LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami ai niste minuni!
sa va ajute Dumnezeu sa fiti sanatosi si fericiti!
vroiam sa-ti zic sa-i faci sotului tau un tablou cu poza de pe strada in care sunteti voi trei fetele si biserica se vede in spate, e tot ce are mai de pret in acea fotografie, mi-a placut mult si mi s-a parut sugestiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna fetelor,
n-am timp sa ma uit si eu la poze, asa ca sa nu le stergeti. Diseara dupa ce adorm piticii ma uit si eu.

Am citit si eu repejor

Roxy, pe Luca il dezvatasem de lapte, ii dadeam eventual niste ceai, dar apoi m-am gandit, ca daca el vrea lapte, poate il ajuta sa doarma mai bine... chiar in perioada cand nu adormea la pranz. Si acum il las asa. Ca nu-i strica si ii place. E drogul lui . Lapte de vaca de la magazin. Doar asta ii place. Nan-ul nu i-a mai placut, nici cel de vaca de la tara...

Yasmi, felicitari ma bucur tare pt tine . Visez la ziua cand voi reusi si eu sa am masinuta mea

Irinuca, tratamentul seamana cu ce ne-a recomandat si noua dr. Si al nostru e fan Pivalone. Din pacate la Luca nu are efect, asa ca i-am dat Vibrocil. El n-a racit pana acum decat de ori, doar muci curgatori . Panadol si Pivalone mi-a recomandat dr la tel. Cand am vazut ca dupa 5 zile nu-i trec mucii i-am dat Vibrocil.

Delia, mie imi spusese dr si de un paharel de vin rosu cand simt ca imi scade tensiunea . Imi placea remediul asta . Dar n-am mai patit de mult.

Eu ameteam si tremuram. A, si n-aveam putere... Cat despre urechi infundate, mama patea asa, dar cand ii crestea tensiunea
Ma duc sa termin mancarea piticilor, ca daca am fost plecati tot week-end-ul...
Va pup, sa nu stergeti pozele, sa ma uit si eu diseara . Poate pana atunci puneti si poze de la petreceri, Mada si Yasmi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi sa stapanesti sanatoasa masina si sa ai parte numai de drumuri fara peripetii si curaj la condus, sa vezi ce-ti dai drumul dupa cateva ture, n-o sa mai vrei sa te dai jos

alina06 clar este mai bine sa-i dai lapte, este mai bine decat ceai

irinuca multa sanatate Dariei. nasol ca tocmai acum este racita. eu nu prea stiu de tratamente dar te-au ajutat fetele, ca de obicei

deea iar a facut Anna prostioare. auzi, dar ma intreb mereu...cum ajunge ea la toate alea, la microunde, la foc... pai Anastasia nu are acces la asa ceva, eu nu am nimic la nivelul ei si pe scaun nu se urca.
eu nu stiu cum a invatat Anna ta smecheria asta cu scaunul eu zic sa duci scaunele intr-o alta incapere cand nu stati la masa, sa nu mai aiba pe ce urca. trebuie sa faci ceva, nu poti sta mereu ca politistul langa ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza maine incepi munca......

eu mai am o saptamana de stat acasa cu buburuza....mai vroiammmmm... dar pe de o parte vreau si sa incep... o sa-mi lipseasca programul asta super pe care il aveam...ne trezeam cand vroiam, ne jucam, ieseam la plimbare la orice ora....facea ce vroiam fara sa ma intereseze cat este ceasul...ce bine a mai fost acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mary ai un nepotel sa creasca mare si sanatos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Madutza, intru sa-ti urez aici, ca intri mai des bafta la serviciu!
Si La multi ani pt Catalina! Cum a iesit petrecerea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna seara.
Multumesc fetelor pt urari!
IRINUCA la raceli noi inainte foloseam panadol si nurofen, pt muci apa de mare spray nazomer si aspiram cu o chestie de la vibrocil e un fel de batista bebelusului dar mai ieftina, acum cum vad ca are muci ii dau oscilo si deja a doua zi se cunoaste se opresc muci si nici nu mai imi face temperatura, asa am pacalit-o iarna asta
noapte buna fetelor!
A YASMI sa conduci cu placere noua masina.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele si de la noi

mary stiu ca se citeste ceva si pt noile verighete dar voi intreba sotul pt detalii

yasmi sa-ti stapanesti sanatoasa achizitia
ce masina e?

mada hai vin-o cu detalii de la petrecereeeeeee

strumphuleeeeeeeee tu chiar ai disparut???

roxy si yasmi pt tensiunea scazuta sa creasca rapid cica sa stai cu capul in jos sa se irige bine creierul
apoi sa punem efectiv sare pe paine sa bagam cate guri putem
cafele
si abia apoi vinul
ca el de fapt scade intai si el si abia apoi creste tensiunea
eu sincera sa fiu cred ca am probleme si cu circulatia sanfgelui
si incep sa misc mainile ca la sport
desisunt leguma in momentele alea
si in seara asta mi-a fost rau
si merg sa fac deja nani din aceasta cauza

va pup si multumiri de laude pt fete
sunt ale mele si le iubesc mult de totttttt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

madutza felicitari pentru finutul cel mic sa fie sanatos si voios! saraca finuta ta, ce greu a nascut...si fara s-o ajute nimeni cu nimic...cred ca-i luam de gat pe aia

sa fie ea puternica, spune-i tu ce sa faca mai ales cu alaptatul si chestii din astea...cu gogoloiul ala din burtica, este uterul care se contracta, asa se simte dupa nasterea naturala. trebuie masat cat poate de mult chiar daca doare, noua asa ne-au zis asistentele atunci, sa masam bine. a doua zi nici nu se mai simtea.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



si pe mine dupa ceza m-a pus sa masez guguloiul . I-am spus cat mai multe, sper sa retina si sa asculte, ca-i vreau doar binele.

Din pacate nici in privinta alaptatului nu o ajuta bebe e sub tratament (nu stiu de care) si ii lasa cu bebe doar 2 ore pe zi. Azi de ex l-au pus o singura data la san nu a reusit sa suga si i-au spus ca nu are ea lapte ..desi de azi dimineata are sanii tensionati.

problema bebelusului pana la urma a fost alta..nu ma pricep..au spus ca a fost lipit de placenta si din cauza asta nu a putut sa iasa, si era si cu fata in sus. Pe la 15 sept cand a fost ea in tara s-a dus la eco morfologica aici si i-au descoperit o pb la placenta, i-au dat tratam dar i-au spus ca poate sa nasca prematur. Cei din Cipru nu au vazut nimic la eco, dar ea a tinut tratam prescris in Ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s
madutza am uitat sa-ti spun....faza ca nu are voie sa manace atatea ore este o mare porcarie. la nasterea naturala poti sa mananci imediat. eu am balotat imediat ca aveam o foameeee....nu ai voie sa dormi imediat, nu sa nu mananci. din contra, trebuie sa mananci bine. spune-i sa manace linistita, nu stiu ce teorii au aia acolo

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



da, stiu si i-am spus. Nu au lasat-o sa manance si nici s aia o gura de apa multe ore dupa nastere...

Mergi la inceput