LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

La multi ani Anastasia!!!Sa cresti mare si frumoasa ca mami tau!!!:P


Stiu ca sunt o urata si o rea ca nu am mai dat pe aici.
Nu am nici o scuza!!!
Vad ca Mada a inceput si ea serviciu...ma bucur sa vad ca ea mai scrie si are timp si cu 2 copilasi, iar eu.....Pe mine ma omoara naveta, asta clar!Vina acasa rupta si nu am timp de nimic!Plus ca atunci cd vin acasa o iau de la capat:mancare,curat, David...astea asa pe rand!
Acum sta si mama la noi, dupa operatia suferita.I s-a scos glanda suprarenala si a avut ceva complicatii in operatie cu inima.A fost groaznic.A stat 4 zile la reanimare sa o stabilizeze cu tensiunea, dar Slava Domnului este ok acum!
Asteptam biopsia sa vedem ce era acolO!

Am intrat de fapt pt ca am mare nevoie de ajutorul vostru:David azi noapte a vomitat in somn!!Sunt panicata!Data trecuta cd a facut asa, a avut entrocolita si s-a stricat si la stomac.Momentan nu pare ca are si diaree, dar astept sa vad cum se prezinta.
Va rog spuneti-mi ce sa ii dau de durere de burtica??Oare Debridatul merge??Nu i-am mai dat niciodata nimic si il vad ca are dureri..

Va rog frumos, nu ocoliti mesajul meu..Am nevoie de sfaturile voastre.La medic inca nu merg cu el, caci nu este prea experta pediatra noastra!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

lalely nu ma prea pricep, poate vb aiurea, dar totusi spun si eu...cu pliculete pt refacerea florei nu o fi bun??? noua dr pt durerile iasminei de burtik ne-a spus sa incercam cu pliculetele de probiotice BIO SUN.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

lalely, debridatul e bun pt durere..probioticele pt refacere flora, biotics..regimul cred ca mai ajuta..ceai de galbenele parca..
daca apare diareea, stiu ca se da ercefuryl, dar mai bine ajungi la doctor..si smecta.
daca nu se paote alimenta/hidrata, trebuie saruri de rehidratare-prolyte, hidrasec..lapte fara lactoza..
daca nu apare diareea, poate ia picat ceva prost seara si a varsat..
vezi ca uneori unii copilasi mai varsa si daca au gatul inflamat/amigdalita/faringita..

pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

lalely, debridatul e bun pt durere..probioticele pt refacere flora, biotics..regimul cred ca mai ajuta..ceai de galbenele parca..
daca apare diareea, stiu ca se da ercefuryl, dar mai bine ajungi la doctor..si smecta.
daca nu se paote alimenta/hidrata, trebuie saruri de rehidratare-prolyte, hidrasec..lapte fara lactoza..
daca nu apare diareea, poate ia picat ceva prost seara si a varsat..
vezi ca uneori unii copilasi mai varsa si daca au gatul inflamat/amigdalita/faringita..

pupici


mami de 2 prichindei


Miki,Lavi..multumesc ca mi-ati scris!!!
Asta vroiam si eu sa ii dau Hidrasec si Probiotics!
Astept sa vad cum va sta cu scaunul...Nu stiu ce i-ar fi pica rau caci nu prea a mancat, acum ma gandesc ca poate de asta, pt ca il durea burtica!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata, fetelor!

si multumim mult de urarile voastre calde, sunteti minunate

va servesc cu multe bunataturi...virtuale , ca celelalte nu sunt gata, maine le pregatim


strumphitza am primit felicitarea asa incantata a fost Anastasia ca numai cu ea in mana s-a plimbat ieri i-am zis ca este de la o buburuza mica asa ca ea, Sophia, si apoi zicea si ea 'fifia' multumim mult pentru urarile calde, la fel va dorim si noi voua

bb_yasmi ce masina super a primit Lucas, s-o foloseasca sanatos. vad ca si el are permis si are si curaj sa mearga, nu ca tine asa este dupa ce n-ai mai condus de mult, la fel sunt si eu. acum mi-e frica, la inceput eram asa viteaza se conducea si altfel, nu erau atatia nebuni, atatea masini...
te-am simtit tare aproape cu acel mesaj

felicitas ce bebelina mare, ma bucur ca totul este bine

ionales am tot uitat sa-ti multumesc pentru mesajul anticipat

deea ma bucur ca te-ai gandit la o activitate. nasol totusi, ca nu vei incepe si tu munca. sunt sigura ca era super pentru tine. si vorba lui cami, sa vii sa ne zici mereu ce ai pe suflet, sa dam cu toate de pereti tare expresia.

lalely imi pare rau ca este asa David, dragutul. fetele o sa te sfatuiasca , eu nu prea stiu ce sa-ti zic. multa sanatate.

somleac multa sanatate si tie, ai grija de tine. desi vad ca esti mai bine, ma bucur

madutza sunt sigura ca si pe mine ma va lua un somn dupa ora 12 incolo... si oare cum voi rezista sa stau iar 8 ore intr-un loc, sa nu ies eu nicaieri ma obisnuiesc, ma gandesc ca iau bani si imi trece ce metoda de incurajare, dar merge

nu mai stiu ce ati mai scris
o asteptam pe bunici pe la noi, astazi petrecem in familie. sambata vor veni mai multi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

La multi ani, Anastasia Maria! sa cresti mare si sa fii sanatoasa si norocoasa fata frumoasa! Sa va traiasca printesa Roxy, si s-o clonati avea sa zic, dar merge si o alta mini Roxy, sau mini John!








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy, eu nici nu am mai condus, decat cat am facut scoala de soferi, acum aproape 3 ani si de vreo 3 ori dupa ca avea burta mare. deci o iau de la zero acum......
acum stau si ma gandesc...sa merg cu masina dupa copii la gradi sau pe jos avand in vedere ca este la colt de casa mea nici nu as vrea sa ii invat cu masina, ca trebuie sa faca si ei miscare. deci o iau la plimbare
Lucas a ramas placut impresionat de cum i au cantat copii "la multi ani!" inca isi canta si acum. asaaa dulceeeeee este!! stie mult din cantec...

dorina, ia nu mai baga pe altii la inainte si spune tu, voi v ati apucat de bb2???? ca vine primavara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

dorina, ia nu mai baga pe altii la inainte si spune tu, voi v ati apucat de bb2???? ca vine primavara...


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



eu? nu, astept primavara, vara ...sa treaca vacantele si pe la toamna cand ne-om aduna pe acasa sa trecem la treaba serios acum, nu inca, am spus eu mai demult, mai pe la sfarsitul anului poate, sa mai creasca piscoata, sa ma inteleg mai bine cu ea, sa inceapa a vorbi mai bine, sa urce/coboare scarile singura, sa o mut in camera de sus din mansarda si camera unde e ea acum s-o lasam la bb mic ..deh, planuri, dar om vedea ce si cum iese ...ca stii tu, planul de acasa nu se potriveste cu ala din targ poate vin cu bb la purtator de prin vacante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

La multi ani Anastasia!!!! sa creasca mare ,sanatoasa,norocoasa ,cuminte ,frumoasa e si sa va aduca multe bucurii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata,

De o saptamana n-am mai intrat ca am fost tare prinsa cu musafirii care numai marti au plecat si de atunci tot spal haine de pat si fac curat
La multi ani cu putina intarziere si din partea noastra pentru fluturasii Catalina Ioana de Madutza si Lucas de BB_Yasmi, sa fiti sanatosi si norocosi
La multi ani pentru sarbatorita zilei, printesa Anastasia, sa fii sanatoasa si tot asa frumoasa



fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput