Piersicute de iulie august (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

ina multumim inca o data pt linkuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Desi nu am apucat sa scriu,am apucat sa citesc tot.Eu am lipsit ca am avut niste probleme de sanatate(eu,nu bb) si ieri am fost pe la spital.
Ina,am fost uimita sa vad cate feluri de mancare la borcanas exista si ce ieftine sunt comparativ cu cele de la noi.
Balanta,sigur nu e febra usoara de la dinti?sau o viroza?
Fleur,da greu o mai trageti cu somnicul.Poti sa-l trimiti in vacanta pe ERic la noi ca poate se invata cu programul la al meu(culcat 23 -trezit 7-8).Bb a inceput sa doarma toata noaptea de cand l-am trecut pe lp.
Poate a fost o coincidenta.
Lorena,eu ii dau aproape zilnic suc din mere,morcov sau combinat.Si are scaun in fiecare zi dupa masa de dimineata.Parca tu intrebai de mar -scuze daca imi amintesc gresit.Si ii dau destul de mult pana in 100 ml.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Letitzias, multumesc pt raspuns! problema la noi ca am avut un reflux mai accentuat. Acum dupa tratament e ok, dar se mai intampla sa dea laptic sau branzica afara. Marul am inteles ca e destul de acid pt stomacul ei. Dar o sa incerc combinat sau suc de para, mersi Ile! A mea e si puturoasa rau cu caca, facea la 3 zile si cateodata cu supozitor. Acum decand cu diversificarea face sindura si aproape zilnic, cred ca de la dovlecel ca-i pun mai mult de jum din cantitate.
Ioana, eu nu intentionez sa o grabesc cu diversificarea, in primul rand vreau sa ee obisnuiasca organismul ei sa proceseze alimentele. Iar dupa faza cu cerealele de orez imi e frica si de alergii.
Oricum legumele sunt yamy, marul copt e behh. Ciudat copil, hi, hi, hi, s-o manance mama pe ea de fata.
Acum balotam laptic si pe urma afara!

Chiar ies pe afara si sa iau niste pere, intre altele!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Ina, multumesc de lamuririle cu uleiul de peste. O sa ma uit si peste linkuri cand imi da asta mica voie.
Leti, sper ca esti ok. Sanatate multa.
Training pentru somn de noapte neintrerupt oferim si noi. Aurora doarme de pe la 22 la 7 tot de cand am trecut pe LP. In schimb am mare nevoie de de cineva sa o reeduce cu somnul de zi. E ceva de groaza, azi mi-a plans o ora jumatate, am legant-o in brate, am plimbat-o, am....de toate si apoi a dormit 20 minute.
Ma dor rau toate articulatiile si nu pot sa o tin in brate cat ar vrea ea.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

'Neata la noi, buna dupa-amiaza la voi,

Noi ne pregatim de cresa.
Intre timp am citit ceva interesant:
http://www.qbebe.ro/bebelusul/ingrijirea_bebelusului/deprinderea_copilului_cu_olita:_trucuri_de_la_psiholog?

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Multumesc muraturica.
Si noi ,la fel ca si Aurora dormim bine noaptea ziua prost.Dar nu stiu cum se face ca atunci cand sta mama cu el doarme si ziua bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Ola....
Lorena e bine rafi.nu mai are treaba.doar ca joi trebuie sa ii scoata cateva fire.
Ana mergeti undeva de ATI facut pasaport?
A tau zici ca se loveste de cel putin o data?esti tare...denis de cel putin 5ori ca sa nu zic 10.chiar vroiam sa va intreb daca si a vostri se lovesc.
Ina vreau link de hainute te rog.
Balanta sper ca sunteti bine.ati depistat de la ce a facut?
Noi suntem maraiti rau...i am dat iar putin Nurofen.dar chestia e ca nici nu stiu daca e de la dinti.stau cu el pe jos cu casa impanzita de plapume,paturi...si chiar si asa tot marait e.ba vrea sa se ridice ba cand e sus vrea jos.nu stie ce vrea.ar trebuii sa fac mancare ca e sotul pe drum catre casa dar nu pot.
Leti ce ai patit?acum esti ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

porumbita mai pui si tu te rog linkul din germania?de hainite nu ai?
Cum functioneaza PayPal?daca imi pune din ro ii pot ridica direct sau dureaza o zi doua?au ceva comision?
Mie imi tot trimit socri ptr Marfa dar pe western si ne rup aia la comisioane.
Apropo daca va gasiti ceva prin germania EU va ajut cu comanda si vi le pot trimite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Ali, paypal-ul e diferit putin de western.
Trebuie sa ai un card/cont bancar atasat contului de paypal si in momentul in care ti se vireaza bani, tu gestionezi online contul de paypal si ii transferi pe card/cont bancar. Daca iti sunt transferati banii tot dintr-un cont de paypal ajung la tine instant, dar dureaza cateva zile pana ii transeferi la randul tau pe card, astef incat sa si ai acces la ei fizic. Nu stiu exact cat dureaza daca si cei care iti trimit tie bani ii iau de pe card bancar, ii tranfera in contul lor de paypal iar apoi ti trimit tie. E destul de lung circuitul card-paypal-ul lor-paypal-ul tau-cardul tau. Comisioanele ce-i drept sunt micute. Nu le stiu exact, dar cred ca gasesti detalii la ei pe site.
Sper ca am explicat bine. Asta e ideea daca vrei sa ai banii in forma fizica. Daca vrei sa faci plati online le poti face direct din contul de paypal (la comerciantii care accepta asta) si atunci poate ca e mai simplu.Eu stiu ca m-am plimbat putin pe la banca prin Ro ca nu stiu ce documente trebuia sa tot semnez ca sa pot vira bani din contul de paypal pe cardul bancar.
Cam atat stiu eu....sper sa nu gresec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Ola chicas!
Noi am aterizat la propriu, in Cluj. Ne-a dat pilotul cu fundul de pamant de ne-a durut.
Va pup tare si revin cand o sa pot sa citesc tot din urma!

Mergi la inceput