Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~35~

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Simcri sanatate multa ! Felicitari pentru morfo buna ! Bine ca ai scapat de musafiri si te-ai intors la noi !
Vicky ce spui tu ma pune pe ganduri ,ar trebui sa-i duc si eu pe ai mei la oftalmologie. Insanatosire grabnica si tie !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Bine v-am gasit burtici!

Maddie, sa stii ca ma si gandeam azi in pauza de pranz ca e fff posibil sa fim colege de maternitate. Ar fi supeeeer, nu?! Pe Vio nu o prindem oricum.

Iris, asa ma bucur cand aud ca mai castiga si "oamenii de rand" nu numai "smecherii". Bravo tie!

Simcri draga, bine ca ai aparut desi vad ca nu esti deloc bine. Se tin toti virusii de tine. Sanatate multa si cat mai rapid.

Fetelor, voi luati fier-supliment? Mie mi-a zis de ieri sa ma apuc sa iau pentru ca am feritina 17 (limita minima e 40), dar mi-e teama de constipatie...

Simcri, Vicky, voi spuneati ca ar fi bine de luat suplimentul de fier cu magneziu ca sa nu mai constipe, sau ma insel?


21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Hellie as fi vrut sa am si eu colege de la odisee dar eu cred ca voi fi printre primele care nasc!
Eu iau fe ca sunt anemica ,vreau sa vad la setul acesta de analize daca se mentine si da ,ma constip dar nu are legatura numai cu fe ,eu ma constip din cauza de sarcina .Am avut perioade cand nu am luat fe si tot eram constipata.Magneziul il iau seara si fe dimineata ,nu stiu daca e bine sa le amesteci.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Vio, ce nu mi-am dorit eu dintotdeauna sa tratez sarcina ca pe o boala...si se pare ca pe perioada asta iau mai multe pastile decat am luat vreodata (deocamdata iau 4 feluri pe zi).



21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Vicky imi pare rau pentru Maya si eu sunt ochelarista, pe vremuri erau si copii rautaciosi, acum majoritatea poarta ochelari e deja un accesoriu, oricum nu cred ca e ireversibil, cand va ajunge la maturitate sigur se va putea face o corectie.

Vio ce sperietura ai tras cu Dragos, ma bucur ca esti bine

Hellie da fierul e bine sa-l iei cu magneziu asa se evita constipatia, si vezi ce fel de tip de saruri de fier iei ca unele sunt mai greu tolerate deigestiv pot da un fel de colici cu balonare.

Mulumesc pentru urari, sper ca toata lumea sa fie bine sanatoasa, eu de cand sunt burticoasa is tot timpul virusata, sarcina asta mi-a dat cu imunitatea de pamant complet, nu stiu ce o sa ma fac cand o veni sezonul alergiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Buna burtici!

La multi ani Medeea! Sa cresti mare si frumoasa si desteapta si sanatoasa!

Simcri, felicitari pentru morfo reusit, iti doresc sa te faci si tu bine. E nasol cu racelile astea si pe mine vrea sa ma ia raceala , dar eu nu o las Ma omoara oscilatiile astea de temperatura: ba se incalzeste, ba se raceste. La mine sunt principala cauza a racelilor cred ca daca ar fi constant -20 n-as avea nici pe dracu!

Na, fug si eu la eco sa vad ce face ciresica mica

Va pupacesc!

20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Simcri felicitari pentru eco, iar Monik86 iti tinem pumnii si tie!

happy 26 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

Uitai sa va spun... ca saptamana asta n-am prea fost prezenta.
Luni am fost la control... suntem bine, bebe e bine dezvoltat.
Doctorul n-a vrut sa-mi confirme ca e baiat... deci am doar parerea de la morfologia de trimestrul 2; totusi poza era prea clara ca sa existe dubii.
Bebe se juca cu cordonul ombilical. :)

In rest... mi-a explicat de ce va fi tot cezariana: taietura e prea jos (pentru ca prima cezariana a fost la rece) si e riscanta nasterea naturala... Oricum ma consolasem cu ideea dar voiam sa am o explicatie.
Apoi... eu am si virus hepatic B, in acest caz cezariana ar fi mai safe si cu riscuri minime de contaminare (desi ceretarile s-au facut pe HIV... s-au extrapolat rezultatele). Pentru asta trebuie sa fac niste analize suplimentare la Victor Babes. M-am sperit pentru ca initial ma programasera la sfarsitul lui martie... apoi am insistat ca sunt insarcinata si s-a facut un loc luna asta :)

Radu-Mamii Andrei (4ni si o luna mare) + 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Simcri- sanatate! Ma bucur ca ai revenit. Felicitari pentru eco!
Acum intram in faza aia noua de dureri de spate, coaste, dormit prost, bucuros le-om duce toate :)
Vicky nu te stresa cu ochelarii fetei o sa gaseasca modele trandy! Si eu sunt ochelarista, nu a facut nimeni niciodata glume pe seama mea. Ba din contra am avut prietene care si-au pus ochelari cu sticla ca sa fie si ele in trend


Cred ca incep si eu cu insomniile, adica dorm noaptea, dar uneori ma trezesc si stau si ma uit la catelusa cum doarme cu sotul in brate. Acum, in momentul asta, imi este atat de somn, ca abia imi pot tine ochii deschisi.
Si pe mine m-a ajuns oboseala, servi pana tarziu, lucrat in weekend, nopti dormite in diverse pozitii yoghine, examene.. prea mult.
Pe fondul de oboseala incep si gandurile paranoice: nu ma pot hotari daca Vladut este la fel de activ sau nu. Am senzatia ca parca nu se mai fataie la fel de mult, dar nu pot baga mana in foc ca asa e.


28+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hellie

Bine v-am gasit burtici!

Maddie, sa stii ca ma si gandeam azi in pauza de pranz ca e fff posibil sa fim colege de maternitate. Ar fi supeeeer, nu?! Pe Vio nu o prindem oricum.

Iris, asa ma bucur cand aud ca mai castiga si "oamenii de rand" nu numai "smecherii". Bravo tie!

Simcri draga, bine ca ai aparut desi vad ca nu esti deloc bine. Se tin toti virusii de tine. Sanatate multa si cat mai rapid.

Fetelor, voi luati fier-supliment? Mie mi-a zis de ieri sa ma apuc sa iau pentru ca am feritina 17 (limita minima e 40), dar mi-e teama de constipatie...

Simcri, Vicky, voi spuneati ca ar fi bine de luat suplimentul de fier cu magneziu ca sa nu mai constipe, sau ma insel?


21+



Hellie, eu iau de cateva zile fier si constipa intr-adevar, ai grija ce mananci, ca sa nu ai probleme. La mine functioneaza prunele uscate, se pare.

Raluca


S 29+ Miruna

Mergi la inceput