Clasa pregatitoare 2013-2014 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Si eu la fel ca voi stateam linistita. De fapt va urmeresc de mult timp. Atunci cred ca este cazul sa intram in actiune.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Mey si eu cred ca listele sint facute.
Fiecare invatatoare si-a pus acolo pe cine doreste si asteapta metodologia si etapa de inscriere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Dap, sunt facute! Mergeti cu plicurile, dar in cadru orgnizat sa nu daramati scolile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Daca sistemul de invatamant ar fi normal nu ar conta la ce invatatoare/invatator nimeresti
Eu nu vreau invatatoarea cea mai cea, dar vreau o invatatoare care sa faca materia in clasa si sa nu imi vina cu texte de genul : "nu am timp in clasa, daca vreti sa faca materia copilul, sa vina la afterschool-ul meu (nu cumva in alta parte ca e de rau)".
Din cate am auzit se pare ca am pretentii foarte mari. Sau cel putin nu pot lasa la mana intamplarii, pentru ca am auzit si de invatatoare care nu practica asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaa spune:

Eu nu am dat nici o spaga, a trecut doar numele fetei pe un caiet si mi-a spus ca atunci cand voi face cererea de inscriere sa specific la ce invatatoare vreau. Am mers din timp pentru ca si aici la scoala se pare ca va aparea inca un cadru nou din toamna,nu stiu ce va fi, suplinitor, pensionar... Doamna are o voce blanda si mi-a placut de ea la prima vedere. Mai multe nu stiu.
Oricum Larisa merge la scoala din cartier, nu am ales nimic special.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Dap, sunt facute! Mergeti cu plicurile, dar in cadru orgnizat sa nu daramati scolile!


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Si eu ma duc la scoala de care apartin, deci nu e atat de grav.

Androix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Eu nu am trecut pe la scoala ( dau fetita la scoala de care apartinem, ca e f aproape)si nici nu ma duc prea curand, a fost o mamica din grupa noastra sapt trecuta si i-au spus sa astepte, ca nu primisera nici o informare-nimic. Asa ca mai asteptam. Si oricum ma duc degeaba, eu nu cunosc nici o invatattoare din scoala aia si nici vreun copil acolo, asa ca la care dintre ele sa vreau sa o inscriu?

Mami de fetita si de baietel




Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea

Eu nu am trecut pe la scoala ( dau fetita la scoala de care apartinem, ca e f aproape)si nici nu ma duc prea curand, a fost o mamica din grupa noastra sapt trecuta si i-au spus sa astepte, ca nu primisera nici o informare-nimic. Asa ca mai asteptam. Si oricum ma duc degeaba, eu nu cunosc nici o invatattoare din scoala aia si nici vreun copil acolo, asa ca la care dintre ele sa vreau sa o inscriu?

Mami de fetita si de baietel




Everything is hard before becoming easy...




Nici noi nu cunosteam nici o invatatoare din scoala si nici nu am avut pe cine sa intrebam. Asa ca am asteptat sa vedem la cine vom nimeri si cum va fi urmand sa "actionam" si sa o mutam daca nu ar fi fost OK. Vorba sotului: "Daca dam spaga pe recomandari si se dovedeste ca invatatoarea nu e ceea ce trebuie?". Nasa noastra a facut asta, s-a "luptat" sa inscrie fetita la cea mai bine vazuta invatatoare din scoala si acum nu stie cum sa o mute, este foarte nemultumita.

Mergi la inceput