Buburuze de mart-apr 2013 (19)!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Si totusi cere dr sa-ti faca dozele de dexametazona.Face minuni in cazul prematurilor desi cred ca nu este cazul la tine chiar daca esti speriata.Ceaiul din nuci ai incercat?

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta2013 spune:

Da, pe buburuza mea miscacioasa o va chema Sofia-Ioana si pentru ca ma uit mai jos si o vad pe ariana, vreau sa-i transmit ca pe lista mea finala a fost si Adelina-Ioana :)
Citind, am vazut ca toate numele alese de voi, mamicilor, sunt minunate. Vom avea niste domnisorici de nota 10, ca doar de, si baietii care urmeaza sa vina sunt la inaltime :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Violeta ff frumos nume

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Mara,am incercat si ceai de nuci dar am inteles ca e pt tuse productiva,nu seaca cum am eu

32+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza burtici!!!!

Arianna,tin pumni sa ajungeti cat mai aroape de termenSi eu as cere dexa pt linistea ta
Violeta frumos nume pt buburuza
Mara bafta la doctor
Katy cu sunteti azi?
Aruam ceva vesti?

Pe voi va dor articulatiile de la maini,abia am putut sa prind ceva cu mana stangaAcum vad ca m-a lasat un pic.

Va pup e toate si va doresc o zi frumoasa!!!!

Cosmi 33+ David Andrei
AMR max. 7sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta2013 spune:

Mara, Cosminutza, multumesc pentru aprecierea numelui bebelusei mele :)
Am avut si eu probleme cu articulatiile saptamana trecuta. Dimineata bu puteam tin cana de cafea in mana. Pana m-am dus la dr. de familie si mi-a zis sa beau apa muuulta. La mine a mers. Nu ma mai dor mainile, cred ca era de la consumul de sare si retentia de apa, pentru ca dupa ce am baut vreo 5-6 zile apa ca la balamuc, am constatat ca de la 69 de kg am ajuns la 67 si rabat de la mancare n-am facut, deci eram ca un balon de umflata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Arianna imi pare rau ca nu iti trece tusea.Sa nu fie ceva mai serios.Ti-a facut dr de fam control, te-a ascultat la plamani?

Violeta cam cata apa ai baut? inseamna ca asta tre sa fac si eu ca ma omoara mana dreapta ma si doare groaznic in timpul noptii si e si mai umflata decat cealalta mana.
De fapt asa am patit si in sarcina cu Robert.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta2013 spune:

Beau cam 2 litri de apa +jum de litru de ceai dimineata + lapticul de si cu zi. Oricum, saptamana in care ma umflasem sa stii ca abia de inghiteam jum de litru de apa.

32+ Sofia-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Am fost sa-mi iau si eu ceai de zmeur, e bun. Mie oricum imi plac cleaiurile in general.
Mara bebe a dat de caldurica si papica si vrea sa-i faca in ciuda dr. care a spus ca e slab, vrea sa se faca rotofei. Bafta azi la eco.
Cosmi noi tot 2 in 1. Pe mine ma dor in special noaptea cand ma umflu mai tare. Ziua nu am probleme. In schimb ma cam doare piciorul stang, s-a umflat de la varice si am o problema si cu incaltatul din cauza lui. Asta de vreo 2 sapt. Am niste ghete de la sot cu 2 nr mai mari. Cu stangul nu-s probleme, dar dreptul nu ma mai incape.

38+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Katy mi-am luat si eu ceai de zmeur azi dar ma gandesc sa il incep cu saptamana 36.Chiar vreau sa cred ca face minuni.Am citit undeva ca ajuta f mult si daca in timpul travaliului bei 2-3 cani de ceai facut ceva mai concentrat si o fata de pe un forum spunea ca ei iy calmeaza durertile menstruale aproape instantaneu. Doamne ajuta!!


Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput