Burtici cu stelute de iulie-august 2013(35)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Sarcina si lauzie se calculeaza din brut din cate stiu eu asa ca un net mai mic nu este nicio problema atata timp cat are aceeasi baza de calcul.

Alina 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

La concediu de odihna se ia in calcul si prenatalul si postnatalul , eu am intrebat la noi la resurse umane la cate zile de CO am dreptul anul acesta : din totalul de 32 zile lucratoare/ an , daca intru la 1 Iulie in prenatal am dreptul la 26 zile de CO pe care intentionez sa le iau in Iulie apoi in prenatal

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna seara fetelor

dedicut am inteles , am sa intreb si doctorul sa se uite la col ecografic...ca sa fiu eu linistita

paula si eu am probleme cand stau mult in sezut , la servici stau la birou 9 ore , chear daca ma mai misc , cand vin acasa ma resimt..si ma doare burta ...pe spate nu pot sa stau parce mi-i se intinde burtoiul

happy si mie mi-i se mai inflamezaza gingiile si sangereaza dar au trecut de la sine dupa o zi - doua

ele vad ca va inmultiti pe acolo pe la servici , nu gluma

bobita mersi de info pentru supozitoare...

delia T insanatosire grabnica

delia r si eu iau femibion 2





XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

20 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana29 spune:

Buna seara!

referitor la subiectul asta am si eu o nelamurire: cand se calculeaza indemnizatia pentru cresterea copilului, am inteles ca se ia in considerare netul din ultimele 12 luni. Ce nu stiu eu este daca in aceste 12 luni sunt incluse si prenatalul si postnatalul, sau se socotesc 12 luni pana in momentul in care intri in prenatal? Ma puteti lamuri voi?

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Meci inca o data fetelor!
Alina imi pare rau si pentru pataniile tale! Ne apucam de afaceri binenteles. Facem si noi haz de necaz.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 20+ Letitia

Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

dariana 12 luni anterioare nasterii,deci se ia in considerare prenatalul.

Eu sunt pro prenatal,daca as sti exact data nasterii ,mi-as lua tot concediul de maternitate posibil,stai linistita acasa si castigi si mai mult.

Mony de Denis Adrian (01.08.2009) + 19+

puiut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Dariana se ia in calcul si pre si postnatalul

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Sa inteleg ca brutul nu se modifica orice concediu ne-am lua? Atunci pot sa mi iau linistita concediu medical, nu am luat nici o zi anul asta. Oricum pana in mai, pana la paste, ma asteapta angajatorul, apoi imi iau medical, mai iau si medical copil, apoi prin iunie imi iau concediu de odihna. La sf de iunie ar trebui sa nasc.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 20+ Letitia

Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Dedicut mi-a prescris si mie dr., m-am speriat pret. Am citit ca sunt 2 feluri de pastile, trebuie luate una de un fel si cealalta? Nu mi-a zis dr ca vor fii doua feluri in cutie


viitoare mamica de hocheist 16+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Doxy, Alina, imi pare rau ca treceti prin incercarile astea tocmai acum... Nu pot sa zic prea multe, decat...CURAJ!

Olimp, pe mine ma incearca de pe la inceputul sarcinii, ma lasa, ma ia..dar acum e nasol. Maine sa vad daca reusesc sa ma strecor la dna dr, ca nu are liber seara mai deloc...

Happy_Ama 19+ si EVA

Mergi la inceput