LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramo_b spune:

Buna fetelor! in sfarsit mi-am rezolvat cu netul si e ok. Pana acum stateam pe stick ca mergea incet si puteam sa va citesc si sa scriu mai rar. Acum e ok.
Cata La multi ani! sa fii fericita si sanatoasa!
Ioanaales La multi ani si tot ce iti doresti alaturi de cei dragi!
Madutza sa-ti traiasca finutul si sa fie sanatos! Cand te gandesti ca la noi multe femei ar vrea sa nasca in strainatate ca acolo cred ele ca e cel mai bine. Eu cred ca medici buni si mai putin buni sunt peste tot. Sper ca fina ta sa isi revina repede...
Va pupicesc si azi sunt pe aci cu voi la povesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neataaaaaaa

mada eu am tras asa la prima nastere
mi s-a rupt apa pe la 2 noaptea si am nascut pe la 10 dimineata
antonia nu a plans imediat ce a iesit dar i s-a aplicat una la fundulet si gata
spre fericirea mea
dar mie mi s-a administrat dupa nastere imediat antibiotic pentru taietura
si eu am impins'si m-au ajutat si moasele
acu poate ea nu a impins de s-a oprit copilul
si la noi se practica taietura inainte de iesire sa nu zgarie cumva caputul ca e f periculos pt bebe
eu am fost dusa cu targa putin in afara salii de nasteri sa il vad pe sot care imi adusese mancare
si eram intr-o mana cu o pulpa
in cealalalta cu o amandina uriasa
aa
hahahahah
cum sa nu mananci?
pai nu te pui pe picioare altfel
offffffffff
ce medici
ma innebuneste nebunia astora
cand vezi ca se chinuie atat
si ai atata stiinta si aparatura
stai si te uiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ioanales LA MULTI ANI


eu deja am bagat o tura de treaba
fug la calcat iar
la noi e super urat
vreau si eu pe afara
offffffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami , mi te-am imaginat mancand pe targa , pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

vaiiiiiiiiii
deci delia pe targa am si mancat
pe targa am stat cat mi s-a administrat antibioticul
deci eram cu branula
ei ca la nebuni
aahahahah
dar mie mi-au pus-o pe antonia la piept imediat ce au curatat-o
si mi-au lasat-o aproape toata cusatura
asa am simtit-o mai usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna!
Mada ce frumos a iesit tortul ce reale sunt frunzele, petrecere frumoasa!!!
IOANALES la multi ani!
MADA frumos sa botezi, ce a chinuit saraca femeie mama nici nu
are cum sa nu fie slabita.
Si eu de o saptamana sunt matusa s-a nascut nepotelul meu LEONARD MATEI s-a nascut de 3750g si 53cm si a vrut sa iasa cu mana in fata ca SUPERMAN!
CAMI vreau sa te intreb ceva de ceva vreme si tot uit, mi-am pierdut verigheta si vreau sa dau comanda de alta, cum trebuie facut cu ea trebuie binecuvantata de preot sau ceva ca habar nu am?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

IOANALES la multi ani ,fericiti si sanatosi!

Mary felicitari matusico,sa va traiasca sa fie sanatos!!!
Fetele rogu-va trimiteti-mi si mie din nou contul si parola de pe picasa,dac se poate bineinteles

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

seara buna!!!!

fac cinste: [pahar......mi-am luat bum-bum :))

mada, ti-au iesit superrrrr frumoase si tortul si cosul de fructe!!! fff frumoase! asteptam poze de astazi!!

maine avem si noi petrecerea....dau de beut pt 2 evenimente :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Lavi chiar vroiam sa te intreb pretul ,foarte faina ,sa o conduci santoasa fara incidente ,asa ceva mi-ar placea si mie ,e numai buna pt a te reapuca ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hello!
Noi suntem la munte, pe Dari am luat-o de la mamaia cu putini muci si bineinteles ca ajunsi aici e si mai rau. Aseara a dormit foarte prost din cauza mucilor, cu treziri din ora in ora.
Tratamentul pe care i l-am facut mereu in cele 4 raceli din viata ei este:
Puneti ser fiziologic cite 2ml x3/zi in fiecare nara si pivalone 2puf x3/zi 5zile. Dati 3zile panadol 5ml x3/zi. Daca face febra peste 38.3 puteti da alternativ nurofen 4ml x3/zi la 12-20-4 si panadol la 8-16-23. Continuati ketof 2.5ml x2/zi 5zile
(asta chiar e sms-ul de la medicul pediatru.
Voi ce ziceti, e ok?

Dupa tratamentul asta pana acum, ca orice raceala, primele 2-3 zile sunt mai dificile, apoi are numai nas infundat si in 7-9 zile trece.

Aici mai sunt 2 mamici, care au sarit pe mine ca nu trebuie dat Panadol, ci Nurofen. Ca Panadolul se da doar la febra!!!????? Ca Pivalone e apa de ploaie. Si ca trebuie Vibrocil. Ca Ketof se da doar la tuse.
Medicul meu mi-a spus ca da Ketof la muci pt ca de fapt Ketoful e pt rinite alergice, dar si in raceala e bun ca inhiba secretia de muci si amelioreaza disconfortul copilului.
Una din mamici mi-a spus ca a fost si ea la medicul noatru si ca nu are incredere in el pt ca baiatului ei i-a pus un diagnostic gresit. Nu mi-a spus ce diagnostic. E vorba de Giosanu de la Medlife.

Spuneti-mi va rog ce tratamente folositi voi in raceala banala: muci curgatori, ochi inlacrimati, stranut.

Scuze, cred ca am mai pus inttebarea si s-a mai discutat despre asta de mii de ori. Dar daca sunt mama de weekend... :(
Noapte buna

Mergi la inceput