Buburuze de mart-apr 2013 (18)!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Veve eu zic ca ne vom descurca, va interveni instinctul matern si vom sti ce e bine pt bebe.
Tudoralexa garmastan se recomanda din luna a 8_a deci poti incepe sa-l fol. Eu il fol de 3 zile ca nu l-am avut, pana acum m-am dat cu ulei de masline.

37+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

La arsuri eu folosesc Rennie daca sunt mai rele. Asta am folosit si la Miriam.
Zilele astea trebuie sa ne decidem la un patut. Cand o sa nasc, sotul il comanda si il va pregati pana cand venim noi acasa. Nu imi bat capul , el a zis ca ii este de ajuns 3-4 zile, cu livrare, montare.Sa se descurce mai ales ca vrea sa-l modifice un pic ca sa fie co-sleper. Am vazut Mos Ene de la mesterel care mi-ar fi placut ca si concept insa este groaznic de slab. Pai vine Miriam o data si se suie pe el si e gata.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
34
saptamani+ AMR 6 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Fetelor, momentan in clasament Eva este pe locul 13 cu poza cu burtica cu Aron si Aris, eu pe locul 14 si apoi Eva din nou pe locul 17 cu cea de-a doua poza.
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=miss%20odiseea%20sarcinii%20editia%202" target="_blank">http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=miss%20odiseea%20sarcinii%20editia%202
Multumim pt voturi



32+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Eva, Emi va doresc sa ajungeti pe podium ca sa ne mandrim si noi cu mamicile noastre frumoase

O sa ma dau cu Garmastan ca tot am dat banii pe el
Ma gandeam sa nu imi provoc cine stie ce travaliu daca ma dau de acum dar daca am intrat in luna 8 merge folosit.
Moooor, am niste arsuri de ma urc pe pereti.
Probabil ca si ferul isi spune cuvantul.
Iau Rennie cand nu mai pot, mai ales noaptea dar evit sa fac exces pt ca are calciu si diminueaza absortia fierului. Cum o dau nu e bine

Pup

32+ AMR 5S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciudatica spune:

Buna fetelor!

Si eu sunt insarcinata in 34 de saptamani deja si va urmaresc de ceva timp. Din pacate nu am avut timp sa va si scriu pana acum, piticania mea de 2 ani si serviciul mi-au ocupat tot timpul.

Am intrat sa va zic sa nu mai beti lapte daca aveti arsuri. Incercati cu iaurt, sana, lapte batut, orice dar musai sa fie fermentat. Am suferit fooarte mult la prima sarcina din cauza arsurilor si stiu cum e...

Va si poate mai trec dupa ce intru in concediu, saptamana viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Bine ai venit ciudatica si sper sa mai vii pe la noi!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
34 saptamani+ AMR 6 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

venim si noi cu vesti de la dr ..... La 36 sapt si 1 zi avem o buburuza de 2,905 kg, cu par deja .... Zici ca era dat cu gel asa se vedeau tepii, de aceea si eu sunt terminata in continuare cu arsurile.

Mi-a iesit iar infectie urinara si o sa iau antibiotic 7 zile de Augumentin, macar acum stiu ca este maricica si nu cred ca o v-a afecta prea mult. Mi-a dat sa iau gynoforte si cam atat.


A si am stabilit data nasterii 4 martie, sper din tot sufletul sa ajung in luna martie, a ramas sa stabilim unde doresc sa nasc. Tb sa merg sa vad conditiile si pachetele cum a zis dr. Mi-a zis de Regina Maria si Sanador.......la sanador am neomatolog dar vad ce si cum si decidem.

Va pup si repaus fetelor ca e din ce in ce ma greu .





Danina 36 + cu Anastasia-Maria

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

Buna burtici!!

Emilia, si eu iti recomand sa renunti la muraturi daca ai asa arsuri, si eu am, doar ca asa mult imi plac...ca prefer sa sufar decat sa renunt la ele :)) la fel si cu prajelile in ulei (unde din pacate intra si snitelul) dar fiecare dupa toleranta. eu de exemplu nu am treaba cu prajeli si picant cum am cu foetaj sau fructe :(
Legat de iaurt si alte branzeturi fermentate, eu stiu ca sunt contraindicate la arsuri, orice e fermentat sau fermenteaza creeaza aciditate si deci arsuri (vorbesc din experienta si sfaturi medicale deoarece am inceput de ulcer).

In rest, in prenatal sau concediu medical...Doamne ce bine e acasa
De ieri dupa masa stau cuminte si deja ma simt mai bine, nu mai prea am intepaturi jos, doar durerile de spate inca ma omoara. Partea mai nasoala e ca sunt ca si arestata la domiciliu, nu ma risc sa ies la plimbare sapt asta desi poate mi-ar face bine. Dar cum ma pot astepta la orice de la angajator, nu vreau surprize cu controale acasa si eu ma plimb pe strazi. Asa ca stam in casa, mai strangem una alta, ne odihnim muuuult si ne mai uitam pe net la ce mai avem nevoie pt bebe.
Am concediu medical pana in 20, deci din 21 voi intra in prenatal, asta va fi la 30 sapt si 4 zile...iar cand se va naste gogoselul si il voi inscrie la alt medic de familie care am auzit ca e buna si e si pediatra, ma mut si eu la ea si gata.
Am emotii p ziua de joi, sper sa fie bine ingerasul meu, sa nu aibe esarfe, fulare si alte cele, sa aibe rabdare doctorul sa imi raspunda la zecile de intrebari care le am legate de sarcina,nastere, anestezii, privat versus stat, etc... chiar m-am gandit sa le notez ca sigur uit tot cand o sa imi vad gogoselul misunand
Acum ma duc sa pregatesc pranzul, piept de pui cu ciuperci si garnitura de orez, nu de alta acus vine mama acasa si ieri era fericita ca voi ramane acasa si nu mai trebuie sa gateasca ea :))
Va

29+ cu una bucata gogoshel activ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

eu inca nu am probleme cu mersul la baie noaptea, e adevarat ca nu pot dormi mai mult de 7-8 ore ca atunci ma trezesc ca ma cheama natura. si nu mai pot adormi imediat. pana acum in weekend aveam ture de somn si in timpul zilei, si culmea dorm mai bine ca naoaptea. nu am probleme nici cu pozitia inca...dar ma astept la orice in curand... atat de mult imi lipseste somnul pe burta

29+ cu una bucata gogoshel activ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Ciudatica, bine ai venit! te mai asteptam
Danina, pe 4 martie e ziua mea O sa ma gandesc la tine si iti tin pumnii in timp ce mananc o felie de tort
Ramonika, odihna placuta, si de acum cat mai putini nervi Sa stii ca nici eu n-am prea avut treziri noaptea pt mers la baie, nici acum nu ma trezesc decat o data, max de 2 ori si adorm foarte repede apoi.
Apropos de nervi si de hormoni dezlantuiti , mie imi povestea cumnata-mea ca si dupa nastere cateva luni a fost foarte nervoasa, isi dadea seama ca e irationala, dar nu se putea abtine. Bine ca are un sot intelegator si o soacra super (care e si soacra mea de altfel ). Iar fina mea ma tot intreaba daca am cosmaruri, ca ea in ultimul trimestru avea tot timpul. Din fericire, nu am, visez ciudat cateodata, dar cred ca stau bine cu psihicul si asta isi spune cuvantul si in somn.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 35+

Mergi la inceput