Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(19)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

LA MULTI ANI MAMICILOR,DOAMNELOR!!!SA A VETI O ZI FRUMOSA!!!

Va servesc cu niste minieclere si minitarte..(de cumparat)!!!
Mi-a dat si mie Elenys raceala...ea e mai bine...mai avem de luat doar siropele am terminat antibioticul....

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor,

Va urez "La multi ani" si sa fiti sanatoase!!!

camisv, cum sta ioana cu dragostea? :D e liniste, nu mai zice nimic, dar ia- dat martisor +pupic de 1 Martie :). Trebuie s-o mai intreb pe educatoare ce se mai intampla. Ioana s-a facut cam rea, impinge copii, nu vrea sa cante, nu vrea sa danseze, nu vrea sa faca nimic din ceea ce le spune la gradi. Si acasa e ata de neastampara si nu ma mai asculta, nu stiu cum s-o mai calmez, am sa introduc pedepse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

LA MULTI ANI TUTUROR MAMICILOR!!!



_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 26s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

La multi ani, doamnelor! sa fiti iubite, respectate si implinite

Astazi este zi de primavara la noi, asa ca am scos putin "mucii" la plimbare ... ce sa-i facem daca-i avem la purtator

Andreea, la noi e sotul racit, cred ca a luat de la junior ... sper sa scap! Sanatate multa
Cameluska, parca ar fi nascuti in aceeasi zi.Noi il pedepsim (ca la noi a inceput acum vreo 3 saptamani faza cu impinsul, dar vad ca inca il tine), dar efectul pedepsei e de scurta durata. I-a trecut Ioanei tusea de la Sumetrolin? Noi suntem pe tratament homeopat, dar inca mai tuseste
Ana, astazi cred ca-i profitat si v-ati plimbat
Doina, ce repede trece timpul cand vad semnatura ta! Acum treci hopul celor 7 luni, desi cred ca pentru tine greul abia incepe, ca o sa fie mai dificil sa alergi prin parc dupa copil ... sau numai eu fac asta, ca am scos "motorizarile" de la naftalina
Nico, nu ne-ai spus ce va doriti sa fie bebe mic?
Just_me, n-ai mai intrat demult
Mari, cred ca apartamentul vostru va fi neincapator astazi ... pentru flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

La multi ani dragi mamici! multa sanatate, bucurii si impliniri! va si va doresc o zi minunata!
Va ofer o crema de zahar ars aromata cu suc si coaja de portocala

Cami, personal nu-mi doresc ca bb sa fie ceva anume, doar ca cei apropiati se asteapta la un jr , desi pt Larisa cred ca mai potrivit ar fi o surioara..eh..vom vedea..sper acum la 12 sapt.. (apropo de asta iar am schimbat sapt..nu-mi dau seama cum zboara timpul asta..)
Mari,te asteptam cu vesti de la serbare!
Cu mucisori si tuse "ne laudam" si noi
sanatate tuturor!



Nico, mami Larisa 15/09/10 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata. Cafeaua si urarile de bine, fericire, sanatate va asteapta (cu intarziere urarile).
Ieri a fost o zi frumoasa, am reusit serbarea, scurta si la obiect, mamicilor le-a placut, bunicile au fost impresionate de faptul ca am citit eu o poezie despre ele si am tinut un discurs despre cat de importante sunt ele in viata noastra.
Am primit flori, am oferit la randul meu cate un buchet (din cele primite, ca dar din dar se face rai) femeilor din neam. Daca de 1martie am venit cu multe ghivece cu flori si cu multe martisoare (mai ales brose-chiar dragute si foarte dragute) plus o mica atentie din partea clasei, ieri am primit un frumos pandantiv de argint (tot ca martisor oferit) ce reprezinta Maicuta cu pruncul. Impreuna cu copiii am rulat fasii de hartie saptamanile trecute, iar felicitarea pentru mamici am realizat-o prin metoda quilling,un ghiocel cu chipul copiilor in interior, urarea scrisa chiar de copii; au ramas impresionate mamicile de ele.
Dupa ce am terminat treaba la scoala, am fost la cumnata mea, au venit acolo si soacra-mea cu inca una dintre cumnate si am petrecut putin, apoi cu sotul ne-am plimbat prin oras. Nu am fost la resturante, baruri, etc, insa am avut o zi frumoasa, frumoasa!
Azi merg la scoala ca este un concurs si sunt supraveghetor. Vlad sta cu varu-sau.
O sambata minunata va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Buna dimineata!

Mai adaug o cafeluta si eu, pentru cine mai doreste.
O primavara minunata va doresc, sa fiti fericite, sanatoase si mai ales iubite.
Eu ieri am petrecut un pic cu colegele la restaurantul scoala al liceului.
Noi ne-am procopsit cu o alergie pe fata si asteptam rezultatul la analiza de sange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

VA DORESC IMPLINIRE SUFLETEASCA SI SANATATE !
Hello ...noroc ca m-a tras CAMI de maneca,de citit o fac ,dar nu prea am ce scrie .
Acum D e plecata cu tati la tuns ,este un salon special pt copii ,sper sa stea .
D creste , cu toate ca mai bebeluseste ,se alinta maxim .Nu-i place sa fie pupata ,prefera compania mea tot timpul ,tovarasul preferat de joaca ; are un prieten cu care se joaca afara dar ies scantei aproape mereu .Cand se supara ,evit cuvant "enervat " imi pare mult sa spui asta referitor la reactile unui copil ,tipa si scuipa (noroc ca nu are putere)...evident ii explic ca nu e frumos ....
La D nu merge cu pedepse ,e ff incapatanata ,intr-o dupa-masa am asteptat o jumatate de ora sa puna 3 magneti de jucarie pe frigider dupa ce i-a dat jos fara motiv ;am castigat .
Are 13,2 kg dar e pitica ,am inscris-o la gradi pt septembrie ,inca are pampi la somnuri ,afara si la kk .
Eu am sarbatorit 8 martie prin munca ca azi e sarbatoare ; nu am asteptat cheful de la scoala (era la 13,eu am terminat la 11)am preferat sa vin la puiul meu si sa o las pe mama libera .
Slabesc incontinuu am 53 kg si nu stiu cum sa ma ingras ,evident ca nu prea mananc .
Pe D o vad ca pe o pisica , e independenta ,cand plecam la serviciu spune PA si NE VEDEM MAI TARZIU ,se joaca cu cine doreste ,face ce vrea ,atata timp cat nu se loveste sau face rau cuiva .
Seara nu prea stiu ce sa-i mai dau sa pape ,avand in vedere ca masa este la 20-20.30 ; astept idei .
Cum au invatat ai vostrii copii sa pedaleze ??? D nici la trici nu da din pedale ,abia acum ajunge la ele ....sariti peste trotinete cu 3 roti ?? ...eu abia astept 3 ani sa-i iau role ,sa ne dam impreuna
No ,am scris nu gluma ; va si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna fetelor!

Mari ne bucuram a iesit bine serbarea

Eu fac mucenici fierti cand sunt gata va invit!

Multa sanatate bolnaviorilor...Elenys e mult mai bine!

Just_me noi avem tricicleta smart trike...si a ajuns la pedale din vara trecuta atunci a invatat sa pedaleze....
Noi avem 14 kg....97cm....

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Maaama ce copii,,mari'' pe aici! Noi stagnam la 11,5kg si 90cm. Suntem la categoria pitici/pana/musca...
Siii... Vlad are nasucul infundat Ieri dimineata la dus sotul la cresa si s-a luat mai dur de o mamica ce isi dezbraca copila fara sa ii pese ca aceasta nu putea sa respire din cauza tusei, i-a spus vreo doua de dulce, ca nu are bun simt din cauza ca nu ii pasa ca se imbolnavesc si alti copii. Se duc aceste mamici cu adeverinta platita! de la medic, fac urat de li se spune de la cresa ca nu sunt copiii ok, iar cateva le stiu eu ca nu au nici macar un serviciu, stau acasa la cafele si tigari.
Ne pregatim sa iesim la plimbare pana nu incepe iar vantul...

Mergi la inceput