Buburuze de mart-apr 2013 (19)!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabri_T spune:

katy, cred ca o data facuta cererea pt 2 ani nimeni nu poate sa iti ceara / sa iti impuna sa te intorci la 11 luni ca apoi sa te intorcii din nou in concediu. Nici daca te-ai razgandi si ai vrea tu nu s-ar putea
Eu cel putin asa inteleg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri_T spune:

Liza, pana cand vine momentul cel mare ai timp sa vezi care va fi medicul.
Poate e totusi bine sa te intalnesti de pe acum cu doctorul, daca nu o sa iti placa?! Pe pricipiul daca e un serviciu pe care il platesti sa fie cum e mai bine, nu ? Zic si eu :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Am gasit ceva pt sector 6 Bucuresti dar cred ca se aplica pentru orice primaie
http://www.protectiacopilului6.ro/directia-protectie-sociala_doc_29_serviciul-alocatii-si-indemnizatii_pg_0.htm

Oricum fiecare dintre noi trebuie sa mearga inainte sa vada exact ce acte trebuiesc ca sa nu stam la cozi de cine stie cate ori.

Kati si eu voi sta acasa tot 2 ani si dupa parerea mea acea luna va fi la sf perioadei nu la jumatate

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata burtici!

Chiar azi mi-am facut dosarele ptr alocatie, indemnizatie, declarare copil maternitate si certificat nastere...am folosit siteul pus de Mara pe care l-am gasit pe net...si acu am mai scos in plus si cererea ptr indemnizatie de pe situl pus de Gabri - mersi. Deci inca un lucru bifat...macar stiu ce imi trebuie in mare...oricum io ptr indemnizatie tre sa ajung acolo unde se depun actele ptr ca am fost in CIC apoi mi s-a redeschis contractul ptr 20 de zile apoi prenatal si nu stiu exact ce acte imi trebuie...apropo are cineva vreo idee...cred ca imi trebuie ceva eliberat de la administratia financiara cu veniturile pe ultimele 12 luni ale anului trecut in plus fata de ce imi dau cei de la firma...acu sa vad. Oricum imediat ce stau acasa ma duc sa aflu ca sa le fac din timp.

Cosminuta - un la multi ani intarziat si de la mine!!!!!!!!!!

Felicitas - ce bebelina grasana ai tu acolo...multe falcute de smotocit o sa ai

Abia astept sa-mi vad si io grasanul saptamana viitoare.

Casandralin - si mie mi-a iesit streptocoul b in sarcina cu piscoata, am luat augmentin 7 zile repetat analiza si a disparut...stai linistita ca se rezolva intr-un fel sau altul, bine ca bebe e bine la purtator

Acu studiez lista ptr geanta de materninate sa vad ce am si ce-mi mai trebe. M-a apucat febra:))

Pupici fetele!



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si33+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Mara foarte frumos baietelul!

38+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Katy

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Katy am vazut pozica cu patutul.Sa-l folositi sanatosi

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

Buna fetele

noi suntem bine, azi parca sunt putn deranjata la stomac.beau ceai de menta, sper sa treaca.
si bebelemeu sta jos de tot inghesuit acolo

am o rugaminte daca se poate sa imi dati si mie parola si userul de la contul comun.vapup

mami Matei Constantin
bebe Calin 27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri_T spune:

Apropo de Casandra si stafilococul buclucas... Ieri am avut si eu o veste " minunata" . In sapt 29 am verficat streptococul B care era prezent asa ca am luat tratamentul necesar drept urmare l-am negativizat . Sapt trecuta am repetat analiza desi eram sigura ca va fi ok, nu trecusera nici 3 luni de la tratament dar.... Guess what? Este prezent din nou ! Deci toate planurile mele de nastere naturala cred ca se cam naruiesc, avand in vedere ca nu prea am la dispozitie 10 zile pentru tratament..... Au mai ramas vreo 8-9 pana la DPN... Asa ca ieri a fost prima zi cu adevarat " suparata" pt mine...m-a convins si consolat jumatatea mea care a zis ca cineva de sus de acolo le aranjeaza pe toate sa fie bine.... Si eu il cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Multumim Mara!

38+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput