Dieta hiperproteica ???

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
-azi -
MD-2 oua fierte
-prinz -o conserva ton
gustare- felii pastrama piept curcan afumat
-cina-niste cirnati de curcan
Luni termin cu proteine exclusiv si incep cu salate.
Aspectul e in continuare de subtiere ,dar parca incep sa ma constip.
szivarvany,petrecere maxima!
Bella,de ce iti face asa rau zaharul?Daca n-ai diabet nu prea inteleg cum? Ca sa contracarezi ar trebui sa maninci dulce ,doar cind faci ceva sport/miscare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

szivarvany,papa o friptura ,o salata, 2 pahare cu apasi ai grija sa fii satula ,ca atunci cind aduc torturi ,inghetate,prajiturele , sa nu mai intre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ma voi abtine, daca am zis, am zis. Oricum urmeaza inca multe zile de nastere asa ca, pana pa 01.06 spun pas ...
Dulce, baga ceai antiadipos sau laxativ seara si gata problema. Nu trebuie sa te stresezi pt asta, iar de luni va fi mai bine
Eu din 4 martie am voie rosii, tananananaaa


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Care-i antiadiposul asta? Chinezesc?
Ce mustar fara zahar stiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sigur exista, ca si a cumparat taica`mio, sorry dar nu retin marca. Doar daca faci o plimbare prin magazin si citesti eticheta


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

acum m a pocnit, din 04 03 o sa pot manca tocanita cu varza, yummmy ca doar avem voie ceapa calita; nu mai zic de omleta pe ceapa calita
cu cate-o dieta d`asta ajungi sa apreciezi gusturile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

buna fetelor
eu tin in continuare o dieta combinata din toate celelalte,fiindca nu pot numai proteine, cred ca mi s-ar potrivi monti, trebuie sa mai citesc
am vazut in paginile din urma acea lista, dar inca nu sunt lamurita daca acele alimente din lista pot fi combinate intre ele si cu carne sau lactate?
dulcetica, nu voi tine o saptamana doar, fiindca am multe kG de dat jos, , si doctorul mi-a impus sa slabesc 10 - 15 kg din cele 85 cite am in prezent,(am 1,70 inaltime), si eu as fi multumita, nu mai visez sa am 60, nici nu cred ca mi-ar sta bine, m-am obisnuit asa mai cu forme.
azi am mincat asa:
de dimineata, la 8 o portocala( nu beau cafea, din motive de tensiune mare)
pe la 10 o conserva de ton in suc propriu cu o rosie
la ora 13, fiindca am fost acasa si am gatit 2 polonice de ciorbita de legume, in care nu am pus cartofi ci dovlegei si nici paste sau orez, am batut un ou cu o lingurita de smantana in oala la sfarsit.
voi lucra azi pina la ora 20 si pe la 17 voi mai mina o pulpa de pui si un mar
aseara am facut clatite pentru copil si m-am abtinut, nu am atins minic
am observat ca lactatele, mincate goale fara paine, desi imi plac, imi fac rau, ma baloneaza si am avut ieri niste dureri de burta nasoale si le-am scos o perioada si pe astea
nicol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Bebe ,cred ca-i monty,mai putin smintina in faza I. Pentru inceput eu cred ca-i bine.Doar cu grija sa nu maninci prea putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Asa e si la mine cu laptele :( desi im place extrem de mult.
Bebe, imi place meniul tau.

Dulce, da, ala i chinezescu`, dar la mine nu are efect, asa ca luai din plafar direct laxativ :-)))


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

mersi dulcetica, deci sa renunt la smantana, nu-i bai, oricum era deia slaba, mai mult lapte acru, si o lingura la o oala de ciorba
nu maminc putin, ci slab caloric, si de aia ma cam doare stomacul, ca-i obisnuit cu multe fainoase, dar pina nu suferim nitel...
cred ca tot mincand asa de ani de zile, fiindca am greutatea asta de peste 12 ani , de cind am fost insarcinata, stomacul s-a marit si trebuie sa-l oblig sa se micsoreze cumva,sa ceara mai putin

Mergi la inceput