Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #5#

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Dragelor, am mai pus pozici cu Gabriel. S-a falcosit iubirea mea.

Bubulina, ce frumos povestesti tu acolo despre Nicholas. Si pe noi ne-a apucat gangureala, radem in hohote la mami si la tati, ii place sa stea ridicat si plange daca il pun la orizontala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Adriana, la multe luni printesei, sa fie sanatoasa
Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Mena, tocmai ce l-am vazut pe delfinas, chiar ca s-a buflicit, un scump!
..apoi vazut pe Luci,apoi am ajuns la Stefanut si m-a apucat jelitul cand m-am gandit la branula si alte nebunii pentru un pui asa mic.
Angelique, te rog din suflet intereseaza-te de medicul ala si nu ii mai lasa pe toti sa isi dea cu parerea si sa faca experiente, daca nu ai certitudinea ca sunt buni si daca nu vezi reale, vizibile imbunatatiri..

Frumoase rau, am vazut toate pozele,sa va/ne traiasca minunile!- o sa incerc sa mai pun si eu noutati de poze in seara asta, ca si noi am crescut.Dar nu ne-au venit inca pozele de la botez, o sa pun ce am pe aici si ceva facut de noi la botez.
Zambesc.Majoritatea inca au par bine merci,Nicholas al meu, cu o gramada de par la nastere, il pierde la greu, are ditamai coada la spate si cateva fire de 5-6 cm in varful capului:):), dragul de el

Denyyyyyy, haaaa haaa, suuuper, care va sa zica o sa ai o bubulina durdulie si innebunitor de scumpa, e fetitaaaaa!!hai ca sunt nebuna, o sa ziceti,dar si eu visez la o fetita, asa, partenera super de joaca si prietena la catarama cu NicholasNe mai gandim:)

Ma bucur din toata inima pentru tine, Deny draga noastra! si te sfatuiesc sincer sa vii intotdeauna sa ceri sfatul si sa iti spui pasul aici, de multe ori fetele au solutii, idei salvatoare! Impreuna si la bine si la greu, cum zicem noi aici, in casuta noastra!

Pya, ai o poza in care l-am vazut parca pe Nicholas cu mana la ochi, gata sa faca nani, numai ca el duce mana stanga, nu dreapta:)Un frumos puiul vostru!Niste minuni dragalasii de pui!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Lui Stefanut i s a umflat piciorutul de la perfuzie,acum e bandajat pana la genunchi mititeluk.Si pt ca avea vene subtiri l au intepat de zece ori pana i a prinr branula.E vanat tot de intepaturi plus ca unde l au tinut are sange rub piele.Aplans mititelul cat nu a plans el de cand l am nascut,nu mai avea glas.Eu intru in depresie uror uror,am stari nasoale si de voma Nu vreau decat ca puiul meu sa nu mai sufere.

Selena cum sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Angelique, NU, tu nu ai voie sa intri in depresie, tu trebuie sa tii bine capul pe umeri si sa iei rapid o decizie, daca mai stai aici si chiar ii fac bine nemernicii astia care fac experiente pe sufletul mamelor sau daca incerci sa gasesti un medic care chiar il pune pe picioare fara sa il chinuie asa!! Care e rezultatul dupa tot statul asta in spital? fii puternica si dragaleste-l si iubeste-l si pupa-l pe pui, sa te simta non stop langa el, are sa il faca mai puternic treaba asta, dar nu mai sta acolo la nesfarsit daca nu ai rezultate vizibile sau macar ceva negru pe alb

Mena, tu pe cine ii recomanzi?sigur tu cunosti pe cineva acolo unde lucrezi, ajut-o pe Angi a noastra cu un sfat, cu o vorba pusa la cineva care sa o primeasca cu bebe..

Angelique, roaga-te la Sf Nectarie sa il ajute pe Stefanut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Bubu klebsielka e de vina pt tot,mai avem antibiotic maine si poimaine si vedem ce si cum.Sa speram ca altceva nu este.Mai indur doua zile nu pot sa ma externez la cerere cand bebe nv e bine aca#351;a.Aici nu a mai avut scaune cu probleme sper sa scapam.Si la orice dr merg ii face acelash analize cu toate ca le arat pe cele facute deja si puiul deja are anemie.Dupa externare vedem incotro mergem daca se repeta problema.La medici am pot fost nt mai stiu ce sa zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui onutz83

Deci ai o printesaaaaaaaaaaaaaa!!! V-ati gandit la nume?






Da numele gandit dinainte sa raman insarcinata Cristina Naomi.
Ori Naomi Cristina, cica asa am decis sa fie, Naomi urmat de Cristina, si apoi zic ca e Cristina Naomi

Noi cand am aflat ca e fetita aveam aproape 21s. Mi-a zis ecografista ca 100% si ca nu este nici o indoiala, atunci am ramas socata ca nu-mi venea sa cred, credeam ca voi fi mamica de boy, dar uite ca fetita vrea sa vina prima , baietelul va veni dupa ea.
Eu imi doresc si fetita si baietel, dar asa am avut feelingul de la inceputul sarcinii ca primul este boy, si apoi girl, dar vad ca e invers. Nu-i bai, important sa fie sanatosi



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

26+ cu
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Bubu o sa tin cont de sfatul tau.
Va imbratisez pe toate si va pup

Cate o floare la fiecare mamica si cate un cadou pt fiecare minune de print si printesa.

Multa sanatate va doresc la toti puisorii, mai ales Angelique, tu si puiul tau incercati tare greu. Bunul Dumnezeu sa va ajute si sa se insanatoseasca grabnic Stefanut, si tie si lui tati muuuulta putere, rabdare, credinta sa nu va o pierdeti.



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

26+ cu
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Uf bubu, din pacate nu cunosc pediatrii multi pt ca eu sunt la adulti dar voi suna colegele sa le intreb care dintre pediatrii nostri merge la spitalul grigore Alexandrescu. Mi se rupe inima de mila lui Stefanut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyaoliang spune:

Angelique, prin cate trebuie sa treceti...sanatate multa, rabdare si putere sa fiti alaturi de pui!
Referitor la pisu, Victor are perioade, peste noapte, cand nu urineaza deloc, mi s-a intamplat ca intr-un interval de 2 ore, intre 2 scutece, sa nu fie pipi deloc, desi bause laptic.
Bubu, cred ca ai descris ce simte fiecare din noi pt. minunile noastre. E o dragoste imensa si un sentiment de implinire si fericire ce greu pot fii explicate.
Victor are/n-are par cum spui tu ca e la Nicholas, exact asa. Poate reusesc sa pun si o poza cu el asa...plesuv.
Ma sperii cu caruciorul...eu stiam ca il pot lua in avion, si il pun ei undeva la-ndemana, astfel incat cand coboram/facem escala, il primesc...Noi facem escala de 4 ore-la dus-si am nevoie de el!!! (la intoars cu atat mai mult-stam 10 ore!!!!). Ma bucur ca am reusit sa obtin bassinet-ul, ca altfel...il chinuiam si ne chinuiam si noi, atata amar de drum.
Noi stam in tara pana la sf. lui iunie...ce rau imi pare ca ratez intalnirea.
Adriana, drum bun spre casa...Ce bine cunosc sentimentul: de abia asteptam si noi sa-l cunoasca familia pe Victor!
Deny, actele pt. bebe- certificat de nastere/pasaport le puteti face la Sectia consulara din cadrul Amb. noastre de la Viena, pt. indemnizatia pt. crestere copil (daca ai avut stagiul de cotizare complet in tara) poti imputernicii pe cineva(tot la amb faci procura, eu asa am facut si mie mi-a depus fratele meu dosarul in tara) insa pt. alocatie trebuie sa te prezinti personal, tu sau sotul, in localitatea de domiciliu, si primesti retroactvi din luna in care se naste bb. Sarcina usoara si frumoasa in contiunare!
Mena, are niste falcute Gabriel...frumosul lu' mami, mandretea ta de baiat! Seamana cu tine, nu?

Una peste alta, fetele...va invit la o felie de tort si un suculet...dragostea noastra face azi 3 luni. Am sarbatorit cu ...un vaccin, la care nu a plans prea tare, din fericire. Am fost la control, are 6.260 kg si 63 cm. A luat 660 gr in ultima luna iar dr a zis ca e normal sa ia mai putin pt. ca incepe sa fie tot mai activ...si asta cam asa e. Una-doua face rolling si e pe burtica, lui ii place sa stea pe burta, nu-l las eu cat ar vrea el pt. ca mi se pare ca prea se oboseste si se munceste. Apuca jucariile, le zdrangane si uneori le duce si la gurita...il mananc cu totul! Mi-e un drag de el...il albesc de la atata pupat!
Fetele...dr mi-a zis sa-l ridic si sa-l tin in sezut, sprijinit de spate! Eu zic ca e prea devereme si nu o sa-l fortez, chiar daca el pe spate fiind se incordeaza si s-ar ridica, e mult prea mic!
Cat priveste caldura de aici...nu sunt de invidiat, sa stiti: uneori e ft cald, 35 de grade, acum, in sezonul asta ploua torential si ne tintuieste in casa, orasul astta e mizerabil si nu sunt trotuare sa-mi plimb puiul cu caruciorul, parcuri prea putine, tantari si alte ganganii la greu...asa ca am noroc ca-l scot in curte, si asta dimineata devreme, caci apoi vine toropeala...In weekend-uri mergem prin mall-uri...si cam atat.
, weekend placut!

Mergi la inceput