta non stop in fata lui(nu ma laud cu asta, din contra..); acum noroc ca s-a incalzit vremea si stam mai mult p-afara (momentan doar o repriza pe zi)
Va las cateva poze din parc



Nico, mami Larisa 15/09/10 10+

Mergi la inceput