Juniori de Iulie - August * 2004 * (110)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Marina
si Mara a Corinei lipsea. na, am facut-o de la capat ca era crima si pedeapsa.

deci, bem. un pahar de vin am si io voie. ieri din cauza de migrena daramatoare am mancat o briosa si un kinder delice. aia e, is cuminte azi.

Lia, deci eco ok? ca sa o dam in gluma, asta cu lipsa apetitului nu e rea deloc, mi-ar trebuie si mie . eco ai facut la un internist? un test de HP ai facut?

eu recunosc ca nu-s asa cu sentimentele, doar m-am enervat ingrozitor . de ieri e dragalaaas nevoie mare! a facut ieri briose sub indrumarea mea si azi a dus si colegei de banca, care a fost draguta si i-a imprumutat materiale ptr facut felicitare, ca el uitase.... era cu mana in dos


da, am fost la internist, ekg si eco abdominal, dar despre stomac si intestine n-a zis nimic, a zis ca nu se exploreaza ecografic, asa ca mi-a zis doar de ficat, splina, colecist, pancreas; hemangiom hepatic 3 cm cu care cica m0-as fi nascut, bila hipotona, in rest tahicardie cat cuprinde. HP inca nu am facut, nici teste de toleranta la glucoza; eco mamar da- ok; acolo mi-a recomandat in loc de test de toleranta la glucoza sa fac HB glicata ca cica e mai reprezentativa...acuma...nu mai stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

bila hipotona = anghinare si magneziu. bun bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

astia la monti nu va dau voie la un pahar de vin? da-o naibii ca e francez, ar tb sa fie ca apa...
in alta oridine de idei maine plec la praga, am vazut-o de 50 de ori dar oricum ma bucur sa mai ies, exceptand vremea de cacao ca nici nu mai am haine de iarna doar alea de ski

Lia dar au disparut macar greturile, vezi o ameliorare in timp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

greturile cat de cat insa sa nu vad mancare, gatesc fara sa gust :(

abia pot manca ceva fara gust, gen paine cu almette si ceai'
e rau sa nu poti manca ma, zau, naspa rau, am slabit ca o gasca, ceea ce ma sperie rau. pana unde ma duc asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sanatati lui Danu. Lia, daca ai facut eco, sa faci si analiza pt heliobacter, sau ai bifat-o ?
Eu am avut o perioada in decembrie/ianuarie in care ma durea groaznic stomacul, indiferent ce mancam sau nu mancam, era o stare continua zi / noapte. Dar la mine era de la starea mea de spirit. Chiar glumeau colegii ca sa nu dau coltzu` in birou :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

pai in mod clar greturili e de la problemele biliare, as baga mana in foc. deci zic ce am zis mai sus - Anghirol de la biofarm. foarte bun. si mai sustii si industria romaneasca.

Marina, da mah. cica un pahar, de exceptie asa Praaaagaaaaaa. bestial. vezi sa nu prinzi fro raceala pe acolo..... pune macar budigaii de ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si ca sa zic tot pana la capat sunt ofticata ca am niste nemernici care se distreaza prin cartier. dupa ce 10 ani nu am avut nicio problema saptamana trecuta mi-au desurubat antena de la masina si azi noapte stergatorul spate. de ala chiar m-am basicat, dimineata ploua si m-am si speriat cand a rascait metalul gol pe geam. oameni fara ocupatie.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

nu am mai apucat sa fac si HP sapt asta, am stat o gramada pe la cozi, la interne, la med de familie, la eco mamar.

o sa fac sapt viitoare si aia

deci anghirol, am notat, mie mi-a dat colentor aseara dr. internist si magne B6. Cu recomandarea de a mi tine stresul in frau, cu Stresclin. stiu ca deja par in mod evident bolnavul inchipuit, ipohondrul clasic, dar. la naiba, nu vreau eu sa ma simt naspa fizic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

n-am auzit de colentor-ul asta, ce contine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

n-am auzit de colentor-ul asta, ce contine?


asta e pt scaderea ritmului cardiac la cei cu tahicardii

Mergi la inceput