Coaste,aripioare

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Nu ca la KFC ,desi nu-s rele ,daca le maninci rarut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ati facut coastele? M-ati facut sa-mi ploua in gura si m-am dus si mi-am luat si eu 2 cutii de la lidle, acum astept cu interes retete incercate de voi; daca nu, voi face cum scrie pe cutie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Laura Ioana,exact in stadiul asta sint si eu,dar mult mai informata.Na-am avut timp,dar o sa incerc!
Eu nu-s asa de obsedata cu gatitul.Anda a deschis simultan subiectul cu fondantele si intra sa vezi ce a facut. Ar trebui sa bagam si noi niste poze cu coaste ,sa eliminam concurenta.Hahaha!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Dulcetica le-ai facut? Eu, da! Dupa cum era scris pe cutie, le-am pus congelate in tava la cuptor (incins in prealabil - cuvantul asta imi aminteste de un banc si rad de una singura) si le-am tinut cam 30-35 de minute la 160 grade. Au iesit criminale, asa ca nu am mai avut ce trage in poza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Laura ,adica ai reconstituit reteta din ingredientele de pe cutie ,le-ai lasat la macerat ,le-ai inghetat si apoi copt? Daca e asa zi niste "concentratii".
Sau ai urmat indicatiile de pe cutie, cu ce era in cutie?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Dulcetita, abia acum am vazut mesajul.
Ce era in cutie am bagat in cuptor, asa inghetat si am lasat 30-35 minute. Eu nu am mai adaugat nimic-nimicutza! Sunt coastele gata marinate in cutie.
Nu le-ai mancat inca? Am vazut ca acum sunt la pret dublu in lidle; astept poate le baga iar la reduceri.

Mergi la inceput