Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Sa-nteleg Karri ca cel care te-a tras de maneca voia sa-ti (re)aminteasca ca pe forum toti suntem perfecti ,evident ca si progeniturile noastre idem .

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!





hmm, nu cred. ideea era sa nu mai spun din casa, ca cine stie cine ma citeste si ma asteapta la colt de strada cu vre-un buldon sa-si infinga dinti in piciorusele mele abia vindecate.
da, da suntem perfecti oricum, ca doar suntem pinguini.

io mi-am cumparat niste bomboane belgiene, care se gasesc mai rar. si ceva produse americane, care se gasesc cateodata la Lidl.
maine am chemat prieteni copiilor la masa, si dimineata vreau sa fac doi pui la cuptor si niste cartofi care se fac cu tot cu coaja. sunt mici si se prepara defapt la microwele. pe dl sot l-am pus sa curete usturoiul si maine crosetez un sos de maioneza din el. si poate ajunge la noi macar o aripa de peste de la Rufus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

kari, tu stii ce ai zis?
Ia uite aici:

http://dexonline.ro/definitie/carici

Nu vrei sa modifici?



Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

kari, tu stii ce ai zis?
Ia uite aici:

http://dexonline.ro/definitie/carici

Nu vrei sa modifici?



Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde





nu am stiut ca inseamna si.... ce scrie acolo.
nu, nu modific!
adevarul e ca a avut tepi, a fost intoarsa pe dos, nu stiu ce-a visat sau ia tunat in capsorul ala mic si dragalas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Sigur ca n-ai stiut.
Domnul kari stie sigur, e jargon curat...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Bon soir si guten abend

Va prind si eu din urma.

Mai intai sa o iau pe Buflea: nu stiu cum stau cu loialitatea si toleranta. Doar respect multe chestii si fiinte. Si din respectul asta se naste restul. Cu toleranta... N-as recomanda nimanui sa ma incerce.

Eumada, ai o fetita minunata. Nu trebuie sa o schimbi. Doar sa fii acolo pentru ea sa o indrumi. Situatiile prin care va trece in viata o vor schimba.

Ieri am mancat cea mai proasta ciorba de burta. Am baut cea mai dulce sampanie (bleah). Am fost plouata... la propriu. Fii-mea a facut febra - n-are c. acuta ci viroza din asta sezoniera.
Mei, mie imi plac vinurile seci. Ieri l-am rugat pe Celce... sa cumpere sampanie demi-doux ca sa ii dau si fetei. Eu beau sampanie sec. Ma rog el a luat dulce.
Am baut-o si m-am straduit sa nu o scuip.
Azi am fost la socrii si am mancat cei mai buni cartofi prajiti cu cel mai super mujdei.

Dar, sa vedeti ce inseamna sa stii sa faci marketing.
Agentia ING unde am eu conturile, a pus, un panou mare cu La Multi ani. Erau trecuti acolo toti cei a caror zi de nastere a fost ieri - vreo 6.
Am primit un mail de la ei, cu poza acelui panou, (ce are de jur-imprejur o rama mare de tablou) si aseara la 11 noaptea, pe o ploaie teorentiala m-am dus sa vad cu ochii mei. Dap. Era acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata...e o vreme de kko,imbacsita,cenusie,umeda,buna de...numarat bani...si sau altceva.Care-mi dai o cafea mare neagra si tare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Da. Nasoala vreme.
Tora a dus copila mica la taekwondo, eu am executat rapid un ghiveci pentru sapt.viitoare. Acum prajesc ceva, nu spun ce, dar a avut solzi candva.... Diseara mergem la Zina, bona fetei, sa mai mancam ceva, sa nu murim de foame...
Mada, eu nu-mi numar banii. Imi place sa fiu surprins

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Era si altceva,Ruf,scris acolo....
O sa o duc si eu pe Eva cand mai creste putin la ceva sport de lupta.Sper sa-i placa,sa semene cu ma-sa care a facut 8 ani de zile si vrea sa se reapuce....

Iar mancare?Si nu ti-e greu cu boabele tale sa faci bunatati?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Da, mai era ceva...dar nu-mi amintesc.
Mai, in we nu sunt o biata zburatoare pe boabe...sunt vultur!
Maine insa...o sa-mi atarne coada pe jos.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Da mai ...si la noi la fel, plouaaaa, plouaaaa, plouaaaa ...cum sa te duci la ski cand ploua ? ...asa ca ieri am stat acasa si am facut la treabaaaaa ...m-am prins acum de ce nu imi place mie casa, pentru ca nu stau ...nici la patinuar nu am fost, a fost barbatul si fiu-meu a fost portar ... zice el ca e fun desi a luat 4 goluri cica e bun si ca portar ...eh, stiti voi cum crede el ca e bun la toate ...

Apoi am avut un prieten de al lui acasa la joaca ...apropo de firile copiilor, dupa cum vedeti ce amazoana ma cred, si barbata-meu este mult mai calm, serios, prudent, nu vorbeste cu oricine si orice pana nu cunoaste omul si cateodata este chiar antisocial ... In sensul ca nu are nevoie de prieteni noi, cunostinte noi ...aia pe care ii are ( si care sunt ai mei majoritatea) ii sunt suficienti ....booon, acum fica-mea, care ii seamana, e la fel ... acum la varsta asta, extrem de timida, stiti cum ...o saluta copiii la scoala si ea se ascunde. Este la fel de inchisa, prudenta si antisociala ca ta-su ...revenind la prieteni, deci ieri fiu-meu a avut de ales intre 3 prieteni pe care sa-l invite, fica-mea nu a putut sa-mi dea un nume de fetitza, sa-i chem si ei pe cineva ...eu cred ca nu are o best friend desi e de 2 ani in scoala aia ...prin urmare se joaca cu toti prietenii lui frate-sau. Acum eu nu vreau s-o schimb ca sunt mai tarshita prin viata decat mada si stiu ca nu e bine sa scoti omul din confortul lui ...in plus are si calitati, ca si barbata-mau, doar ca nu sociale ...ma mai gandesc si la adolescenta, sper sa ramana asa lipita de pereti si sa nu se avante printre cele cool ...oricum eu estimez ca pe ea o s-o aleaga un barbat bogat si ea o sa faca in viata ce pare ca ii place cel mai mult: adica sa stea acasa si sa gospodareasca ... va imaginati ce drama ar fi pentru mine, eu care ii dau cu profesia in sus si in jos si dispretuiesc muncile casnice ...dar sunt resemnata, daca asta o sa fie confortul ei, macar sa o aleaga un om bogat ... bat campii cu gratzie ! Ideea era ca am chemat la joaca doar un baiat ca fica-mea nu a putut sa-si aleaga o fata sa o chemam.

In schimb eu am gatit iar de parca ar fi sfarsitul lumii:
- ciorba pink - adica de sfecla ( pentru fica-mea)
- supa de pui cu galuste( pentru fiu-meu) ....baiiii, mi-au iesit perfect galustele,am gasit pe un blog secretul
- mancare de fasole boabe cu bacon ( pentru barbat)
- prajitura cu mere si grish

Dupa cum vedeti, pentru mine nu am gatit nimic ca eu ma bag in felurile tuturor ... Ceam mai buna a iesit prajitura aia ...si desigur m-am ingrasat

Mergi la inceput