Strengari de 2012 - 24 LMA Mihaela!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Haydee spune:

Anca, la butonul "Cautare" ai posibilitatea sa cauti dupa numele utilizatorului; si poti, de asemenea, sa alegi forumul in care vrei sa cauti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

Citat:
citat din mesajul lui Haydee

Anca, la butonul "Cautare" ai posibilitatea sa cauti dupa numele utilizatorului; si poti, de asemenea, sa alegi forumul in care vrei sa cauti.


Merci, merci, merci!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Off-topic
Meg, apreciez dar te-ai molipsit de la FB? Simti nevoia sa dai cate-un like?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

si eu dorm cu tel pe noptiera si-l folosesc pe post de ceas. nici eu nu suport ticaitul de la ceasuri asa ca tre sa luam unul de ala de ziceti voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

Din pacate imi gaseste doar capitolele la care am scris, nu doar mesajele mele... Of... Trebuie sa caut unde pot sa intreb adminii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_d_i spune:

Buna fetele! N-am glumit deloc cand am spus de tuica :). Si eu aveam aceeasi parere ca si voi de metoda asta, pana cand...intr0o noapte care parea ca nu se mai termina, am incercat-o. Si a fost cu succes. Nu stiu cum fac alti bb, dar al meu micut sufera asa de tare incat imi vine sa ma bag in pamant cand il vad si il aud cum face. As face orice sa nu sufere puiu meu. Oricum, cantitatea de alcool e nesemnificativa ( nu-i dai sa bea, ii ungi cu degetul inmuiat in tuica gingia). La noi a functionat. Si din cate am tot auzit, de ani de zile a tot fost folosita metoda asta si nu a patit nici un bb nimik. Si mamele noastre au folosit-o cu siguranta. :)
Noi ne-am potolit cu dintisorii, suntem la turatie maxima. Astazi l-am gasit cocotat pe mobila, batea cu palma in ecranul televizorului.
E buna ideea cu ceasul cu proiectie pe tavan :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_d_i spune:

Calgel-ul contine lidocaina, un anestezic usor, folosit foarte mult in special in medicina stomatologica. Nu le faca rau la bb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Adi dar de ce nu incerci cu niste nurofen? (eu la tipete de dureri de dinti i-am dat 1ml si a avut efect), cred ca e totusi mai indicat decat tuica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Adi eu una nu i-as da tuica/alcool oricat de mult s-ar chinui... mie mi se urca in 2 sec la cap daca iau o gura oricat de mica ar fi dar nu la ei care sunt atat de mici... cat le trebuie lor sa ii ia ameteala? normal ca se linisteste ca-si face efect alcoolul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Vorba Talei, mai bine incerc nurofen sau alt medicament care ajuta la dureri decat tuica.

Mergi la inceput