Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

De luni ma duc la zumba....sa vad si eu de ce-s asa entuziasmate amicele mele....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Fetelor, am nevoie de un sfat rapid ...se duce barbatul la patinuar si eu am 3ore sa fac ceva cu o branza feta sarata si putin amara ... asa am cumparat-o, nu mi-a dat prin cap sa o gust ...

Vreau si eu o idee ...???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pateuri cu branza...aluat din ala fraged din comert...dezghetat,intins putin cu sucitorul,tai patrate,pui branza in patrat,le lipesti cumva sau macar le indoi si le pui in cuptorul preincalzit.cand se umfla...si sunt rumene..gata..eu mai ung cu ou batut deasupra,ies mai faine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Sau salata..osii castraveti,porumb,masline si branza..un sos din otet,ulei,sau lamaie si ulei..fara sare ca e deja sarata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Fetelor, am nevoie de un sfat rapid ...se duce barbatul la patinuar si eu am 3ore sa fac ceva cu o branza feta sarata si putin amara ... asa am cumparat-o, nu mi-a dat prin cap sa o gust ...

Vreau si eu o idee ...???


Paste cu branza la cuptor. Fierbi macaroanele sau ce ai, apoi le amesteci cu branza faramitata, pastele, cateva oua batute,lapte, zahar dupa gust,ceva esenta de migdale sau ce vrei tu, stafide sau alte fructe uscate si..se tin in cuptor pana se leaga oul cu lapte, branza se topeste fain, se pot servi cu smantana pe deasupra.
Asa fain ti-am mai povestit, ca ma apuc si eu de asta diseara... :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

julia, adorabili copilasii tai. oricand esti bine venita sa ne povestesti. eu abia astept.
si sa-ti spun de ce te-am intrebat daca imparateste Richard.
acum vre-o trei ani eram la biserica de ziua mamei, care este in luna mai. toate mamele erau asezate in primele randuri din fata. iar pastorul spunea la un momendat ceva de genul 'aici sunt mame de printi si printese, care cresc si maine poimanine vor imparati peste vietile lor....' la care o mama de trei baieti pana in 5 ani, a spus cu voce tare 'unii printi imparatesc (troneaza) deja!'

ma doare o unghie, asa din senin ma apucat. nu m-am lovit, nu am facut nimik....
noi am ras astazi de ne-au durut falcile. amintiri din copilaria copiilor.

Viviana, sanatate nepoatei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mcoca are sindrom de sinus bolnav - sinoatrial - cu un nod in plus atrio ventricular - are o cale in plus.

Crizele de tahicardie sunt dese. Ca sa o scoata din criza face adenozina si dupa asta ii ajunge tensiunea la 6.
Se pare ca operatia e o solutie buna pentru copila.
Nu dau roade metodele vagale.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mi se rupe inima de mila fetitei.Sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

www.youtube.com/watch?v=6zeFfJXg6Oc" target="_blank">muzica de altadata

Asta ascult eu...acum.....imbatranesc oare?Sau ma prostesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

kari, am si eu o bucata de printz din asta.

astzi la biserica se vorbea de umilintza, servim pe cei din jur...
william a stat cu noi, nu a vrut la copii...la sf.slujbei ne spune f. enthusiasmat...vezi mami, treb sa-mi servesti mie.
la care i-am raspuns ca ii voi servi niste scaltoafe...daca tot insista...el nestiind cuvintul a zis ca le vrea cu inghetzata.

Mergi la inceput