LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

madutza, am uitat sa te felicit pt finut ma gandeam sa-i spui finutei sa incerce sa se mulga, nu se paote sa nu aiba aia in spital o pompa de muls..chiar daca nu iese, stimuleaza ca sa nu se piarda lapticul..o ajuta si daca face febra laptelui..plus ca daca si strange ceva, il da la asistente sa il dea lui bebe..cumnata mea asa facea, si 5 ml daca scotea il dadea al asistente si il baga prin furtunas ca ea avea tubaj..sau cu seringa prin coltul buzelor..slabita probabil era de la efort, nemancat, taietura, etc..nu de la epidurala..
Doamne Ajuta sa fie bine bebe si mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Chiar ma gandeam ca noi in Romania ne tot plangem ca ce rau e la noi in spitale si etc. Ei nici in strainatate nu e totul roz. Eu am fost o data la urgente in SUA cu o infectie in gat puternica, si habar nu aveau aia pe acolo, dupa ce m-o tinut cateva ore la asteptat. O trebuit sa le zic si eu ce cred. Sa nu zic de plata care o venit nici nu mai stiu vreo 1500 de dolari.Norocul meu ca asigurarea a platit totul.
Mie imi place aici in Romania ca poti fi asistata la nastere de ce medic vrei tu, lucru cam imposibil in strainatate.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
35 saptamani+ AMR 5 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Buna dimineata,fetiliii!!!!

LA MULTI ANI ,MARIA!!!!

servici usor Mada!!

ce sa zic despre noi..sunt cu A in brate...asa pot scrie....sunt obosita rau...desi se zice ca ficatul este un organ care nu doare..eu chiar il simt cum imi pulseaza ...mare si tare ca un bolovan...sunt din ce in ce mAI iracibila...cred ca nici nu fac nici o petrecere cu musafiri..nu ma simt in stare...asa vrea sa fiu undeva singura....

Roxy ,chiar nu-i o solutie cu scaunele in alta parte....poate doar scoase in garaj sau in mansarda ca acolo nu are ea acces.dar nu mai vem cum sa le luam cand ne trebuie..la parter le impinge-n tot spatiul, daca vrea sa se catare undeva sau asa de ''placerera'' ei...deja ma irita la culme acel sunet scos....se urca de ff mult pe scaun si crede ma ca nu am invatat-o noi...dar acum deja cred ca stie cat de lung /lat e scaunul ca daca o vezi cum muta piciorele cand in stanga cand in dreapa ,cand se da mai in spre spatar...si inca nu a cazut...ii interzic..o distrag cu alte jocuri /lucruri dar nu o tine mult sau nu am succes, ca o apuca tavalitul pe jos..uneori nu o mai bag in seama si parca se potoleste mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Deea la noi cu scaunele scoase am liniste ca de altfel e de groaza, da am scoas scaunele si le bagam doar cand mancam, dupa sa vezi cum ne ajuta sa le scoatem afara, deja ma apuca rasul ca intelege ca nu mai este voie cu ele in casa.Incearca asa si ai sa vezi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

La multi ani Maria!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

"LA MULTI ANI!" Maria de Happines sa fii sanatoasa si sa aduci numai bucurii parintilor
un buchet de si ptr mami




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Happy, mami, sa-ti traiasca domnisoara, sanatoasa, vesela si frumoasa!
La Multi Ani, Maria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

deea te cred ca n-ai invatat-o tu, ar fi fost chiar culmea nu stiu ce sa-ti zic...mi se pare tare grea situatia, este greu ca iti intinzi nervii la maxim. deja ai ajuns in punctul ala maxim cred, nu mai suporti nici musca am mai avut si eu cateva zile asa cu nervi, stiu cum este.... trebuie neaparat sa faci si altceva, sa lucrezi, sa pelci de acasa mai multe ore....
nu mai stiu, tu vei merge la munca?
chiar vorbeam azi cu mama...a fost superb acasa cu buburuza dar parca, totusi, astept sa merg si la serviciu

felicitas ai dreptate, ne tot plangem noi cu sistemul nostru dar este cel mai bun si speram sa ramana asa sa nu ne luam si noi dupa incuiatii de pe dincolo faza este ca la noi nu sunt conditii cum ar trebui ca in rest este ok.

iony ce faceti? voi cum va petreceti ziua? tu incepi munca?

madutza cum a fost la munca?

mary ce comica ai fost cu scaunele foarte bine asa, trebuie gasite solutii

mergem sa papam o fidea cu lapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Deea si mie mi-a pus Andra nervii pe moate, si eu sunt moarta de oboseala, dar cand simt ca numai pot mai incerc sa fac ceva singura, cumparaturi.... las-o pe Anna cu ta-su , bunica nu conteaza.... incearca ca o iei razna altfel..
roxy vreau si eu fidea cu lapte..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

deea eu cred ca esti la un pas de o mare depresie
DECI MARE GRIJAA MAMI
ROAGA-TE SA TE LUMINEZE DUMNEZEU SA FACI CE E BINE SI PT TINE SI PT BEBE
ca bebe creste si tu ramai ulterior cu sechele toata viata si vei fi o povara pt toata lumea
eu stiu cum e sa fii depresiv
am vazut si nu e bine deloc
deci OPTIMIZEAZA-TE CU CEVA
da drumul la muzxica
danseaza in timp ce faci curat
gandeste-te la calatortii frumoase
fa un plan de bataie pt urmatorul cincinal
fa ceva ce iti place macar o data pe zi

Mergi la inceput