Piersicute de iulie august (28)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Balanta, toata admiratia pentru tine, cum te descurci singura cu doi copilasi merita tot respectul. La fel si sotul tau care te ajuta si e atat de dedicat.
Cum mai este Eric? Cate zile ati facut aerosoli cu ventolin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Lml, Emma si mamicii Kimmy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata!
Azi sunt tare zen,ca in sfarsit mi-a dormit fata mare la ea in camera singura .Am dus munca de lamurire maxima ca s-o coning si sa se puna la somn fara sa-i fie frica.A dormit neintoarsa.Eu am facut ture la ea,de fiecare data cand se trezea Emma,ca sa ma asigur ca e ok.
Ce sa mai zic de teorii?Normal ca fiecare face cum crede ca e mai bine pentru bebe.Si eu am fost foarte ferma cu multe chestii,printre ele si faza cu dormitul cu noi in pat.Am zis ca nu se poate asa ceva.Si a mers foarte bine cu Timi.Ea a fost genul de copil mai standard sa zic asa haha.A dormit bine,a mancat bine,jucat frumos,prietenoasa,cuminte.Pana la un moment dat !Adica la 4 ani s-a trezit ca ei ii e frica,si nu vrea sa doarma singura si de atunci si pana aseara a dormit claie gramada peste noi.Eu personal nu am gasit nimic inalatator in experienta asta.Dorme rau,se foieste,pune picioarele pe mine,transpira,se dezveleste,etc.Cu Emma iar am zis ca nu se poate si gata,ca trebuie s-o invat sa doarma singura sa mance nu stiu cum,si multe alte teorii.In afara de faza cu dormitul cu mine,ca din fericire nu vrea ea,desi eu as fi clacat de mult la cate treziri are pe noapte,cu toate mi-a dat in cap.Si m-am adaptat...ca ce as putea sa fac altceva?Cu tzitzilitul iar.A fost dorinta mea cea mai arzatoare sa pot sa alaptez copilul,si tare mandra am fost ca mi-a iesit.Pe undeva si acuma sunt mandra,doar ca nu se mai resimte din cauza oboselii.Dar stiu ca trece si perioada asta.Pai daca se trezeste fata,si vad ca plange,sufera si stiu ca se calmeaza doar la san,o pun la san si gata.Se linisteste instant.am incercat varianta de leganat,shashait,si altele,dar nu merge,asa ca eu una nu o pot lasa sa planga.
Pe de alta parte,s-a mai linistit,de 2 zile accepta suzeta,pot sa mai respir si eu,sa zic asa...desi noaptea inca nu am incercat.
Cam astea din experienta mea.Depinde de la copil la copil mai degraba,decat de la parinte la parinte,asa ca departe de mine gandul de a eticheta sau judeca .

Imi pare tare rau ca sunt copilasi bolnavi.Si noi am tras-o destul de mult,acuma din fericire sunt bine amandoua

Drusu bine ai venit si multumesc de urari,cat pe ce sa uit ca azi face 7 lunite .Asa ca va servesc cu un chec lamaios,dar sariti ca aproape am terminat tava

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Buna dimi.muraturica multu de cafeluta.
Kimmy mersi de chec.la multi ani emmei.
Si EU zic ca depinde de copii si nu de parinti.al meu nu se trezeste de foame.am incercat sa ii dau inainte de somn si lp si cereale si pireu si tot la fel se trezeste.
Cu dormitul chiar de ma dor toate cele cand ma trezesc nu mi ar placea sa dorm fara ei.si cand nu ii aveam o condamnam pe cumnatamea ca doarme cu copilul ei.ziceam ca EU nu o sa fac asa ceva.
Relatia nu ne o afecteaza defel.cu toate ca nu vedeam niciodata sa dorm fara el si tot la fel condamnam cuplurile care faceau asta.
Drusu bun venit.sa iti traiasca feciorul si nepoteii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Multu de cafea si lml sarbatoritilor

F buna prajitura

Eu azi am in meniu racitura de curcan, orez cu peste afumat si tiramisu.Doar orezul e gata, carnea de racitura e fiarta, am gatit cu ea in carierr ca e maraici desi s-a trezit la 9.30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Hop si eu la prajitura pana nu se termina prajitura sau capitolul! La multi ani Emma!

Bine ai venit DRusu, chiar ma intrebam care e povestea ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

yellow! hop si noi pe aici :)
LML Emma! sa cresti mare si cuminte

noi suntem bine, pitik a inceput sa se ridice in genunchi sprijinita de bratul canapelei, tot intinzandu-se dupa jucariile care sunt pe canapea, s-a prins ea k dk se sprijina in coate si se rasuceste un pik ajunge la ele mai bine asa k acum asta exerseaza de zor.
zilele trecute am incercat un borcanel holle cu dovleac bio+orez pt k mi se terminase dovleacul proaspat...a fost completely bleah! cel mai bleah de pana acum...a luat o linguritza si pe urma n-a mai fost chip sa deschida gurita, s-a strambat de mama focului, nu se mai oprea bietul copil...am incercat si avocado cu para si branzik si a fost yummy. a gasit in sf sotzulache niste pere dulci care ii plac. azi vreau sa-i dau galbenush. zilele trecute a papat si carnitza.

drusu - bun venit printre noi! sa-ti traiasca nepotzeii si flacaul!
vera - out of butoi please! ai sa vezi k acum dp CM ar treb sa-ti revii. la mine asa a fost, luna asta mi-a venit prima data si dupa aia am fost alta
ile - mi-am adus aminte k tot vroiam sa zic ceva de pozitia de alaptat - de cateva saptamani si Anto prefera sa suga stand lungita de-a lungul meu, pe burta. n-a mai facut asa tare fitze la san, dar simte nevoia sa faca pauze f dese la supt...o ridic in fund, se mai uita stg dreapta, iar mai suge nitzel, iar ne mai ridicam...cand vad k ingroasa gluma, ma mulg si ii dau cu bibi k nu stau tt ziua dp ea...

nu sunt inca semne de dintzoci la noi, mai asteptam.
ieri am fost la shopping in outlet, chipurile sa-i luam cadou nashului, dar bineinteles k m-am lipit si eu de cate ceva, in special pt vacanta care se apropie i-am luat si lui Chitz un costumash si o salopeta-pijama.

dimineata am primit o veste proasta - a murit bunica sotului ne asteptam dp accid vascular de acum o luna, dar nah...tot greu e

hai k astept sa se incheie cap asta si revin in cel nou cu o invitatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Pfuuuui, am citit si eu in sfarsit tot! 11 pagini
Citit mult, retinut putin.
Am retinut ca I de Ile are 8 dintisori. Wow! Scuze ca n-am fost pe faza cu Fb. Acum am vazut mesajele tale.
Sanatate piersicutelor bolnavioare! Sa treaca repede crocobaurii

Lml Emma!

Am fost si noi sambata la ctrl: 5.5 luni, 8,720 kg, 68.5 cm. seara mancam dovleac copt si i-an dat si fetii sa guste de pe degetul meu de cateva ori. Primul solid!
Mai astept totusi o saptamana pana incepem oficial Operatiunea Diversificare.

Ieri am fost la Ikea si era omor!

Acum am intins rufele cu ea in carrier ca e super maraita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Si eu rpd,
Kimmy mai e prajitura?
Asta cu citit tot retitnut putin ,la mine nu functioneaza..adica e citit tot retinut nimic,deci de regula ma intorc si mai citesc in timp ce scriu ca altfel..jale
Kimmy,Lml Emmei!
Eu,oarecum tot in butoi ca deh,chestia asta(menstra) ma tine in casa,nu pot sa functionez vreo 2 zile din cauza abundentei iarr vremea asta oricum ma face sa urlu,macar de ar ploua dar nici nu ploua,nici soare nu e,nici nu ninge,nic..e o vreme asa de dat cu capu' de perete
Las' ca iese el si soarele!!
drusu,welcome!Sa fie sanatosi puii,toti 3!
Ali,cate am zis si eu ca n-as faceee,ehe,acum mi-e si rusine cand vad cum se spulbera toate asa zisele mele idei bune de crescut copii..
Oli,felicitari pt masuratori!
Roxy,sa va fie de bine shopingareala!
Ile,harnicuta tare
Muraturica,ce cumintica e Aurora!nu mai stiu,asa de bine iti dormea mereu?
Fleur,sper ca e bine Eric,ca n-a mai facut febra.ne mai pui si noua cate o poza cu Eric,ca l-am vazut doar adormit zilele astea si cum tu nu intri pe fb..

Mattia,cum il stiti,titirez,nu sta un minut,acum din fericire doarme ca altfel n-as fi avut acces la laptop..e cu ochiul pe mine ca pe butelie

Va pup,zi frumoasa!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna fetelor ,

LML Emma !
Ile , nu mai bunataturi ai facut
Drusu , bine ai venit !
Leti , sper ca esti bine .

Mai bine imi vedeam de treaba cu subscrisul la ceea ce a spus Carmen . De multe ori este mai bine sa-ti musti limba

Andrei este bine , cat se poate de cumintel , am revenit la 2 treziri pe noapte . Cred ca o sa mai apara vreun dinte , ca roade tot .

Multi la mamici si piersicute .



Mergi la inceput