LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (43)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Somleac sa-ti fie de bine ieseala! Cum se mai simte Ilincuta?
Off, despre prietena ta nici nu mai zic, cand aud asemenea vesti ma ia cu fiori ...

Roxy si tu petreci constant vad! Ia spune drept ai mai tras paie?

Delia cum te mai simti? E f bine ca sint analizele OK, inseamna ca esti inca in garantie

Yasmi inteleg ca se simt mai bine copilasii, ma bucur

Off, eu asa m-am enervat in seara asta
Al meu e dus rau cu capul, nu are pic de rabdare si se enerveaza nene din nimic, eu acum idem de la hormoni si uite asa e ca la nebuni la noi insa in seara asta chiar a sarit calul si eu am tras o portie de plans, de atatia nervi simteam ca explodez

Acum ma doare capul si nici somn nu mai am....




Happy Mom si S19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neata!!! desi e tarziu vad ca e randul meu sa dau cafeaua....
Luati de-aici ...e pt toata lumea ....

Off mai Yvi cat te inteleg...si daca te consoleaza .... la periferia bucurestiului mai exista o casa de nebuni....au fost momente in care m-am si intrebat ....cea fost in capul meu de am mai facut un copil cu omul asta....nu mai crescusem unul TOT singura....mai matur e si cu mai putina rabdare...cand zic ca nu mai pot ..sunt epuizata la maxim .o imediat sare si vine el cu planuri si strategii...si iubiri si vb ca ma intelege..da cand e de pus in practica ioc..sta ce sta cu A ....A cum e energica si cum vrea numai cu mine ..incepe circul..si-l vad ca efectiv nu stie sa gestioneze momentele..si vb deja pe un ton nervos si multe altele...de la care ne luam la cearta...el vesnic are cate ceva de facut...el vesnic e obosut sa-l las un pic...scz din astea sa nu stea mai mult de 5 minute cu ea...o si daca ar citi ce am scris aici...vai cred ca nu ne-am vb 3 ani...ca atat imi trebuie sa-i reprosez ca nu sta cu fata ca incepe...moama si are o gura si niste argumente....da il las ca stiu ca face/zice asa doar sa ma acopere pe mine...asta cred ca-i cel mai mare/singurul defect la al lui...nu s-a implicat si nu se implica nici acum sa dea o mana de ajutor cu fetele

acum mi-am amintit si o faza scrisa de Somleac ,la care am vrut sa comentezi chiar atunci..dar deh ,eu sunt ocupata rau..atunci cand a zis ca ne-a cunoscut .....si ne invidia ca noi asteptam copii tinute de toata lumea in palma si ea biata nu stia ce sa mai faca....ei,Miha pe mine sa nu ma fi invidiat ...ca desi sotul meu cate-n luna si-n stele mi-a promis atunci....ca deh eu ii tot aminteam cat s-a implicat la S....acum e totul la 180grade.....pe tine poate ca nu te-a intels /tinut in palme...dar uite ca te ajuta....uneori ma minunez de cate faci...iesiri/sala etc....lucruri pt tine....si sa nu-mi spui tu mie ca faci toate astea dupa ce l-ai strans un pic, pe sot, cu usa....face el ca stie ca as trebuie sa fie normal...hai ca trec la altceva ca iar ma apuca

imi pare rau de prietena ta...

Yasmi
, la noi inca e faza aceea cu inscrierea la scoala pe acarei raza locuiesti....si la gradi la fel....bine ei zic ca au acesti copii prioritate si daca mai sunt locuri sa vina din afara...insa cum ,cel putin in capitala ATENTIA e la mare pret....poti inscrie copilul fara probleme la oricescoala....chiar si la cea de care apartii se poarta

Bine ca te-ai dus la interviu....si poate-l
accepti..mie mi se pare un program cat de cat ok...asta daca gasesti cine sa stea cu copii dupa amiaza....dar sa conteze si salariul
ia zi ...tratamentul de ti-l pui in cap e si pt caderea parului...si de unde ai cumparat unturile alea..plafar????
mie imi cade parul groaznic....asta a fost si motivul de mi l-am tuns dar tot nu s-a rezolvat...ma gandeam ca poate cade asa ca-l pieptan mai pe graba si-l tin vesnic legat...dar nu...clar am nevoie de ceva pt el....mai vroiam sa-ti zic ceva dar am uitat

Somleac si eu sunt de acord cu tine legat de varsta de a merge la scoala....S a mea e cea mai mare din clasa..la mine au fost ceva probleme medicale de am amanat-o dar eu zic ca un copil de 6 ani jumate se descurca ff bine in clasa 1....vb ta sa stea pana la aproape 20 ani in liceu isi pierd din interes...acum sper ca S sa nu si-l piarda...ha ha....

Roxy si Ally nu am acceptat sa fiu nasa...defapt pe mine m-a sunat prietena mea ,sora viitorului mire, si mi-a zis daca nu as vrea ..mi-a explicat si motivele .eu pe miri nu prea ii stiu....daca ziceam da apoi ma sunau ei si stabileam ceva...dar sa nu fie cu pacat ,insa e in provincie.e nunta cu obiceiuri...pai plecam la 6dimi sambata si poate mai veneam luni dimi...anna ce faceam cu ea..si luata dupa mine nu cred ca o putem tine atata...

Roxy m-ai amuzat cu camerele de luat vederi prin casa...da sa stii ca si eu ma gandisem la asta...mai ales cand e tare efervescenta , ma intreb ..oare sunt la camera ascunsa si tema filmarii e ...ia sa vedem cat ii tin nervii lu mami....asa ma simt...parca luat la misto si testa....am tot zis sa o filmez, nu cand face prostii...asa sa o am cum vb si alte chestii....dar nu sta frate..cum vede ca stau cu camera mai mult in mana plange ca o vrea ea....daca ii zic de poza ia niste pozitii sic ..pac poza si apoi vine sa o vada ea/....
cand vad cate se vb pe aici ca fac fluturasii, atunci realizeze ca la unele chestii A e tare avansata..dar nu zic nimic ca nu am dovezi
vb foarte multe si chiar ff bine...adica nu zice pe ''r'' pe ''f'' il zice cumva din gat de se aude un ''h'' e un fel de vb arabesc ...dar in rest nu sunt probleme...zice animalele pe nume ...si prin suntete canta ''apa apa che lala '' si inca 3 melodii dar nu imi vin in cap acum...e mortala rau...si se incalta cu ceva de-l meu cu toc si danseaza-n fata oglinzii....bine o imita pe capra de sora sa....ei are si A pe ale ei si bune si rele...azi ma intreb ceo mai face...aseara a rupt antena de la casetofon asa trecand pe langa el........s-o vad azi la ce-i mai urla muzica

hai sa timit mesajul asta ca apoi va plicti cat cititi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata
ina am fost asa ametita ieri de am uitat sa-ti zic si eu un LA MULTI ANI iertare, nu stiu ce-a fost in capul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

a Yasmi eu stii ce cadou as lua la doamnele de la gradi....niste gablonturi...se poarta tare mult...si sunt de toate felurile..cele care imita gulere foarte de efect....margele brarari....bratarile alea shambala (cred ca am scris bine)..sau genti postas ca sunt mai sport si merg ff bine..mie una nu prea imi place sa primesc cosmetice/parfumuri...nu sunt pe gustul/mirosul meu la parfumuri si la creme ..mai ales la fata imi trebuies dermatocosmetice....asa ca o esarfa un prtofel..haine etc sunt mult mai ok

Mai Ailed ipohoandra mica ce esti....hm..tu nu mai vrei sa stai cu Dodo si sa faci curat...las ca vine primavara si sa vezi ce ne invioram ,mai ceva ca niste fluturasi....si eu as avea mevoie de ceva revizie tehnica ,da nu ma duc ca sigur ma opreste-n servis....sau mi se ia talonul pe loc

Mada,ca mi-am amitit...de cand ai zis de genunchiul tau ...mai m-a luat o durere si pe mine...cateva zile m-a durut cel de care stiu/sau banui ca are ceva...da celalat ce o fi avut frate...sa fie alaturi de al tau poate....tu cum mai iesti...ai facut ceva cu rezultatul? parca nu am citit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

miki hai ca s-a dezghetat bine Vlad dupa cum povestesti. ca inainte nu comunica mai deloc. vezi,ti-am zis noi atunci ca va creste si va fi altfel

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



eee, si acum se prosteste, insa la replici tot timpul a fost tare
ieri i-a spus soacra-mii ca a facut masa, adica eu, pipi pe langa wc si asta pt ca s-a dus la un pisu si de repezit ce e si ca nu vrea sa puna mana pe puti de lene sa nu se spele pe maini dupa ( n-a ca l-am parat ), a facut pe langa..si ca sa iasa el bazma curata, a inventat repede o poveste cum ca n-am nimerit eu wc-ul dimineata

aseara ne jucam de-a vanatoarea ( m-a inebunit cu animalele, efectiv nu mai conteneste cu intrebarile cand mergem in africa, australia) si in timpul racnetelor se opreste brusc si imi spune disperat "mami, nu vanam mamici si puiuti " sa nu cumva sa ramana vreun pui fara mami si viceversa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata fetele!
Multumesc DEEA de cafea, chiar ca prinde bine dupa o gramada de treziri : mami veu suc, veu lapte, veu oale. A meu saracu ii varza, nu prea a dormit ultimele nopti si cu programul lui de 12 ore, e terminat. De aia nici nu mai cer nimik de la el, dar stau sa ma intreb cum va fi din martie?
ROXY a meu cand l-am cunoscut fuma si pentru ca eu nu sunt fumatoare, si si-a dat seama ca nu e placut pentru mine a renuntat la fumat dupa 3 saptamani de relatie( nu i-am spus absolut nimik, el a vrut). Nu a mai fumat de atunci decat 3 tigari. Ei deci acuma avem amandoi alergie la fumat, in cluburi nu mai mergem, mergem la restaurante unde este loc pentru nefumatori si stim ca e aerisirea buna sau vara numai la terase. Sora si sotul iara nu fumeaza, cam toti prietenii nostri nu (mai) fumeaza , asa ca nu avem probleme.
ROXY felicitari pentru decizia luata in privinta parului.
SOMLEAC sa-ti fie de bine culturalizarea, mai trebuie si de astea. Imi pare tare rau de prietena ta. Vai ce nu imi place cand aud de oameni tineri afectati de boala asta. Imi zicea o doctorita oncolog de la Iasi, ca i se rupe inima in doua de cate ori are o mamica care trebuie sa le explice copilasilor ca in curand se vor desparti si ii da indicatii sotului ce sa faca cu copiii. Groaznic . Doamne ce meserie! Cel mai nasol este ca la oamenii tineri, cancerul evolueaza foarte repede, oamenii batrani pot sta si 20 de ani cu el. Si eu ieri am aflat ca nepotul unei tanti care a murit acum 3 luni de cancer la ficat, in varsta de 6 ani a fost diagnosticat cu tumoare cerebrala.
Nici nu vreau sa ma gandesc ce este in familia aia.


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
34 saptamani+ AMR 6 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Yvy lasa nervii ca nu-ti fac bine. Si noi mai avem momente in care ma intreb ce caut langa omul asta, nu-si da seama ca am si eu un suflet( a meu e foarte rau de gura, nu atat de rau decat rau de gura, exact ca o soacra). Dar mi-am dat seama ca nu are rost sa ma inervez mai ales ca am o minune in burtica si nu-i face bine. Tot noi ne facem rau si nu vreau un copil nervos ca dupa aia oricum eu ma ocup mai mult de el si noi o sa tragem ponoasele.
DELIA felicitari pentru analize bune. Bine zice ROXY, cate o plimbare de oxigenare si niste fructe, ar fi super.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
34 saptamani+ AMR 6 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

deea, eu zic sa nu mai fi suparata ca asa sunt toti barbatii..stiu ca sunt si exceptii cum e sotul lui somleac ( poate ni-l imprumuti si noua ), insa eu la toti prietenii care ii vad in jur vesnic aceeasi problema: implicarea e aproape egala cu o..si ma uit la al meu, care e rabdator, vrea sa stea cu ei, incearca..dar nu-i iese nu stiu frate, zici ca nu-s facuti pt asta..si orice nimic e bineinteles un mare efort
asa ca stai pe pace ca barbatii sunt barbati...iar mamele sunt mame..asa a fost dintotdeauna

felicitas, doamne ce tragedii..oare cum fac copii tumori la varste fragede ? oare viata pe care o traim, mediul mai bine zis.. la asta ne va sorti pe toti ?
somleac, prietena ta...a incercat si o vitaminizare din aceea specifica bolnavilor de cancer ? sunt pe net o serie de informatii..multa grija, iti spuneam ca verisoara mea la 30 de kg n-a mai avut voie sa faca nici citostatice, nu-i mai rezista organismul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Ce liniste e in casa fara Miriam ! Deci azi pot sa ma pun pe treaba. Maine avem sedinta cu parintii la cresa.
La faza cu doamnele de la cresa, adevarul e undeva pe la mijloc. Eu o duc pe Miriam la stat, ei o ingrijitoare primeste minimul pe economie, si se ocupa foarte frumos de copii, si stiti cat de "usor" este plus ca responsabilitatea e foarte mare. Noi de Craciun le-am dat cate un card cadou de 100 de RON la fiecare ingrijitoare, acuma nu stiu ce va fi de 8 martie. Cum ziua lui Miriam este de 1 martie, am zis ca dau comanda de prajituri micute pentru copilasi , niste choux a la creme cu alb si rosu( martisor) si lor le iau cate o prajitura mai mare tot asa cu alb si rosu cam tot aceasi forma ca si la copiii. Deci decat sa le dau un martisor mai bine o prajitura buna care o sa o manance atunci, pentru ca restul oricum o sa le aduca martisoare.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
34 saptamani+ AMR 6 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

am venit la o cafeluta cu voi.

bb_yasmi aha, am inteles cu cadourile. daca tu simti ca ele merita, si dupa cum vad chiar merita, poti sa le iei ceva,. dar vezi, daca le-ai luat odata o sa tot astepte de acum eee..glumesc

cu parul...eu nu-l am deloc stricat, mai ales acum dupa ce l-am tuns este chiar fain, regenerat parca, nu este ars... arata bine, bine dar nu mai vreau sa-i bag chimicale, vreau sa-l las pe al meu natural. oricum eu il am un saten deschis, vara se face spre blond.
fain tratamentul, l-am notat si eu. ca doar pot sa-l fac si daca parul nu este vopsit

felicitas asa da, daca nu fumeaza nimeni. noi avem multi prieteni cu care iesim si mai sunt care fumeaza si care nu vor sa se lase...inca o singura prietena a citit acum nu stiu ce carte si cica a lasat-o masca si nu mai fumeaza, s-a lasat pur si simplu de nu-mi venea sa cred.

miki a fost tare Vlad ce i-a trecut lui prin caput, nu-ti vine sa crezi.

deea ce-i gramada aia de maimutoi acolo? pai aia este cafeaua? ca eu nu vad nici o cafea.

yvy n-am mai tras nici un pai asta doar cateodata asa..ma mai prostesc si eu. stai si tu linistita si nu te mai enerva.

somleac ma bucur ca te-ai distrat ieir imi pare rau de prietena ta...offf, ce situatie...te apuca groaza cand auzi asa ceva.

Mergi la inceput