MONTIGNAC (184)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna,

pe scurt ca-s la lucru si am ceva stres...

Puisor, eu, portii mici? Mie mi se pare ca aproape toate mancati mai putin decat mine :)
Legume mananc zilnic mult, poate prea mult (de ex. ieri la pranz doua farfurii de supa cu salata ).
Iar lipide vad ca toate mancati cam ca mine. Daca ai sfat concret zi-mi te rog: uite aici e prea mult din aia si mananca din ailalta... Asa cumva.
Eu una nu slabesc cu fainoase, de aia le evit dar nu elimin :)

Meniu ieri:

MD: smoothie si ceva paine integrala
P: doua farfurii cu salata de cruditati so vreo 6 parjolute (fara faina in ele)
G: cioco
C: doua parjolute si vreo 6 masline

O zi faina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Ieri am fost intr-un mare butoi, cred ca se si apropie CM, vremea e tare, tare naspa, tare greu am rezistat la tentatii (si de fapt nu prea am rezistat)

8 - kefir+tarate ovaz+seminte in
10 - foietaj cu mere
12 - 4 mici si un pic de paine
16 - un mar
20 - o para

Semintele de in le folositi intregi sau le macinati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

amiro suntem gand in gand ca tocmai ce mi-am luat si io niste seminte de in ..sora mea e mare consumatoare...
ea nu-i macina ii mananca dimi cu ou moale fiert...sau ii pune in salata...ashea intregi da cik trebe lasati sa se moaie in salata sau in ce sunt pusi cam 5 min ca is mai tarisori din fire..dar crde ca merge sa-i macini in rasnita de cafea daca ai...

aici la magasinu de organice am gasit si smothie cu seminte de in macinate si cu diverse chestii..dar mi s-a parut extrem de scump..200g de prag din ala vreo 6£...si io am dat pe smeintele intregi 100g 60 centi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va pup montigirls

AMiro si io-s consumatoare de seminte de in ... si in paine pun pentru ca baietilor le place ... eu nu il macin si-mi place sa consum bobitele asa intregi sa le sparg intre dinti ... puisorul spunea ca e mai bine sa le mancam macinate , sincer am si praf dar parca tot mai mult imi plac intregi

ariel noua ne place sa deraiezi de la subiect , astfel aflam mai multe unele despre altele ... felicitari pentru decizia pe care ai luat-o ... monti sa fie un stil de viata si nu doar modalitatea de a slabi

brandusik pai in smoothie e mai simplu sa il pui praf decat boabe
brandusik ai luat fulgi de drojdie ?? am vazut si eu aici jos (cu mine in cladire e magazin de naturisti) ... sunt 9.5 punguta mica

adina si eu sa stii ca nu slabesc mancand carbo ... inainte mancam si paine conforma, finn crisp, orez integral, fasole, naut ... acuma abia slabesc si fara ele ... cu ele stagnez eroic si la infinit

ninha pai daca mancam fulgii cu lapte de orez, migdale, cocos .... eu cred ca e ok sa fie fulgi d'astia normali presate doar cerealele ... sau pur si simplu cu lapte de vaca 0.1%
tin pumnii azi ... la cine mergi cu mirci la control oftalmo ???

roxana mda, curmalele totusi nu ... nu ai putut si tu macar smochine sau caise ??? .... mie nu-mi plac curmalele , eu le simt cu gust de petrol sa nu razi te rog

puisorule tu slabesti mancand wassa, lipie, humus si fasole intr-o singura zi ??? .... eu chiar si o masa de carbo daca am tot nu slabesc

carmen incet incet imi revin ... azi deja sunt mai bine ... multumesc de grija

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Ptr fetele care au copii si ptr cele care isi doresc sa aiba: http://edukid.ro/loc-de-joaca/esti-pregatita-sa-ai-un-copil
eu m-am tavalit pe jos de ras:)) si cat e de adevarat!

andanii, dar de ce laptele de migdale e ok cu glucide? ca e tot gras, nu? ca si cel de cocos, de altfel. care e explicatia?
Am fost la o dr Kos, oftalmolog. stii tu pe cineva bun? zi-mi daca stii.
am gasit asta despre lapte de toate felurile: http://www.cristianmargarit.ro/2011/07/dieta/lapte-de-migdale-de-soia-de-orez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ninha eu la Ivanescu merg cu Andrei
pai laptele de migdale, cocos, orez nu e grasime animala .... ... eu asa stiu .... sau nu ?

laptele de cocos, migdale are calorii intr-adevar , dar nu are grasimi si atunci eu asa cred ca putem sa combinam cu cereale sau cu orez aceste tipuri de lapte ... eu am facut orez cu lapte de cocos si cred ca odata la nu stiu cata vreme e ok sa facem sau cel putin pentru familion daca vrem si ei sa fie in ton cu principii sanatoase adik sa nu combinam orezul cu grasimi

cunosc ceea ce ai pus ... e deja studiata de mine pagina asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ninha , ce tare si cat de aproape de realitate e totul, prea aproape.

Meniu de azi MD : o portocala la distanta de 2 ore pui la rotisor cu mustar
G 2 patratele cioco 85%
P : supa crema de naut cu ardei iute
C: ananas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani puey da e mai usor s apui praf...da si mai scump..nu ma omor cu smothiu-rile de asta am si luat boabe..o sa incerca sa mananc semintele de in..cum le mananca sora mea cu ou fiert...desi nu ma omor cu ouale io

azi am calcat pe delaturi...uoooooooooooof

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Of, am nevoie de ajutor.
Azi am mancat asa:

8 - 1 felie finn crisp cu almette, 1 felie de ardei si 4 rosii cherry
12 - un gratar de porc cu castraveti murati

Acum sunt la birou si tare as rontai ceva, nu mancare, dar ceva. Ce poate fi acel ceva inafara de fructe? Pana la urma probabil voi manca niste pomelo (am la mine), dar ce as putea sa mai iau cu mine la birou si sa rontai cand ma apuca o pofta nebuna ca acum?

Eu ieri am mancat semintele de in intregi cu iaurtul si au fost super ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

amino diverse alune...neprajite si nesarate..alune, fistic, migdale, mieji de nuca, miezi de seminte

Mergi la inceput