Delfinasi jucausi de iulie-august (98)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

paula,gandeste-te cum erai tu cand ai renuntat la . Asa e si el acuma, acorda-i o perioada de 2-4 sapt. sa-i iasa "microbul" din creier, sa se "detoxifice".

By the way, si eu am o sapt de cand nu mai , sper sa ma tina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Ai si tu dreptate Crissy, cred ca ii lipseste suzy, si aseara de vreo 3 ori am vrut sa ma duc sa i-o dau, dar am rezistat eu eroic.
Bravo si tie pt putere. Eu consider ca doar cineva cu o vointa de fe sau cu o motivatie f puternica se poate lasa de fumat. Mie a3a si a4a sapt mi-a fost cel mai greu. Sa ne tii la curent.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 19+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Fete dragi, am intrat sa va pup dulce, sa va sarut! Am gustat din fiecare cafea cate putin, am ras criminal cu barbatii acre plang cate-odata.
Paula, mamica frumoasa, ti-am admirat burtica!! Valabil si pt Laurika, la al 3-lea baiat te faci soacra cu 3 nurori, creste ochiul la spate, trebuie sa fie interesant!! (Eu inca mai cred ca voi fi soacra cu 3 nurori)

Crisu”, iti tin pumnii sa gasesti un spatiu bun!!
Si eu ma gandesc din in ce mai serios sa incerc ceva pe cont propriu, de familie..

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010 1+


Eu una inca mai visez la al 3lea baiat,ca tocmai ce mi-am intrat in mana:)). daca ma aude soacra-mea...noi neoprim deocamdata aici,eu vroiam sa-mileg trompele..dar zicea sotul ca cine stie cene vine peste cativa ani :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Apropo de al 3-lea...
Eu de cate ori m-am lasat de am facut si un copil
Puschea pe limba mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

asta da motiv sa te apuci iar de fumat...dar mai poti face o fetita, ca iti ies asa frumoase!!

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 19+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Iuiiiii, 4 zile de cand nu a mai scris nimeni nimic!!!
Ce faceti gagici?
Otilia!!!! Celelalte fete scriu pe FB, tu nu...ce-ti fac fetele, tu? Sunteti bine?

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 19+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

paula, eu citesc - e adevarat ca nu prea mai scrie nimeni pe aici :(, dar am o perioada nasoala rau, cu multa munca, copii astia ma stor de energie, nu ma pot concentra, fac totul cu incetinitorul. In fine, nu prea apuc sa zic nimic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Hello, fete dragi!

Si eu urmaresc forumul, pt ca e usor de tinut pasul.

Noi suntem binisor, putini muci si tuse, dar neglijabil.

Eu cu munca, sunt aproape maritata cu munca, doar ca pt mine e o solutie de moment, trag cat pot, vreau sa fructific sansa asta, cat o fi, pt ca 11-12 h pe zi plecata de acasa cer multe, de la copil, de la mine si pe termen lung nu stiu cum va fi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Alina te pup ....Cred ca este cumplit sa stai departe de nazdravan atatea ore.....Dar poate ca este o sansa si un pas spre ceva mai bun. Te imbratisez si iti doresc multa putere si rabdare

Paula cum mai este burtica? Raul s-a acomodat la gradi sau tot mai are momente de revolta?

Alice...ceva picanterii de soacre ?????Nimic?

Crisprocum te mai simti? Ce mai face Vladut? Cum esti cu spatiul? Ai gasit ceva?

Crissy ce mai spui de fete? Cum mai este Bea?...Ce bunataturi ai mai facut?

Otilia cum te mai descurci cu cele trei fete cucuiete? Cum iti ajunge timpul ca eu cu 2 si in concediu nu imi ajung 24 de ore..

Ai vostrii copii sunt fani Mickey pentru ca Tudor este innebunit...Am ajuns sa am si poster cu Mickey la bucatarie si daca face figuri la mancare ii spun ca se uita Mickey la el si imediat deschid gura....Am ajuns sa am casa plina de plusuri cu Mickey si haine cu el...totul se invarte in jurul acestui personaj....
Acum o saptamana am cumparat un tobogan mare......Tudor este innebunit...Dimineata cum face ochi fuge la tobogan si se da incontinuu...Seara la fel...Este lipit de tobogan ...Plus ca ii turuie gura ceva de speriat....
Intr-o zi ma pune sa il sun pe tasu si ii spune la telefon "tati stai la servici sa faci bani sa ma duci la trenulet".....
Povesteste tot ce se intampla la gradi...care cum a facut pe el...cine are muci...Are deja o fata de care ii place si cu care se pupa .....dar care are si muci...E clar ca ii plac mucoasele...:))))
A invatat sa cante "deschide usa crestine" si canta in fata dulapului unde tinem oua de ciocolata...si canta pana ii dam un ou....
Intr-o zi s-a lovit la mana si mi-a spus sa o chem pe doctorita Plusica sa il faca bine.....
E atat de dulce ca imi vine sa il mananc...Plus ca e atat de smecher...Cand ma supar pe el imediat imi spune"scuza-ma mami...pare rau"...:)))
Mara este innebunita dupa el si el dupa ea...Toata ziua o pupa de ajunge chiar sa o maltrateze cu pupaturile....iar ea cand il vede cum alearga da din picioare si se arunca de parca vrea sa se duca dupa el...E o nebunie dar este tare frumos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

salutare, fetele! Nu am mai intrat pe aici de ceva vreme...

Noi suntem bine, adica tot raciti, de o luna... Vlad e infundat si cu o tuse productiva, suntem pe aerosoli cu flixotide si acc.

In rest e o figura!!! Ne distram si noi de cate zice si face. ZIlele astea la noi a fost tare faina vremea, asa ca am iesit mult pe afara. Am iesit cu mamici cu copii de un an,in carucior,asa ca vlad a zis ca vrea si el in carucior, si de 3 zile numai in carucior ne plimbam...ne oprim in parculete si alearga, ne jucam, dar plimbatul numai in carucior.Oricum, nu pot zice ca nu imi place, ca si asa umbla putin pe jos si apoi il caram numai in brate (90% din timpul plimbarilor). E tot slab, a zis dr sa nu imi fac probleme, mai ales ca are cu cine semana, si ca ea prefera sa fie copilul mai slab decat plinut.

Magazinul l-am inchis sambata, cu parere de rau... si astept sa se iveasca un alt spatiu :(

Puiutz, ma gandeam la tine si vroiam sa iti spun sa mai ai un pic de rabdare, ca vine primavara si sigur reincepe afacerea sa mearga, si poate va mai redresati si voi financiar. SI pe toate planurile, de fapt, ca e greu sa stai cu gandul la ratele de la banci. Te pup!

Iuliana, ce imi place cum povestesti de ai tai!!! Ma bucur ca esti bine, ca te stii bucura de comorile tale!

Paula, cum e Raul cu suzeta? ati scapat de tot de ea?

Bravo, Crissy, ca ai putere si esti ambitioasa!

Bumblebee, un pup de la noi,putere si spor!

Apropo de Mickey, al meu e innebunit dupa Minnie.Am un tricou/pijama cu Minnie, nu am apucat sa il port, ca e cu maneca scurta. Dar i l-am aratat. Si il poarta non stop!!! In casa e toata ziua cu rochita, ca asa ii zice el, la somnul de amiaza (cand il avem) e tot cu rochita si doar seara o da jos, ca ii spun ca trebuie sa luam sacul de dormit. Desenam numai Minnie, luam carti de colorat cu ei, facem Minnie din plastilina, am tiparit planse de colorat cu personajele de acolo. Deci,da, si la noi e nebunie. Si il are pe Donald,care mereu se uita la Vlad cum mananca, mereu il ducem pe Donald cu noi la spalat pe maini, prin oras... ca altfel nu se poate :)

Fug la o berica :) Vlad doarme de la 20:30... imi fac de cap :)

Mergi la inceput