Camera mare...la mare, in Romania!

Camera mare...la mare, in Romania! | Autor: LoraG76

Link direct la acest mesaj

Ne-am hotarat ca la sfarsitul lui iunie sa mergem aici la mare, la noi...asa ca nu vreau sfaturi sa merg in alta parte - am fost ani la rand, in diferite tari, stiu cum e, am fost foarte multumita in alta parte, insa, din varii motive, anul asta vrem sa mergem la marea noastra cea mare...
Toate bune si frumoase, insa..tare greu mai e sa gasesti cazare la noi.
Am vrea o camera mare, care sa aiba spatiu destul pentru o familie cu 2 copii, pensiunea/vila sau hotelul sa fie aproape de mare...ori sa fie un apartament cu 3 camere - 2 dormitoare si living in care sa incapa 2 familii, tot aproape de malul marii...
Stie cineva astfel de locatii care sa aiba si referinte bune? Se poate gasi asa ceva sau e imposibil?
Daca ne dorim sa nu fie langa un club de noapte nu e prea mult, nu?
Sper sa veniti cu sugestii!
Multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

intra pe acel site romanesc de impresii, alege statiunea si citeste recomandarile turistilor pentru vilele/pensiunile care au cele mai bune note/punctaje.
de exemplu, am citit multe impresii pozitive despre vila florian din eforie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique73 spune:

Club Safir din Venus. Sunt numai apartamente pe malul marii. Am fost si mi-a placut foarte mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

angelique73, multumim pentru recomandare. Mie, sincer, mi se pare enorm pretul de 390 lei/noapte cazare pentru Romania. Dar e frumos, da.
390 de lei/noapte...am stat pe riviera italiana, aproape de Coasta de Azur, chiar la malul marii intr-o astfel de camera si nu am platit atat/npoapte...gandindu-ma la asta chiar mi se pare enorm de mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique73 spune:

Asa este, pretul e mare. Am ales aceasta locatie pt ca am mers cu trei copii (cu varste intre 11 si 16 ani). Cand ai trei copii mari e mai complicat sa gasesti cazare. Pt. noi a fost OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

aruncand un ochi pe Eximtur, de unde am luat biletul la mare, am vazut ca mai toate hotelurile dispun si de apartamente.
Din experienta nu pot sa-ti spun, ca nu am stat niciodata la apartament...

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

testat de noi: Mamaia - hotel savoy (best western); am luat studio, nu apartament executiv. cazarea e la superlativ. merita daca gasesti o oferta buna, cum prinsesem noi.

Putin de tot mai in nord in Mamaia, Blue Sea studio, pe plaja. Anul asta par c-au sarit de tot in sus cu preturile, acum 1-2 ani erau mai rezonabili.

La Neptun, complex 2D au camere triple, noi 4 am incaput destul de decent. Avantaj faptul ca au si piscina interioara si sunt recent renovati.

Altfel subscriu: e greu de gasit o camera spatioasa si la pret decent la noi.

PS. Ultima ff multumitoare si nu prea indepartata a fost Albena, hotel Flamingo. Recomand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Mamaia,hotel Lido. Langa Savoy. Am luat garsoniera, cu un pat matrimonial si o canapea extensibila, foarte spatioasa. Suntem 2 adulti si 2 copii si am incaput fara probleme.
Anul asta incercam Savoy, tot garsoniera.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

maria_alexia, 2D a fost pe lista noastra la un mom. dat, chiar mi-a placut foarte mult cum arata.
si Lido din Mamaia, de asemenea, pt. ca e nordul statiunii e singura zona care ar fi meritat interes si stiu ca Lido are camere mari.

Am ales, insa, sa luam 2 apartamente la Hotel California, in Jupiter, pt. ca suntem 2 familii cu cate 2 copii sub 9 ani fiecare si a cantarit mai mult in balanta faptul ca hotelul e pe plaja, are piscine, plaja pt. copii cu loc de joaca amenajat, au activitati pt. copii...din astea.
Daca n-am fi avut copii, alegeam pana la urma 2D sau Insula din Neptun, cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Recomand Phoenicia Holiday Resort, intre Mamaia si Navodari. Testat de noi, camere mari, apartamente la fel. Noi am stat 3 persoane , doi adulti si un copil intr-un apartament cu 2 camere , living + bucatarie utilata. Pot sa spun ca ne-am simtit excelent din toate punctele de vedere. Mancarea foarte buna si diversificata, locuri de joaca pentru copii, piscine de tot felul, salina, aproape de mare. Am citit si foarte multe pareri negative despre acest resort, acum depinde si de standardele fiecaruia. Noi, care am testat si alte hoteluri de pe litoralul romanesc si din afara , pot zice ca e mai mult decat OK ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

CamiSol, am fost in vara lui 2011 la Phoenicia Resort, si am fost foarte multumiti, intr-adevar au frumos amenajat, curat, atractii diverse pt copii, plaja proprie f curata, mancare buna...
Insa au sarit tare cu preturile anul trecut (2012) cand i-am "cautat" iar, nu ne-am mai putut atinge... Mi-a parut chiar rau..
Cu un an inainte erau mai la inceput probabil de au lasat preturile mai accesibile.

Mergi la inceput