FIV cu ovocite donate Cap 41

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna fetelor si sa aveti o saptamana cat mai frumoasa si vesela si un nou capitol plin de vesti bune!
Multumim Amalia ce burticuta frumoasa ai Sa nu se deoache!

Wish ma bucur tare tare pentru tine si iti doresc sarcina usoara si doua inimioare nascute la termen

Am si eu ceva vesti dar imi mai asez gandurile si scriu mai tarziu la surogate

Speranta 2 eu nu am avut proforma, mie mi-a trimis Eva contul in care sa fac plata pentru avans si atat si am platit si nu au fost probleme. Bafta multa

va pup pe toate cu drag

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:


bhdcg =2240 mlU/ml

progesteron = 17.8 ng/ml sarcina trim 1 2.8-147 ng/ml


ce ziceti fetele cum stau?
progesteronul pare cam mic sau mi se pare?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Wish felicitari ca sigur ai 2
Doamne ajuta inca o data sa ai sarcina usoara si fara griji.
Progesteronul e un pic micut dar e destul de firesc tinand cont ca nu ai avut ovulatie si nici corp galben asa ca scrie-le la cehi valoarea progesteronului si vezi daca nu iti spun sa cresti utrogestanul.


Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

daniela iti cer o ecografie pentru masurarea endometrului la 10 zile parca de la inceperea estrogenilor.In cazul in care este necesar ti se suplimenteaza doza de estrogen.
Tu poti face eco si un pic mai repede de 10 zile in cazul in care ai nevoie de o suplimentare sa nu intri in panica.
speranta eu am primit o factura proforma pe care sunt trecute pretul fivului = 4500 eur,depozitul = 1000 eur si rest de plata 3500 eur.
sandy te felicit inca o data si aici si Doamne Ajuta !!!
O sa le scriu cehilor.
danah ce faci,cum esti,cum ai rezolvat problema progesteronului?

Fetele am o intrebare referitoare la clexane.
Stiu ca gravidutele primesc gratuit clexanul dar este o limita de suma/reteta/luna??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Wish eu am verificat progesteronul si nu e mic e chiar 190.Iau deja 10 utrogestan deci nu ma bag pe injectabil.Nu asta e problema mea,ci hematomul subchorionic de la care sangerez in fiecare zi din sapt 5.Nu am ce sa fac doar sa astept sa vad creste,nu ctreste...sapt viitoare (sapt 8)ma duc sa-l verific.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Ce liniste pe aici?
Wish, felicitari, gata e garantata treaba.
Daniela, ma bate gandul sa fac si eu rezervare tot la VV Hotel. Arata bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Wish .Sa stii ca sunt stresata cu endometrul,la toate fiv-urile am avut 14-16 mm la transfer( la primele 5)cam gros cred eu dar bun dupa medici,iar la ultimul nu mai stiu,doar ca la inceput nu a vrut sa creasca si mi-a dat 6 estrace pe zi,sper sa nu-mi faca figuri acuma.
Sandy, ma bucur pt.vestea buna,sa dea DD.peste un an sa ai minunile in brate,multa bafta
Speranta, asa este,e liniste aici,fetele sunt majoritatea gravidute sau mamici fericite.Daca ai intrebari poti sa-mi scri si pe pm,desi eu o sa scriu fiecare pas aici.De ex.maine va fi ziua 1 c.m iar la sfr.saptamanii o sa trimit mail la clinica si probabil o sa-mi trimita trat.pe care o sa il incep prin 20 luna viitoare.Nu imi vine sa cred ca au mai ramas aproape 2 luni .Tu ce ai facut,ai trimis depozitul?
Miracol,ce faci,unde te-ai ascuns?

pup fetele si bebelasii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Buna,

Daniela, ma bat cu sotul sa il plateasca. In fiecare zi imi zice ca plateste si seara zice ca a uitat ca a avut treaba.
Ati vazut ce s-a intamplat la MedNewLife?
Frate, sunt atatea cupluri cu probleme si statul nu face nimic.
Populatia Romaniei, imbatraneste pe zi ce trece si ei...
Sa legifereze si la noi chestia asta cu ovule, sau sa accepte ca orice se face pe bani, ce atata...
Sa nu mai spun de legea adoptiei pe care au tampit-o si mai mult. Am cunostinte care vor sa adopte si n-au cum... ca sa nu spun ca ne-am gandit si noi, dar am zis sa mai incercam si la cehi, pana una alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza26 spune:

Fetelor ce mai faceti?este prea liniste pe aici!pup burticutele fericite!AMALIARO arati foarte bine cu burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna seara fetelor
Nu m-am ascuns,doar ca am fost destul de ocupata zilele astea!
Am reusit dupa ceva peripetii sa cumpar biletele de avion pt 14-21 aprilie!sunt destul de aglomerate avioanele in aprilie mai,insa am reusit!totul e pregatit...avem donatoare..ciclul din aprilie vine pe 3 mergem pe 14,in 15 suntem la clinica,iar trasferul va fi pe 20 aprilie!sunt increzatoare...optimista...si dumnezeu sa fie cu noi si cu voi toate care urmati la rand!
Am facut tot ce trebuia,analize,histero,stiu de clexane,in rest sa fie voia Domnului!
Simt ca imi voi duce visul la indeplinire de data asta!daca nu incerci n-ai cum sa reusesti!!
Daniela,sa fie cu noroc..si eu am sa scriu ce voi face ,insa acum sint in astetare...
Wish,ai fost la eco?te pup
Va doresc o seara buna tuturor...pupicei

Mergi la inceput