LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

deea, pai..si nu-i mai usor sa bagi o caciula la spalat decat sa speli toata baia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada de la munca poti accesa forumul?
imi vei lipsi cu desavarsire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna fetele !
Madutza felicitari pentru iscusinta!
Spiridusha, hai mami!!!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
34 saptamani+ AMR 6 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Spiridusa felicitari!!! sa va traiasca sa fie santos!!!

Deea ca veni vb de spalat e jos :) ,a mea cum prinde momentul fuge la baie dupa mop si galeata si mai nou vrea sa calce:),chiar ma gandeam sa merg mai tarziu cand vine buni la noi pana la magazinul cu jucarii sa-i cumpar un fier de clcat si poate gasesc si un aspirator :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui millie

Spiridusa felicitari!!! sa va traiasca sa fie santos!!!
Deea ca veni vb de spalat e jos :) ,a mea cum prinde momentul fuge la baie dupa mop si galeata si mai nou vrea sa calce:),chiar ma gandeam sa merg mai tarziu cand vine buni la noi pana la magazinul cu jucarii sa-i cumpar un fier de clcat si poate gasesc si un aspirator :)

mami de 2 printese Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si Andrada Bianca 11.04. 2011


o sa avem niste fete tare harnicute
si a mea e toata ziua cu matura, si prin casa si pe strada

apropo de asta, ziceati in discutiile de ieri ca la barbati tine de educatie, de ce-au vazut acasa, bla bla...pai de ce frate nu l-am vazut si eu pe vlad al meu cu matura in mana ? cu un servetel ceva sa stearga si el pe jos dupa ce varsa ceva ..ba din contra, varsa tot si pe urma imprastie prin toata casa sa nu ramana vreun colt curat..andra imediat se sesiseaza si sterge/curata..
amandoi au vazut acelasi lucru in casa, si pe cuvant ca nu e farmacie dar nici cocina la mine in casa
va spun eu ca e din instinct
barbatii pur si simplu is facuti din alt aluat...
eu nu zic ca al meu nu face, Doamne fereste face curat, mancare, pe vremuri si calca...dar nu vin natural, asta-i problema

ps millie, n-avea legatura cu tine dar n-a, mi-am adus aminte dilemele mele de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

FELICITARI SPIRIDUSHA
sa-ti traiasca soricelul numarul 2
o minune de baietel, asa m-a apucat melancolia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Spiridusho! sa-ti traiasca! Asa da cadou de Sf. Valentin !
Mada, s-a scos Roxy, da zii sa vina si ea cu slaninuta cand vine sau cu carnati de casa
miki, ce tare ai fost cu Vlad si Andra....
milli eu cred ca ii iau un mixer ca ea de mancare e tentata si un fotoliu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Eu sunt de parere ca depinde de firea fiecarui barbat :) si al meu mai face dar nu ca pe vremuri :) in schimb stiu si raritati care ei fac cam tot in casa:),mancare, ,curatenie ,spalat geamuri....

Da Miki, sa speram ca vor fi harnice si cand vor creste :)
Eu ma mir ca nu mai ami am astfel de melancoli legte de bebelusi,dupa ce am nascut-o pe cea mare doar la mai un copil visam:) ,zile trecute m-am simtit un pic rau de la fiere si am stat un pic mai mult in pat, la care mama mea ami spune : ca doar nu esti din nou gravida :)) ,ea avea alta parere ca un singur copil e suficient..
Chiar mamici de 2 copilasi ce ziceti mai faceti unul ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

millie... eu as vrea in fundul sufletuui, dar ar fi a patra ceza...si am si proobleme de trombofilie si sigur revine diabetul de sarcina.....asa ca... barbatul a zis ca doi ne sunt de ajuns... si am si 37 de ani..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui millie
Chiar mamici de 2 copilasi ce ziceti mai faceti unul ?

mami de 2 printese Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si Andrada Bianca 11.04. 2011


eu in adancul sufletului cred ca toata viata voi suferi daca nu o sa-l fac si pe al treilea
acum, sa vedem ce ne rezerva viata..culmea e ca in ultima perioada ma gandesc din ce in ce mai mult la posibilitatea asta...cum ne-ar fi noua in 5 si lor in 3 frati/surori, cum as avea grija de inca un sufletel..e clar, am inebunit

Mergi la inceput