LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (43)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ea cand e de somnul de pranz, adoarme si in carutz...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Waw Simo ce ma bucur ca ai intrat. Ce facultate faci?

Delia ce kit de nani aveti! Noi n-am avut nimic niciodata, nici unul din copii n-a facut pasiune pentru nimic. Ce mortala e Andra cum vorbeste

Deea super tare Ana

Si mie mi-a facut Ilinca figura. A venit cu cana cu ceva negru in ea. Bia mama, bia. Eu convinsa ca a gasit fata cana mea de cafea de dimineata am luat o dusca zdravana. Cand colo era siropul de patlagina al lui Alex, bleah dulce sa mori nu alta.

Pe mine ma doare o ureche si ma mananca rau de tot. Am sunat-o pe Miki sa-mi spuna reteta cu usturoiul. Asa ca acum sunt cu un catel in ureche si miros ca o friptura.

Ufff mi-e somn ma duc sa vad cine ce a scris ca am uitat si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

somleac , tine-l ca face bine... eu l-am incercat
Maria avea degetul si suvita de par la somn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ally te inteleg perfect. Nici mie nu-mi place statul acasa cu munca multa si plictisitoare. Mi-ar place statul acasa daca as avea putinta financiara sa platesc pe cineva sa faca treburile casnice si eu sa ma bucur de tot felul de activitati .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

buna dimi devreme...numai eu bantui pe forum ca cel mic iar se foieste din cauza nasucului mai aveti idei-miracol pentru desfundat nasul?
Sanatate multa la puiuti

eu m-am intors la lucru de cand avea puiul 1 an, de-aia am si disparut de pe forum, vorba vine, ca mai lucram de acasa, prin email, telefon, in fine, ceea ce a fost bine pentru el, pt. ca-l duceam 1-2 zile la cresa si apoi era racit. Mie mi-a fost foarte greu anul trecut, stres mult, pierdeam noptile sa recuperez pentru ca daca ai un copil marait, nu te poti concentra, stai cu grija, te chinui cu lucrul.
E altceva sa stai acasa, sa ai ajutor, sa te poti ocupa si de tine.
Din sept. merg la birou full-time si el merge la cresa tot timpul, chiar nu am mai avut probleme, in afara de mucii obisnuiti, s-o fi imunizat?
Mi-am adus aminte ce vroiam sa scriu: pana acum i-am dat doar din octombrie vitamine (B, Ma, Ca, vit C..)+
Synflorix-ul l-am facut in mai multe doze intre un an-2ani, ca stiam ca intra in colectivitate : i-am facut un set de analize gat/nas, n-au gasit nimic, asa ca nu i-am dat antibiotic pana acum deloc (n-a facut febra deloc din toamna) dar ne chinuim cu desfundatul, urasc mucii!
M-am obisnuit si cu lucrul,curaj mamicilor ce incep lucrul, o sa fie bine cu puii si cu noi, chiar daca mai (trebuie sa) facem compromisuri cu soacre/mame


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza si de la mine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Acuma m-a sunat bona ca are Ilinca 38. Pana la urma se pare ca nu scap pana nu fac toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata, fetelor!

am venit si eu la cafeluta cu voi

simona, fetele si ce are daca cererea o fac mai tarziu? totul tine de firma, nu? aseara am si vorbit cu tipa de la conta iar si i-am zis si a zis ca o mai intreaba inca o data pe aia de la resurse umane.

somleac oo ce nasol cu febra. multa sanatate

ailed ce scumpa este Andra cum vorbeste ea

mary pe mine ma afecteaza lucratul sambata. eu care vreau sa fiu libera ca pasarea cerului si daca as merge si sambata as fi ca in lant
depinde cum este fiecare, eu prefer cat mai mult liber

madutza ala este job-ul perfect...part-time si platit full
noi dormim la 21-21.30 de mult. cu mici exceptii, bineinteles, cand mai adormea si la 22 si rar la 22.30.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Nu am apucat sa mai scriu, facultatea asta imi maninca tot timpul liber. Sunt de groaza astia,referate la greu, te verifica de parca e singura facultate din lume, nu te lasa la examene sa te uiti nici in stanga nici in dreapta, iti verifica si servetelul din mana, stau 5 insi in amfiteatru sa vaneze copiute...de rasul rasului...
Delia cuscra, merci pentru urarile de sanatate, avem nevoie!
Miki sanatate lui Vlad!Asa intentionam sa nu reincep nici un serviciu, dar am vb cu mama, ma ajuta ea cu copiii, a renuntat la serviciul ei si mi-i duce ea si mi-i aduce acasa, ceea ce e f linistitor pentru mine, iar dc avem raceli iar nu vor fi probleme ca va sta ea cu ei.Eu as fi putut sa ma angajez dupa primul an de facultate...ne dau adeverinta si m-as fi putut angaja ca suplinitor, dar m-am gandit ca e totusi mult mai mic salariul fata de ce am aici( si aici il am mic nu-i problema, dar macar aici stiu ce am de facut, imi cunosc colegii, nu iau totul de la 0...mi-ar fi mai greu acum sa iau totul de la zero intr-un domeniu pe care inca nu-l cunosc)Adica am 3 zile de practica saptamana viitoare....dar...e nimica toata...
Ally si de la noi!
Roxy, pai tu nu ai depus inca cererea? Incepi mai repede ca mine, nu?? Vezi ca tb depusa cu 15 zile inainte cererea
Cami, La Multi ANi Antoniei, sa va traiasca!!
Lavi, ce ai facut la interviu?

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


frumos ca te ajuta mami si mai frumos ca ai acceptat
tu pe urma in ce vei profesa ? adica in scoli sau gradinite ?
ma gandeam ca acum exista f multe gradi particulare si cu atestate de gimnaziu, poate incerci pe acolo..n-ai nici o cunostinta ? stiu ca sunt salariile mai bune si cred, adica sunt sigura ca experienta e f frumoasa..stiu ca tu o faci cu pasiune, dar sa o faci si intr-un mediu civilizat, in conditii bune, cu idei mai din occident cred ca e interesant..
bine, daca stau sa ma gandesc la copilasii care merg km pe jos prin sate pana la scoala pt ei as face-o si pe gratis..off, echilibrul asta in viata nu-i deloc echilibru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Cami, sa-ti traiasca printesa mare ! Sa fiti cu totii sanatosi si fericiti!!!

miki, tare faza cu pustiul, cam asa e de multe ori. Copii sunt pregatiti pentru multe lucruri, noi mamele nu suntem mereu Apropos de pregatiri, am inceput deja sa citesc despre cls 0, pregatitoare...uuu ma apuca fiorii. Anul viitor pe vremea asta vor fi inscrierile la scoala , sunt sigura ca va trece timpul f repede, al fel cum a trecut si pana acum. Tu te-ai gandit la asta?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


hai ca m-ai speriat de dimineata

m-am apucat de calcule..ce clasa pregatitoare ? la anul va avea in toamna 4 ani jumate..altii la varsta asta abia intra in gradinite..si eu sa-l dau la scoala ? no way..
chiar tu stii cum este acum ? am tot auzit fetele vrobind pe la servici cum ca trebuie dati copilasii mai nou dupa 7 ani impliniti adica al meu ar insemna la 7 ani jumate cls I, mie mi se pare cam mare

Mergi la inceput