yuppi!sweet_dreams.angy_angela, criss83, flowerbee

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Cand am fost la monitorizari aveam ovulatie in z13.Luna asta am ovulat in z12 la CM de 25 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Daca l-ai luat dupa ovulatie e ok.Stiu ca se da sa mentina sarcina si eu am luat si mai iau inca.Doar vroiam sa stii ca se ia neparat dupa ovulatie

Cosmi 34+ David Andrei
AMR max. 6sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Multumesc Cos-minutza sincer nu stiam asta ,eu le luam la sfatul medicului,dar acum imi dau seama ca dr.a vazut ca ovulam in z13 si mi-a zis sa iau din z14.Oare e ok sa le iei doar la o zi dupa ovulatie?
Poti ovula si 2 zile sau doar intr-o zi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

La testele de ovulatie iti sunt indicate 3 zile de peak in preajma ovulatiei, adica ziua dinainte, ziua ovulatiei si ziua de dupa. In mod normal e bine sa iei dupa aceste 3 zile, ca oricum dureaza ceva (cateva zile) pana cand ovulul fecundat coboara din trompe si se implanteaza.

35+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxxy spune:

Buna...sa vedeti ce am patit...fac eu stimulare cu Femara (am ovare polichistice ). merg la monitorizare, ziua 10, folicul pe stangul de 14, 5, endometru subtire-3 mm.....bucurie mare.... am folicul...imi da dr progynova pt endometru si ma programeaza dupa week-end, in ziua 15...cand ...surpriza...foliculul meu se facuse de 35 de mm, nu se sparsese-normal-...dezamagire mare...de ce nu m-o fi chemat mai devreme? ma intreb...ma rog, injectie cu pregnyl de spargere si acum cred ca astept luna urmatoare caci nu am sperante la ovul luna asta...mu inteleg de ce dr nu mi-a zis sa vin mai devreme la ecografie si poate spargeam foliculul la timp si elibera si el un ovul in firea lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

oxxy, se mai intampla, am patit-o si eu in prima luna de stimulare cand tot asa am avut folicul mare (desi ma chemase la timp la monitorizare) dar s-a spart dupa injectie. Luna urmatoare n-am mai raspuns deloc la stimulare, adica n-am mai ovulat iar luna de dupa mi-a crescut doza si a fost ok.

35+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Raisa daca la monitorizarea ecografica ti-a spus ca ai ovulat deja,atunci nu e nici o problema ca ai luat rogesteron din z14.Daca faci teste te ovulatie atunci trebuie luat dupa 3 zile de la testul pozitiv cum zice si Emilia.Dupa pozitivarea testului de ovulatie aceasta are loc in max. 36de ore.

Oxxy tinand cont ca foliculul creste cam 2mm e zi trebuia sa te cheme mai repede.Laparoscopie nu ai facut?Si eu am avut ovare polichistice,am facut stimulari cu pilule,injectii fara nici un rezultat.Pe mine drillingul ovarian facut la laparo m-a ajutat sa raman graviduta.

Cosmi 34+ David Andrei
AMR max. 6sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miparaschiv spune:

Dragelor, dupa cum v-am spus am facut IA miercurea trecuta.

Azi(ar fi a 6-a zi de la IA), am niste dureri precum cele de la menstruatie. Nu sunt acute, doar cat sa le simt.

A mai avut cineva asa ceva?
Pot fi de la implantare?

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxxy spune:

Dar nu inteleg care e treba cu foliculul acela...are sau nu ovul? e viabil ovulul sau nu?mi-a zis dr totusi sa prestam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miparaschiv spune:

Oxxy, greu de spus.Poate trebuia si o dozare de estradiol.

Eu am patit asa (folicul nespart) dar era deja ziua a 17-a si mi-a zis doctorul ca nu mai sunt sanse, pentru ca endometru devenise secretor.

Dar poate la tine mai este o sansa. Iti tin pumnii.

Mergi la inceput