LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

spiridusha nastere usoaraaaaaaaaaaaaaa[pk]

eu am intrat in priza de la prima ora
merg la calcat ca daca nu a mai venit tanti am strans tona si spal si nu mai recuperez
sunt cam disperata ca nu cred ca ma va ajuta femeia asta cand incep scoala ceea ce va fi tareeeeeeeeeeee naspa
ma chinui sa gasesc pe altcineva si nu am pe cine

mada da seamana fetele
si ambele seamana cu tata
cand am nascut-o pe prima eram sigura ca mi-l va lua Dumnezeu pe tata
vazand cat de mult seamana antonia cu el
eu ma asteptam sa nasc o lucica mic
si am nascut un alexandru mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ally mercic
voi pune mai multe
da mi=-a explicat sotul ca sunt in celalalt laptop
le voi cauta
si daca am ragaz
voi pune multe
multe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Neata!

multumim de cafea

miki, de unde sti ca e spiridusha la maternitate?




FB

mami de 2 prichindei


m-am uitat si eu dar nu am vazut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada scrie doar ca e cu sotul la Euromaterna
cami , parca ai gemene :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

noi ne pregatim sa iesim afara dar intai am intrat sa vad ce faceti.

madutza ce super ti-au iesit formele din cioco
eu am dat comanda de tort la matusa-mea de la cofe. niciodata n-am facut tort, mi-e frica

alexina si noi preferam toate salatele astea inclusiv de vinete facuite de mana. clar sunt muuuult mai bune
aa..chiar la Cireasa de pe tort ziceau Varciu odata ca nu se compara cele facute la aparat cu cele facute de mana
hai ca mai ai asa putin cu burtica...mai suporta putin vai ce vise mai ai si tu subconstientul lucreaza fara sa realizezi

ailed vinetele si alte chestii din astea nu se fac cu metal ca isi schimba gustul si oxideaza. se si inegresc. de aia cred ca zicea somleac ca face cu plastic.

somleac ce tare ai fost cu sotul...adevarul asta este, cum il educam asa ii vaem

eu nu ma plang, al meu ma ajuta si m-a ajutat de cand ne-am mutat. in toate. bine, nu din propria initiativa eu ii zic ce are de facut si el face cred ca barbatii nu cunosc termenul de 'propria initiativa" mereu ii plasez sarcini si lui. de fapt, acum, unele chestii nici nu mai trebuie sa i le zic. cu buburuza nu mai zic...sta cu ea mai mereu, iese afara...

ally doar stii ca eu zic drept in fata de aia se bazeaza si prietenele mele pe mine. ca nu le mint frumos cand este ceva zic direct si gata, asa se rezolva mult mai bine lucrurile.. abia astept sa vad rochia oricum, cred ca prima ramane cea mai tare, asa cred eu, este beton rochia aia

spiridusha vine bebe? nastere usoara, un bebesanatos si sa ai mult laptic, mami. abia astept sa ne zici ce si cum
nu mai stiu, cand trebuia sa nasca ea? parca mai incolo, nu?

cami tu mereu scrii asa mesaje frumoase despre familie, copii...imi place

mergem sa ne imbracam sa iesim afara ca Anastasia numai asta spune de juma' de ora 'afaii, afaii...a potata" adica 'afara la zapada'

toate fetele.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

nu mai stiu cine intreba de lapticul de dimi....
Anastasia bea lapticul, vreo 200-220 ml pe la 8, stand pe olita apoi pe la 9-9.30 servim micul dejun consistent.
azi am mancat o salata de cartofi fierti in coaja cu praz si putin ulei, o felie de paine cu unt si branza de vaci si o feliuta subtire de cascaval deasupra sa camuflez brabza de vaci care nu o prea mai vrea dar o mananca fara sa stie si apoi o jumatate de feire de unt cu dulceata de prune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, stiu de faza cu oxdidatul, cu lingura de lemn la vinete.. dar sper sa ajungi odata sa papi salata de vinete facuta de mine, nu ca mi-au murit laudatorii dar sunt ff multi cei care o apreciaza si ies deschise la culoare ca le coc pe flacara, nu in cuptor si cred eu ca inoxul din care e facut cutitul de la robot e de mai buna calitate decta erau lingurile pe vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

hello dragi mamici

au inceput petrecerile pt.fluturasi ,ce trece timpul parca mai ieri eram gravidute
La multi ani : Alexandru de Alina.n,David Alexandru de Gimihaela,Elena Sophie de rhynna,Dorian de bulina_mica!!!
La multi ani sarbatoritilor zilei : Rebeca si David Christian!!!
Spiridusa vad ca se apropie intalnirea cu bb2 ,nastere usoara si sa fiti sanatosi!!!
Roxi ce frumos ia crescut parul fetei si ce repede,si la noi sa mai indesit ,Andra avea doar trei fire de par in cap cand a tuns-o si sper ca la vara sa avem un pic de pleata
restul mamicilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Oare sa nasca spiridusha...parca mai avea cateva saptamani..sau nu??/
ALexandra daca a fost azi Bine ai venit bb andrei si tie refacere rapida sa te poti ocupa de flacai!!!!

mai, scriu asa de greu..tot o aud pe A facand ceva ..da v-aM CITI si am murit de ras..Roxy poate ai vrut sa zic VARLAN nu Varciu..asta de pe urma ce freaca de mana...doar roata norocului si sigur nu-i oxideaza

ah o mananc pe A ..a sters pe jos prin baie cu caciula ei de iesit afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

roxy, stiu de faza cu oxdidatul, cu lingura de lemn la vinete.. dar sper sa ajungi odata sa papi salata de vinete facuta de mine, nu ca mi-au murit laudatorii dar sunt ff multi cei care o apreciaza si ies deschise la culoare ca le coc pe flacara, nu in cuptor si cred eu ca inoxul din care e facut cutitul de la robot e de mai buna calitate decta erau lingurile pe vremuri

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


ha-ha delia, si eu cand am citit mesajul lui roxy, vroiam sa o invit la mine la o salata de vinete

deci roxy, ai 2 invitatii

Mergi la inceput