Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

neata fete mai arunc si eu un ochi pe aici

bobitza , ele
mie dr gine mi-a spus ca se pot lua pana la 6 magne/zi , dar repet nu seara ...

i-a utrogestan bobitza de 100 1/zi i relaxeaza uterul...

nu exista supradojaz cu mg , singurul lucru care apare daca e prea mult e o usoara diaree sau sacun mai moale asa ce nu e rau pentru noi care oricum suntem consti

flory nopti albe ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

19 + Ilinca
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=olimp&year=2013&month=7&day=5&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

am modificat semnatura suntem in sapt 20 + la toate




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

20 + Ilinca
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=olimp&year=2013&month=7&day=5&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra28 spune:

Neata, fetele!

Va doresc o zi de munca scurta si usoara, asa ca antrenament ptr week-end, iar tie Delia_Timpau, insanatosire rapida. Da-i cu ceai de lamiei la greu, bea chiar 1 litru sau mai mult pe zi, dar sa fie din lamaie fiarta, nu de la pliculet.

Eu duminica am un examen la master, asa ca am ocupatie in week-end. Sper sa scap repede ca e oral, sa intru printre primii ca sa nu lancezesc pe acolo ore intregi. E ultimul din cele 4 pe care le am in total in primul semestru. Mai problematic este ca dizertatia de final e stabilita pe 10 iulie, iar DPN-ul meu este 22 iulie!

Pupici,

Andra 17+ si mami de Alexandru (27 ianuarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata!
Am ajuns si eu la birou, si m-am saturat de drumul dus intors casa-birou, sunt totusi 50km. voi cand luati concediul mai, iunie?

Eu inca nu mi-am programat morfo, ca nu stiu cu cine sa o fac?

Deci am contractii!!! Mie dr mi-a zis ca contractiile dor si e imposibil sa nu le simt. Bine, ca eu stiam ca astea nedureroase sunt periculoase doar din perspectiva colului, ca il poate deschide...nu?

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 18+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Paula, ce ai descris tu acolo mi se intampla si mie cu burta. Nici eu nu stiu cum si care sunt contractiile, desi am nascut natural.
Eu stau chiar mai prost ca nu reusesc sa inteleg nici cand mi-e burta tare, o fi de la colacii de grasime? Cert este ca din ce ai povestit, mi se pare ca e si la mine.
Ca sa explic si eu, poate ma ajutati, o simt de parca am inghitit un ananas, daca am stat pe scaun si trebuie sa ma ridic, nu pot dezdoi spatele deodata, ci usor usor si uneori tre sa-mi tin burta in palme ca sa ma deplasez, caci ma doare pe dedesubtul burtii. Sper sa intelegeti ce am zis eu aici.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 19+ Letitia

Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Oxana , eu stiu ca am burta tare ca o impung cu degetul...si efectiv am impresia ca am inghitit o minge, dar nu ma doare pe sub burta, nu am nici un fel de durere, doar ca am impresia ca "am ingihit o minge", care nu ma lasa sa ma indrept de spate si e tare, tare.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 18+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Legat de magneziu, eu am patit o chestie inante de a fi insarcinata. Citisem pe undeva ca daca te simti epuizata, nu ai energie si bla bla bla ai carenta de magneziu. Asa ca mi-am luat de la Lidl magneziu efervescent si beam in fiecare dimineata. La un moment dat au inceput greturile, chiar ma bucuram ca poate am ramas gravi. Apoi plecasem la socri in vizita si uitasem sa-mi iau magneziul cu mine asa ca 2 zile de pauza au fost si 2 zile fara greturi. Dar n-am bagat de seama decat cand am ajuns luni la birou si am luat iar magneziu si au inceput iar greturile. Atunci am cautat pe dr. googl si am citit ca magneziul luat in exces provoaca greturi. De atunci m-am linistit cu luatul vitaminelor dupa ureche.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 19+ Letitia

Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Eu degeama imping cu degetul, ca am sunci serioase pe burta asa ca e camuflata serios...

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 19+ Letitia

Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Flory, apropo de restaurantele pline... am renuntat sa mergem in localul tineretii noastre caci este intr-un complex studentesc si m-am gandit ca o sa fie aglomerat. Si oricum cu minunatul program al sotului, s-a decalat ora de intalnire si am fost nevoiti sa-l luam si pe Rares cu noi. Am mers undeva pe Bucium, intr-un local frumos si mi-a placut ca nu era aglomerat. Rares s-a purtat foarte frumos asa ca ne-a priit iesirea.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 19+ Letitia

Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Rodica, Bobitza, Delia_T cum va mai simtiti astazi?

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 19+ Letitia

Letitia

Mergi la inceput