Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

geniali mici pinguini de mama Laura tot e bine ca na spus Africa.

buflea, parca vorbesti de ai mei. ii mai apuca si acuma sa se enerveze reciproc... dar vb lui Rufus, de neluat in seama.

Viviana, sunt cam ametita, dar de la virusul luat de la dl V. care-i vinovatul principal. la Teamtag a fost minunat defapt, am aflat niste chesti despre colegi si am avut ocazia sa vad si alte fete ale lor. zilele viitoare asteptam rezultatul evaluarii.

am ceva la urechea stanga, nu stiu ce, cand apas pe ea ma cam doare. cred ca e o buba in interior. asta imi lipsea.

jumatate din zapada dimineata sa topit deja. sper doar sa nu mai ninga la noapte.

edit, foto cum arata de dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Kari, f frumos!! Tine-o acolo la voi!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld


michelle, ridica pedeapsa copilului. fi si tu ingaduitoare. sa vezi ce te asteapta de acuma, incet incet dragostea lui se va muta catre fete. e perfect normla sa fie asa. si perfect normal sa fie uituc si cu capul in nori. e varsta cand se schimba, de mama incepe sa uite si cauta dragostea unei fete. rabdare si intelepciune. tu fi acolo ptr el si de cate ori ai ocazia vorbeste-i.



deja de la 9 ani amorezati?!...eu credeam ca mai am citiva ani de respiro...!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai



michelle, vorba lui kari, decat sa pedepsesti copilu', nu mai bine ii faci tu un checklist pe care sa-l aiba de verificat inainte sa plece de la scoala? si ai mei uita, dar le mai gasesc... pierdute irecuperabil au fost doar vreo niste cani termos is snowpants luati noi anul asta. da' am zis multumesc cand a trebuit sa cumpar alta pereche si erau on sale deja si am dat numai $20 pe ei. sa fie primiti aialalati, ca is multi copii saraci rau in scoala aia.




_


eu vreau sa il invat sa fie responsabil... nu cu capul in nori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

nope, scuze, dar pedeapsa nu o ridic! am gasit geaca la scoala, dar il anuntzasem ca tot e pedepsit 3 zile...
dar sa stiti ca e super pedepsitul.
ieri a inceput sa se joace cu lego pe care nu mai pusese mana de nu stiu cate luni, si-a facut ordine intr-un sertar(fara sa-l pun eu), si-a pus rufele spalate la loc...incepe sa-mi placa atmosfera.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Eu sunt curioasa ce face el cand nu are TV, computer, afara la joaca ? Sa nu-mi spui ca de doua zile citeste carti non-stop ca imi scot o vena ...

Pe mine m-ar barai la cap non-stop ... e drept ca ai mei sunt si doi si e greu sa-l pedepsesc pe unul atat de drastic si pe celalat sa-l las liber prin casa, ar insemna ca ala pedepsit sa il incui in camera.

Daca ii pedepsesc pe amandoi, putin le pasa, se joaca intre ei, pana ajung sa se certe ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

ce m-ati distrat cu certurile copiilor....de aia imi pare rau ca nu am doi...ca sutn funny rau.
noi am fost sambata in parc(eu cu willy si catzelul si vecina cu fiica-sa Sanya)
la dus a fost cum a fost, dar la intoarcere au inceput sa se certe pe catzel.
si la dus l-a tzinut william, la intoarcere am zis sa-l tzina Sanya...
dar a inceput william: ca Sanya nu stie sa tzina un catzel, ca il tzine prea strins, ca se uita bietul catzel si vrea la el in bratze, ca ii vine curent de la geam...apoi cu amenintzari, ca poate face pipi la ea in bratze...si in final cand a epuizat tot ce stia... ca ce, e catzelul lui si el e stapinul si nu vrea sa-l mai dea...ce sa mai asa au tzinut-o pana acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Eu sunt curioasa ce face el cand nu are TV, computer, afara la joaca ? Sa nu-mi spui ca de doua zile citeste carti non-stop ca imi scot o vena ...

Pe mine m-ar barai la cap non-stop ... e drept ca ai mei sunt si doi si e greu sa-l pedepsesc pe unul atat de drastic si pe celalat sa-l las liber prin casa, ar insemna ca ala pedepsit sa il incui in camera.

Daca ii pedepsesc pe amandoi, putin le pasa, se joaca intre ei, pana ajung sa se certe ...


astzi cand vine, o sa faca teme(daca printr-o minune are), apoi face din 4th grade book de la costco...bine ca mi-ai amintit sa-i printuiesc niste time test la mate (azi face adunari)...se joaca cu catzelul...are o carte de citit...si gata, se duce ziua.

dimineatza noi ne sculam la 7 si pana la 8:30 ...face ordine, spalat...arnajat , mancat pt scoala...citeste un pic...se joaca (vad ca are niste luptatori scosi pe aici...), iese cu catzelul...si tot asa mai trece o zi.

serios, parca e bine o pauza de asta ....dac ama biriie se mai prelungeste cu o zi...asa ca...sper sa-si tzina gura inchisa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Rufus, pai daca a luat 8,50 e bine...insemna ca invata. sau crezi ca s-a dat f. usor? oricum, bravo!
cu boabele ai terminat-o...sau ai inceptut din nou de luni?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Am ramas datoare cu secertul galustelor perfecte, citi pe un blog:

Se bate oul cu uleiul si apoi se toarna grisul in ploaie, lingura cu lingura si se verifica continutul cu o furculita. Daca tragi dungi cu furculita prin amestec si nu raman dungi, inseamna ca e prea moale, pui gris putin cate putin pana cand raman dungi ...sigur, de la prea mult gris se intaresc ...

Apoi focul mic la supa si putina apa rece ca sa nu clocoteasca ... cica bolboroseala aia de la clocotit le face sa se imprastie.

Ma scuzati daca nu va spun nimic nou


citisem retzeta asta, dar nu am incercat-o niciodata. cu prima ocazie am sa o fac.
eu de ani de zile pun un pic de praf de copt si ies bune, pufoase.

Mergi la inceput