Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

kari poate ti-a intrat ceva pe sub unghie sau poate ai dezlipit-o. e la mana sau picior...

azi abia m-am putut incaltza sa merg la biserica. dupa ce toata saptamana am mers numai in papuci...azi mi-am luat adidasi.

mie mi-a spus cineva ca dupa 40 de ani...incep toate...dar nu am crezut-o la acel timp...acum dau crezare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Mcoca are sindrom de sinus bolnav - sinoatrial - cu un nod in plus atrio ventricular - are o cale in plus.

Crizele de tahicardie sunt dese. Ca sa o scoata din criza face adenozina si dupa asta ii ajunge tensiunea la 6.
Se pare ca operatia e o solutie buna pentru copila.
Nu dau roade metodele vagale.






Da, Viviana, asta am si eu ... Nu se numeste sindrom de sinus bolnav (asta este cam acelasi lucru, dar apare la batranete), se numeste Bouveret. In urma interventiei, vor scurtcircuita nodul suplimentar. Imi pare rau ca nu merge cu metode vagale. Mie crizele cele mai rele si de durata mi-au aparut acum cativa ani, in adolescenta durau putin, si treceau de la sine.
Inca o data, sanatate multa nepoatei, si recuperare rapida!


Vicky, Printzesone and BB (29+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata!
eu m-am saturat pana peste cap de frig, zau asa
oi fi pe ghetar aci, dar vreau caldura. mi se pare ca nuuuu se mai termina!!

Citat:
citat din mesajul lui Aqai
Roxana, vroiam sa te intreb daca tu il pazesti cu bota la repetat la pian, ca ai mei nu vor dom'le sa faca nimic nimic dupa partitura aia, ei dunt doar free styling.


Il pazesc din alta camera, daca aud ca se moscaieste ingrozitor mai urlu sa il trezesc. sau vin cand aud ca se impotmoleste. NU stau langa el ca ma apuca dracii instantaneu . mai nou tac-su sta si il mai supravegheaza.

coooool Katherine! cine e "magula"...? (stau nasol cu cultura generala, stiu )

Lali, distractie frumoasa copilului in tabara. se duce cu scoala asa, in timpul scolii? Patrick ar fi verde de invidie...

Starlet, welcome

Michelle ce funny "macar te-a muscat ceva de marca"

Viviana, aaaah! ce razboi psihologic la voi!!! succes la operatie nepotelei tale!!! va fi bine

carmaw, vai mie, is galbena de invidie la preturile alea! numa cutia aia de stridii era 49eur aici

Ioana, stii ca nu mi-ai trimis inca adresa de mail ca sa iti dau cartea, da?

revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ta-su i-a zis ca ii da telefonul daca isi cere scuze. Eu l-am invatat ca atunci cand i-l da sa-i impuna ca de la ora 21, telefonul, nintendo si laptopul sa stea in sufragerie.

Fii-mea si-a cerut scuze in scris, pe o foaie alba scrisa la repezeala cu carioca bleu.
Ta-su a zis ca vrea si verbal.
Donsoara o zis ca isi cere scuze verbal daca si el recunoaste ca a gresit.
I-a cerut ieri Iphone-ul. El i l-a dat. Ea a scos simul si l-a pus pe o hara veche. I-a dat lui inapoi iphoneul.

Razboi psihologic in toata regula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Viviana, nu mai stiu daca ai zis...care-i greseala lui? Ce-i reproseaza fata?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

S-o rastit/tipat la ea. Si i-a spus ca minte. Ea oricum mintea, si amandoi se rasteau.

Ea a trantit si usa. El i-a spus sa nu mai tranteasca usa si ea:
"Trantesc usa, ca eu nu am un copil, sa tip la el"

Te doare mintea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

ziua buna pe ghetar

roxana, ia de aici caldura. sufleteasca, ca de-ailalta inca nu avem. adika de la soare.

michelle,

am fugit, azi la minijob. nu stiu de ce abia astept sa ajung acolo....

saptamana calduroasa sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Buna, de pe ghetarul meu. Cantau dimineata pasarelele ca primavara, dar termometrul se incapatana sa stea la 2 grade.

Viviana, sanatate multa fetitei. Eu abia daca pot citi frazele despre copii asa bolnaviori. Mi se rupe sufletul.

Cat despre razbelul de la voi din casa, tu ai reusit sa ramani cam ca Elvetia ? Mi-a placut faza cu Oscarul pentru intreaga activitate !

Roxana, al meu a inceput scoala cu o saptamana mai devreme (daca tii minte, dupa programul anuntat initial si modificat apoi de Ponta&Abramburica) asa ca au acum o saptamana de vacanta.
E OK, au ajuns cu bine, au inceput de azi schiul, au cate 2 reprize de cate 2 ore/zi, ii pot urmari pe webcam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Da, Viviana...te cam doare mintea.
El nu-i "tabacit" ca tine, ea nu are inca tactul necesar.
Pana la urma tot tu esti la mijloc.
Anii astia de rebeliuni trec foarte incet...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

roxanaz, punem de-un duet ?

Da' trebuie sa invatam mai intai de la voi tinuta, ca al meu canta pe stil de bar, iar al tau pe stil de duet de camera ...

http://www.youtube.com/watch?v=h7u18cGi18Q&feature=youtu.be

Mergi la inceput