Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

salutari. Vad ce discuta iar intens despre copii. Sa va mai zic si de ai mei.

Sambata i-am rugat sa isi stranga un pic din camere, sa pot da cu aspiratorul. Bianca avea un teanc de sosete, ciorapi si chiloti aruncati sub calorifer, pt ca se uscasera pe un suport ce il tin la ea in camera. Se apuca sa se lamenteze ca sunt prea multe de strans la ea, ca nu poate. Rares o ia la rost (la el in camere mereu e mai ordonat si mai putin lucruri aruncate, asa ca avea mai putin de lucru) "Ba nu sunt multe, esti tu lenesa!"
B:"Ba nu sunt lenesa, vino sa vezi cat sunt de multe!"
R:"nu sunt multe, esti tu lenesa"
B:"Taci!"
R:"Esti lenesa!"
B: (tipand la el de la cele -10cm si vreo 6kg mai putin): "Taci, ca iti dau una de te trimit in America" si jbag! tranteste usa la camera ei. In secunda doi o aud ca deschide iar si pe un ton si mai decis ii precizeaza: "In America de Sud!"Dupa mai putin de jumate de minut, aud un 'poc' si tipetele Biancai. Ma duc sa vad ce au facut si sare sa il raporteze pe Rares ca i-a spart balonul. Intreb de ce si Rares imi zice pe un ton revoltat "pai Bianca a zis ca ma trimite in America!"

.... dupa vreo 3-4 minute, alergau amandoi hahainduse prin casa, Bianca fluturand o pereche de chiloti de-ai mei, gasiti la ea in teancul de haine spalate, care seamana la culoare si dungute cu o pereche de-a ei si tipand cat o tineau plamanii "Mi s-au expandat chilotii! Mi s-au expandat chilotii!"

Aseara faceau baie si cat o ajutam pe Bianca sa isi clateasca parul s-a apucat sa tipe ca vrea prosop. La intrebarea lui Rares de ce tipa asa, a venit prompt raspunsul "Pentru ca de aia s-au inventat fetitele, ca sa tipe!"


...
Le-am spus si colegilor asta cu America de Sud ... hahahahah !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

buflea f, frumoase pozele si protagonistii! ( ia aminte, asa se comenteaza nu 'frumos, dar eram cam zburlita')

, ... Bine soro, am retinut !!! ... realitatea este ca "eram cum zburliti" ca batea un vant enervant si era si frig afara

P.P.S. Mie puteti sa imi scrieti orice critica ca eu sunt foarte receptiva la critici ...

P.S. Si era snowboard, nu skateboard ... asa cum stie pe skiuri, poate incerca si pe snowboard si vede ea la care ramane ...parerea mea desigur, nu si a ei !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Laura, vad ca si tu ai o viata linistita cu copiii tai :)))tare america de sud

ai mei au afise pe usa: no As allowed. No Ts allowed. nici unul din lume, da, de aia is la plural.

cand isi aduc aminte, e motiv de cafteala, ca doar scrie pe usa si tot a intrat intrusul!

buflea, agree with laura. lasa-l sa-si prajeasca creierii pe computer si vino tu acasa cu fii-ta incantata. eventual si o praji in oras dupa. nu exista motivator mai puternic, decat ca unul a facut ceva si s-a distrat si el nu... cel putin la noi. si daca nu si pace, macar n-ai pierdut banii :)

si toate ca toate, pana la ochi dati peste cap. acolo fac ca trenul. nu vrei, vorbeste mama frumos si clar, si spune nu, fiindca... ca de aia te-am invatat. accept si un simplu "nu imi place mie, nu's de ce da' nu imi place si de aia nu vreau". dar daca vii si-ti rostogolesti ochii ca o pipita nigger-wanna-be-13-pink-nail-brainwashed-attitude cred ca tocmai mi-ai atins butonul de scos flacari pe nas. si arde.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai ce de treburi aveti voi..aici....
Deci,am retinut..
Buflea zburlita,Laura (chilotei cu dungulite expandati)

Aquai...tu ce zisesi ca facusi...?

Eu azi am dus o amica la urgente...a ametit dimineata in baie si si-a spart barbia,s-a lovit la cap..de fapt i s-a taiat filmul...am stat cu ea pana dupa tomograf,cica de la urechea interna..putea sa i se faca rau cand conducea....

Avui si ceva vesti bune...numa ca io-s pe dos ca oamenii normali.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

La mine acasa, ultimul conflict de proportii a fost vineri cand lui Alex i s-a nazarit ca el a re un secret pe care nu il poate spune ...frateeee, a luat foc fica-mea. Ca de ce nu il spune ? Alex, vazand-o pe sora-sa cat e de interesata a inceput si mai tare "nu pot dar e un secret care ma arde" ...moamaaaaa, fica-mea sa moara ... m-a pus pe mine sa-l intreb, sa-i dau minus, sa il inchid la el in camera ...ca de ce nu ne spune secretul.
Alex, mai rau o intarata ...orice ii cerea Flavia el spunea: "nu pot din cauza secretului"

Oricat am incercat sa o calmez pe Flavia, sa-i spun ca nu are nici un secret, ca o necajeste pt ca se oftica asa de tare ...n-a fost chip ..aia s-a pus pe plans, criza de isterie, eu am inceput sa tzip, ca nu te mai intelegeai cu nici unul ...pan ala urma, i-am separat la propriu - unul sus in baie, si unul jos la TV ...

Huh !!! Va spun, au o placere nebuna sa se calce pe nervi ..nebuna, nebuna, nebuna !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Cand va citesc imi pare rau ca fetele mele au crescut. Ok, Ana e mica...dar nu se pune, nu are companion de varsta apropiata. Cu Tea ce se mai ciorovaie...dar iar nu se pune.
In schimb, daca-s mari, ai alte avantaje. Uite, azi mi-am scos nevasta in oras (sau ea pe mine...) si...ce face omul in oras? Haleste ceva!
Restaurant arabesc astazi, ca jinduiam la el demultisor...s-au dus naiba boabele mele, iar trebuie sa mananc un hectar de cultura.
Iar ele cumintele acasa...ei, ceva cearta la lectiile Anei dar...exact, nu se pune.
Am primit cadou de la Tora un CD cu preferatul inimii mele, Berinde. Maine o sa-i daruiesc flori. Da, este o zi importanta pentru noi.

Last edit: Ioana a luat 8, 50 la simularea de BAC la istorie. Nu-i rau. Dar nici suficient. Ia ghiciti, de ce se bucura ea? Ca e a 4-a nota pe liceu. N-am avut inima s-o cert (dar tot am marait printre dinti, suficient sa ma auda) ca traieste doar din comparatii.
Dar voua pot sa va spun.

Michelle, consiliul pinguinilor a hotarat: ridici pedeapsa copilului.
Fara recurs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ramasa definitiva si irevocabila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Laura, mi-a placut asa de mult cearta copiilor! Auzi, America. America de Sud.

Buflea, fruuuumos. As face si eu o excursie in Manhattan.
Eu am dus copila la balet - frumoasa din padurea adormita. Avea 9 ani. Cea mai mare greseala a vietii mele. Nu numai ca nu i-a placut, a facut si atmosfera. eu m-am incapatanat si n-am vurt sa plecam, ea s-a incapatanat sa-mi faca zile fripte in loja.

Kari, sper ca nu esti prea ametita.

Aqai, la noi, tot ploua, ploua, ploua.

Zilele se scurg plictisitoare si linistite. Nimic demn de semnalat. Poate ca iar s-a bulit un chipset de la placa video?
Poate ca Celcesforaie, face colectie de cartonase cu dinozauri si si-a cumparat si abumul-clasor? Cartonasele alea de la mega Image...
Fii-sa nu a mai vrut.

Rufus, ma bucur pentru Ioana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Aham, deci sugestia voastra, a celor mai mari, este sa nu ii fortez ? Pai si cand sa ii culturalizez, ca daca ii las pe ei, vor numai WII ...

Rufus, va doresc sa va cresteti stranepotii, de la toate trei ... fii atent ce inseamna asta:
1. Sa imbatraniti impreuna
2. Sa fiti in putere ca sa ii puteti lua in brate
3. Sa nu aveti alte griji decat sa- cresteti pe ei
4. Fetele sa fie bine, la randul lor bunici cu responsabilitati
5. Nepotii tot bine, fiecare la casa lor, cu copii de dat spre ingrijire ...

Eh ! Spune tu cate urari am impuscat intr-o singura fraza ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Am ramas datoare cu secertul galustelor perfecte, citi pe un blog:

Se bate oul cu uleiul si apoi se toarna grisul in ploaie, lingura cu lingura si se verifica continutul cu o furculita. Daca tragi dungi cu furculita prin amestec si nu raman dungi, inseamna ca e prea moale, pui gris putin cate putin pana cand raman dungi ...sigur, de la prea mult gris se intaresc ...

Apoi focul mic la supa si putina apa rece ca sa nu clocoteasca ... cica bolboroseala aia de la clocotit le face sa se imprastie.

Ma scuzati daca nu va spun nimic nou

Mergi la inceput