Piersicute de iulie august (28)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

De bine ce am zis ca e mai bine, azi a facut o stare subfebrila, 37.5, il simteam la mana fierbintel.
I-am dat Tylenol, a dormit o ora, a mai scazut cu vreo 2 fractiuni temp.

Maria, imi pare rau ca si voi va confruntati cu raceli. Probabil aduce fetita de la gradi, nu?
Poti sa ii dai cartof fara probleme. Lui E. nu ii place deloc, cred ca i-am dat de 2 ori pana acum, fara succes, i se pare inecacios, cred. Probabil in diverse combinatii, supe etc e mai bun, dar cum eu sunt cu borcanelele, mai greu. Aici nu prea gasesti la borcanele cartof, nici in combinatii.

Eu sunt super incantata de cutiutele bio cu piureuri de la farmacie, i-am dat ieri de dovleac, era yummy, ziceai ca e umplutura din aia dulce de placinta(n-au nici un fel de zahar insa, e doar fruct). F bune sunt si cele din carne, i-am dat vita si a fost mare succes pt el care nu prea se atingea de carne. Cred ca o sa incerc si miel. V-am spus ca mielul e aici PRIMA carne recomandat bebelusilor? Nu ma-ntrebati de ce.
In schimb m-am inselat cu niste biscuiti, cica pt bebe, Farley, au mult zahar, 3 g la un biscuite, adica aproape o lingurita (5g). Ii mancam noi...

Ies ca maraie. O seara frumoasa si un inceput bun de saptamana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Buna seara, dragi mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Imi cer scuze ca scriu abia acum aici, eu citindu-va de luni intregi, inca de la odisee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Buna seara.intram si noi sa ne facem prezenta.sunt in urma cu cititul pe ziua de azi.am ajuns doar la mesajul balantei care m a emotionat pana la lacrimi.asa e balanta...nimic nu se compara cu o mangaiere ,un pupic ,un te iubesc dat de fiintele pe care noi le iubim cel mai mult.in acele momente uiti de tot.
Hai ca citesc si daca mai apuc mai scriu cate ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Sunt si nu sunt mamica de piersicuta, doar matusa, asta fiind si motivul pentru care nu am scris mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Una din surorile mele are doua piersicute...Radu si Alex, dar si un baietel mai mare, Rares, care are acum 4 ani si jumatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Din lipsa acuta de timp, sora mea citeste mai rar forumul, dar eu, fiind familiarizata cu el dinaintea sarcinii ei cu gemenii, am informat-o zilnic despre voi, despre problemele aparute in sarcina, am incurajat-o citindu-va, apoi sfaturile si experientele voastre dupa nastere mi-au fost si i-au fost si ei de mare ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Pe unele mamici le cunosc si de la FIV, o alta sora de-a mea confruntandu-se cu probleme de infertilitate, asa ca am urmarit cu mare drag reusitele lor, Balanta, Ioana, Lorena, fiind unele dintre ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Asa ca va rog sa ma primiti si pe mine in grupul vostru, chiar daca sunt matusa de piersicute, dar sunt ca si copiii mei, timpul meu se imparte acum intre Radu si Alex si Tudor, baiatul meu, pentru ca am si eu un baiat, mare de acum, va implini in curand 18 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Acum sa dau cateva informatii si despre copii...Radu si Alex s-au nascut intr-o superba zi de vineri, pe 13 iulie, prin cezariana, la 2 minute distanta, la naternitatea Cuza-Voda din Iasi.

Mergi la inceput