Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #5#

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui S.ellena

Fetelor, daca ba pricepeti sa ma ajutati...am pus si eu poze noi in album si cred ca am umblat pe undeva ca imi apare acolo ca doar eu am acces sa le vad. Acum iar mi-am bagat nasul si vad ca apare ca accesul e limitat. Stiti de unde pot seta sa fie public albumul?

Lavinia, mamica de bebelina Eva Maria (06.12.12)


Lavi, accesul "limitata, oricine are linkul/public pe web/numai dvs", il setezi din partea dreapta, dupa ce intri in albumul respectiv, vezi in partea dreapta cam la mijloc. Apesi pe "(editati)"

Oricare din cele 3 optiuni ai alege, albumul tau oricum poate fi vizualizat de catre celelalte mamici, ma refer doar la cele care stiu parola.



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

26+ cu
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S.ellena spune:

Gata, m-am edificat. Multumesc mult Deny! pe burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Noi suntem tot in spital,probabil o sa ne externeze joi sa avem 7 zile de antibiotic.Scaunul este normal deocamdata sper sa ne facem bine si sa se termine tot cosmarul asta.Ne a mutat in alt salnn ca e micut si sa nu i a si altceva ca sunt copii cu rotavirus.Acum puiul meu e mai vesel mi se rupe sufletul de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipraty spune:

Sellena, eu am congelat lapte chiar in biberoane cu capac dar e cam costisitor. Mi-am luat acum niste pungute gradate speciale pentru congelat lapte. Pediatra ne-a spus ca e ok si in sticle de platic de jumate spalate si uscate bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Hello, gagici!

S.ellena, poti pastra lapticul tau in pungi speciale, sunt destul de scumpute, eu am vazut 20 buc de la 26.50 ron in sus. Nu stiu daca se pastreaza la fel de bine in alte recipiente
Daca pozele din albumul tau sunt cele in care Eva are creasta, urechi de iepuras si o poza identica cu cea de la profilul tau, stai linistita, se vad, nu umbla la setari
Popi, mega dulce Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou


mami de 2, bronsiolita nu e ceva grav..a avut si misso..tot aerosoli i-am facut dar nu cu adrnalina...nu as incerca adrenalina decat in cazuri extreme...prospanul e bun...am si eu si iau si eu daca tusesc..




doura..dar tu cu ce i-ai facut aerosolii?
mie pediatra mi-a zis cu dexametazona..insa la spital mi s-a zis sa renunt la dexa si sa i fac cu adrenalina ca e mai sigura decat dexa la bebei....deci acum fac cu adrenalina..pe net vad ca ambele se recomanda..deci nu stiu ce e mai bine..:(eu ii fac de 3-4 ori pe zi cate 4-5 minute de aerosoli si mi se pare ff putin..Mai ales ca ii fac in timp ce doarme si ii tin masca aia aproape de gurita si nas desi el are si suzeta in gura ca deh..altfel se trezeste si nu mai sta deloc la masca :)) e chin..
asa trebuie sau mai mult si mai des oare?
Oricum faza e ca stiu ca nu e grava bronsiolita numa' ca e el prea mic..pana mea! sa raceasca la doar 3 luni e strigator la cer!!

S.ellena eu am congelat in recipiente de plastic de la farmacie d-alea sterile de urina.. 150 ml laptic incape intr-una full. si e 1,5 lei bucata, e cel mai convenabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Mami, dar daca ii faci cu ser fiziologic? Nu stiu, intreb si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Buna dragele mele, nu am mai intrat de multicel aici, am fost prinsi cu o gramada de treburi plus botezul....s au adunat toate. Noi suntem bine, crestem...laptic eu nu mai am, asa ca de 2 sapt papam numai lp. Sunt cam suparata ca bebele a intrat in contact cu nepotica mea care tocmai a facut varsat de vant si sunt sanse mari sa fi luat si el. Asteptam acum sa vedem cam in 2 sapt daca apare ceva, dar am inima cat un purice...e totusi prea mic sa faca varsat de vant...eu n am mai auzit cazuri la copii asa mici. Offf...atat l am pazit de chestia asta si pana la urma uite ca tot s a intamplat.Am vorbit cu pediatra si a zis in caz ca apare ceva sa o sun

Angelique, multa sanatate, ma bucur ca s a mai reglat la scaun
Fetelor va pup pe toate si pe bebelasii vostrii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S.ellena spune:

aaa, bune idei mi-ati dat fetelor. Cred ca incep cu biberoanele, ca am prin casa vreo 3 bucati sigilate. Numai sa vrea maimutica sa manance din ele!!! Apoi o sa le incalzesc la baie-marie si le iau dupa mine in gentuta termoizolanta, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Iri, eu am o prietena care a facut varicela cand bebele ei era la fel de mic, a facut si sotul ei dar bebe nici gand. Poate scapa si al tau

Mergi la inceput