gradinite ploiesti

gradinite ploiesti | Autor: varta

Link direct la acest mesaj

Buna ziua,
Am aflat ca anul trecut in Ploiesti, s-au deschis cateva gradinite private noi: umbreluta norocoasa, happy kids si cred ca si casuta cu povesti de pe bobilna. Ce parere aveti de ele, cunoaste cineva educatoarele de grupa mini de acolo?
Mi se pare cam ciudat la happy kids asocierea cu biserica crestina sunt in aceeasi cladire. Am mai citit pe forum de gradinita Gargarita dar nimic mai nou din ultimul an.
Multumesc,
O zi placutahttp://forum.desprecopii.com/forum/fl2.gif

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

buna,
casuta cu povesti este "pe piata" de mai multi ani. sediul din centru s-a deschis anul trecut, intr-adevar, pentru ca gradinita nu mai facea fata cu numarul de locuri din sediul vechi. asadar, casuta cu povesti are doua sedii.
fetita mea merge la aceasta gradinita de 3 ani, sunt foarte-foarte multumita. daca banii nu constituie o problema pentru tine, iti recomand cu incredere aceasta gradinita. printre avantaje enumar : transport gratuit asigurat, supraveghere video, cursuri optionale incluse in taxa lunara, curatenie, dotari, personal foarte bun. mancarea este asigurata de o firma de catering, este proaspata si gustoasa, s-a tinut cont de solicitarile parintilor - sa nu fie excesiv de sarata, sa nu fie folosit vegeta/delikat, sa nu li se dea copiilor mezeluri in exces sau de proasta calitate (crenvustii nu exista in meniul gradinitei, de ex.)
directoarea/patroana gradinitei este de exceptie, energica, amabila, comunicativa, tine cont de parerile si sugestiile parintilor.
fetita mea merge cu placere la aceasta gradi, niciodata nu a spus "mami, nu mai vreau sa merg pentru ca nu-mi place".
plus ca gradinita functioneaza si pe timpul verii, in perioada vacantei scolare. parca are si after-school, dar nu sunt foarte sigura, pana acum nu m-a interesat acest aspect.
gradinita este acreditata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns varta spune:

Multumesc de raspuns,
ne-a placut si noua numai ca mi s-a parut ciudat ca in camera celor mici era gresie pe jos si o mocheta cu gaurele deloc confortabila, doar in mijlocul camerei....cam multe scari iar in curte dale de piatra dealtfel foarte frumos si spatios
Imi mai poti da te rog si alte detalii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

pai intreaba-ma tu ce ai vrea sa stii si iti raspund

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns varta spune:

poti activa PM?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui varta

poti activa PM?


este activata optiunea. ai incercat sa-mi trimiti mesaj si nu a mers ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns varta spune:

da spune ca nu accepti mesaje private

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

varta deocamdata nu ai aceasta optiune activa esti inca in perioada de proba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns varta spune:

Cum se numeste educatoarea sau asistenta si ce fel de persoane sunt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ion41 spune:

recomand gradinita de cristal, personal ok si dotari de calitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Noi am fost la Casuta cu povesti 2 ani inainte de scoala. O recomand.

In primul rand, directoarea este foarte disponibila fata de parinti, se ia in discutie orice cerinta si se incearca sa se multumeasca clientii.
Noi am avut-o ca educatoare pe dna Flori pe care o recomand, e foarte buna.

Atmosfera e vesela, relaxata... e foarte curat, mancarea e buna si variata. Cand voi avea nevoie de after-school tot acolo voi merge.

Mergi la inceput