LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (43)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

http://bucovinaprofunda.wordpress.com/2013/02/08/au-inceput-sa-recunoasca-vaccinurile-provoaca-autism-primele-despagubiri/
Interesant articolul.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
34 saptamani+ AMR 6 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ufff mai fetelor, ma faceti sa rad cu sotul meu. Voi asa de grozavi ne vedeti si pe mine si pe el, dar am fost si noi exact ca voi la primii copii.
Da Deea l-am strans cu usa de aia sta si i-am fortat mana.

La inceput asa era si la noi, Daria nu vroia sa stea numai cu mine si asta pentru ca el nu statea deloc cu fata si pe motivul asta nici nu statea. Cand am nascut pe Vic nu m-a ajutat cu nimic, da absolut nimic pentru ca a venit masa si a stat la noi 2 saptamani si i-a impuiat capul cu prostii. Eu daca am avut ceva cu ea, m-am razboit strict cu ea nu i-am impuiat lui capul, ca uite cum, ce face ma-ta. Na si cand n-am mai suportat i-am dat papucii la soacra si el a considerat ca deh am avut ajutor si l-am refuzat si sa ma descurc singura. Nimic nu facea nici farfuria in chiuveta nu si-o punea. NESIMTIT . Na si atunci tot am stat eu si m-am gandit ce sa fac sa divortez?, ce ma fac singura cu 4 prucni dintre care 2 bebei. Nu frate da de ce sa ramana el liber si fericit. Si atunci am inceput. Stai numa un pic ca merg pana la vecina . Si vecina m-am facut vreo 2 ceasuri. Numai un pic trebuie sa fug pana acolo si mai veneam nu. Du-te tu inainte cu ei afara ca vin si eu numa sa fac un dus. Mumum ca faceam o baie relaxanta . Bineanteles ca se enerva, si zicea vrute si nevrute, dar eu mustaceam . Si uite asa , acum sta cu ei bine mersi daca trebuie si o saptamana, n-am probleme.

Na hai ca am m-am lungit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza!
felicitas, Deea, eu cred ca problema mea e lipsa de somn si de relaxare.
Analizele mele au potolit rudele care aveau o problema cu alea 56- 57 de kg la 176.
Deea cu al tau, stii cum se spune orice invat are si dezvat... adica i-o faci cadou pe A. si pleci.... il pui in fata faptului implinit., se supara dar ii trece...., daca nu ai grija TU de tine , n-are nimeni.
Iar cu nunta bine ai facut....era doar o cheltuiala....
Somleac sa-ti fie de bine ieseala,sa-i deaDumnezeu putere prietenei tale.... eu am ramas socata cand am aflat de o fata de 24 de ani ca are cancer cervical, operat si acum se simtea rau si astepta rezultate...si e un copil asa bun si cuminte
miki, ce inventiv e Vlad
yasmy si iti ofereau un salariu bun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

http://bucovinaprofunda.wordpress.com/2013/02/08/au-inceput-sa-recunoasca-vaccinurile-provoaca-autism-primele-despagubiri/
Interesant articolul.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
34 saptamani+ AMR 6 s


offf asta citeam si eu acum..
mai va spun sicer ca mi-e frica sa le mai fac orice vaccin..primul e acum la 4 ani al vlad, rapelul la DTP..oare are ceva daca nu il mai fac ?
am o colega la servici care acum e graviduta si nu vrea sa -i faca copilululi nici un vaccin, nici macar ala din maternitate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Somleac, nu vrei sa faci niste cursuri cu noi :), sa invatam si noi,
eu am inceput sa ma prind...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu una ma felicit ca nu i-am facut decat schema obligatorie si ca am facut dupa schema croata, adica infarixul la 1 an jumate si ror la un an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata!

ce vorbarete sunteti de dimineata, mi-a placut sa am ce citi

deea, asa mi-as dori sa o vad pe Anna in actiune , m-am amuzat copios, cum a rupt antena doar trecand pe langa ea , cred ca a facut si fatuca uimita de ce s-a intamplat Hai poatene vedem intr-o zi "cu soare" la un loc de joaca ingradit unde mai poti sta si la o vorba

yasmi, te mai duci la urmatorul interviu? La educatoare daca le dai cadou consistent de 1 martie, pe 8 martie ce le mai dai? Eu anul trecut de 1 martie le-am dus martisoare si flori, iar de 8 martie am luat cate o esarfa asortata cu un colier. Si eu tot din suflet daruiesc, de Craciun am luat cu bucurie ceva pt fiecare de parca ar fi fost membrii ai familiei

am inceput de mult mesajul..si am uitat ce am mai citit....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Si eu ma inscriu Somleac la cursuri!
Miki eu zic nu ai de ce sa-ti faci griji la varsta asta de tuse convulsiva, oricum e deja mare si antitetanos ii faci oricum daca Doamne fereste se zgaraie in ceva ruginit . Nici eu nu-i fac la pitica, cred nici un vaccin . Eu voiam sa-i fac BCG-ul, dar a meu a zis ca nu are rost avand in vedere scandalurile ce au fost si el nu a fost vaccinat cu bcg si uite ca are 31 de ani si e bine sanatos. Imi zicea si el ca tuberculoza o faci din mizerie(igrasie) si alimentatie slaba, ca esti ca nu esti vaccinat.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
34 saptamani+ AMR 6 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

eu una ma felicit ca nu i-am facut decat schema obligatorie si ca am facut dupa schema croata, adica infarixul la 1 an jumate si ror la un an.

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


si voi nu mai aveti rapel mai tarziu ? ca si eu tot pe schema obligatorie am mers, dar nu mai am incredere nici in asta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delia, ma bucur ca analizele sunt bune. Un dr homeopat nu gasesti acolo? Poate ceva vitamine/minerale ti-ar trebui, mai ales acum la inceput de primavara (chiar daca la voi ninge )


Mergi la inceput