Buburuze de mart-apr 2013 (19)!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Si eu cat timp am alaptat bine, pana la mastita, am slabit fulger si toata lumea zicea ce repede mi-am revenit, dupa mastita, cand Miriam nu a mai putut sa suga prea bine, au aparut dereglari si m-am ingrasat 10 kg.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
35 saptamani+ AMR 5 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neata burtici!!!

Multumesc de urari le primesc si mai tarziuDoamne fereste sa ma supar,oricum anul asta de ziua mea totul s-a invartit in jurul buburuzului.Cadourile primite le foloseste el

Felicitas mama dar chiar ai o grasunica acolo
Casandralin nu mai plange mamai,se rezolva problema cumva.Hai,capul sus pt pitic
Veve si daca va fi mai micut bebe creste el cand iesesa vezi ce repede recupereaza.Asa a fost si cu nepotica mea.
Katy pai daca incepe travaliu da numai un semn si intra motatele in actiune
Liza,Gaby si tuturor multi

Vad ca de vreo doua zile incep sa adorm tot mai greu,am in jurul meu vreo 5 perne credLa 4 dim. m-au trezit arsurile,dupa durerea de maini si uite asa a trecut nopatea.Na,daca ma tot laudam ca dorm bine nopateaApropo de ajutor din partea sotului,il primesc si eu.Bine la mancare si spalat vase nu prea se baga insa la restul da.Inainte de Craciun el a facut majoritatea curateniei,a spalat chiar si geamurile.Pe la inceputul lui martie montam si noi patutul si o sa vina mami sa ne ajute cu curatenia generala.

O zi frumoasa si usoara tuturor!!!



Cosmi 32+ David Andrei
AMR max. 8sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Am uitat sa spun la mamele cu gemenasi. Ieri am intalnit la eco o viitoare mamica de gemenasi, se pare ca dupa noua lege mamicile de gemeni au dreptul la indemnizatia care i se cuvine*2,3 depinde daca are gemeni sau tripleti. A fost informatat de o verisoara avocat care a studiat noua OG din toamna. Interesati-va si voi.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
35 saptamani+ AMR 5 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Mi s-ar parea drept sa aiba o indemnizatie mai mare. Pai nu sunt aceleasi cheltuieli ca pt un singur copil. In plus alocatia e apa de ploaie.

38+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

pai asa mi s-ar parea si mie normal cu indemnizatia.cheltuiala e mai mare unde sunt mai multi copii,lucru logic.ar fi bine sa si fie asa,le-ar ajuta mult pe mamicile cu gemenasi

Cosmi 32+ David Andrei
AMR max. 8sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Fetele, intrebare- s-a aprobat legea prin care taticul trebuie sa stea acasa cu bebe o luna si mama sa se intoarca la munca? Mie mi se pare aberanta, pai ce fac, il dau afara pe cel care lucreaza in locul meu pt o luna ca apoi sa revina pe post.

38+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Felicitas felicitari pentru grasulina ,parca si vad o gargarita falcoasa si frumoasa

Casandra langa rezultat nu ai avut atasat si antibiograma?
Daca o ai suna dr sa-ti spuna prin tel care antibiotic sa iei.Eu asa am facut cu Robert cand mi-a iesit streptococ din gr.B, nu am mai asteptat programarea, l-am sunat si i-am spus ce este pe antibiograma si mi-a spus ce sa iau. Acum nu stiu cum este la Galati dar la Ploiesti gasesti o gramada de farmacii care dau antibiotice fara reteta.
Zic si eu asa ai castiga din timp.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Katy, da, legea este in vigoare din martie anul trecut. Tatal poate sa refuze insa sa stea luna respectiva, iar in cazul asta iti iei concediu fara plata o luna... Si mie mi se pare aberant, in felul asta scapa statul de platit o luna indemnizatia, pt ca sunt aproape sigura ca majoritatea tatilor nu isi iau acea luna.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Gabri T bun venit si din partea mea

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Cosminuta multi multi

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput