Dieta hiperproteica ???

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

dulcetica,
eu cred ca branza dulce si smanta iti saboteaza dieta, pot fi vamuite cu amidon, de ce nu le inlocuiesti cu oua,sau cascaval,of , cat mai ai pna la salate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

szivarvany,
din cauza intolerantei mele la gluten si a altei probleme.. intestinul meu subtire e cu probleme si foarte sensibil, varza cruda imi da dureri crunte , din cauza asta am un regim limitat si nu prea dau detalii la ce mananc sa nu sochez nu alta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Tare rau imi pare Bella :(
Varza calita ?! In ulei si un pic de apa, apoi dupa gust ... La asta ma gandeam eu sa fac zilele astea, sa mai schimb.
Acum visez la costite :D Nu stiu daca ajung sa si cumpar, dar mi`e pofta.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

BellaDonna,s-ar putea sa ai dreptate ca-s amestecate cu ceva lianti astea din comert.Tocmai am luat niste perle de brinza cu smintina cu doar 1g carbs /100 g.
Bella,deci tu daca maninci fara gluten ,cu mese protreice ar trebui sa te simti bine.Te simti intradevar?
Abia saptamina viitoare ,de luni ,trec la salate.Atunci o sa pot minca mai multa carne,c-ar intra mai usor.
szivarvany,costitele alea la pachet au miere si alte adaosuri,deci atentie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Costite proaspete sa le prajesc pe teflon :D
Eu nu iau mancaruri ambalate.

Of, mai am 15 minute de birou, apoi rup usa frigiderului acasa pt aripile mele :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

da ma simt mult mai bine cu mesele proteice , am probleme cu cruditatile, au fost zile cand am mancat varza calita si de trei ori pe zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Eu am obsesia cintaritului,asa ca azi am constat ca se dusese 0.5 kg care ma stresau ieri.
BellaDonna,deci tu ai indicatii medicale sa maninci genul dieta hiperproteica?
Cind ati mai tinut dieta asta v-ati facut vreo analiza in timpul ei sa constati cum influenteaza functionarea organele interne,gen ficat ,rinichi ,pancreas?
Szivarvany,care-i starea frigiderului?
Azi am mincat un iaurt si in rest n-am nici cea mai vaga idee.Probabil ton .Tot am senzatia ca e joi.
O zi buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineataaa
Sper ca steti bine, ca io da. Am baut aseara u nceai laxativ ca nu se mai putea si ala antiadipos la mine nu-si face efectul, iar acum dimineata am bagat deja lamaia, yummmy.
Meniul meu: 5 feliute gratarel porc (aseara nu mai erau costite) cu cascaval topit asa peste si megasalata verdeee
Seara mai vedem ce e pe acasa
Voi cum sunteti ???


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

Voi cum sunteti ???



Grasa!
Deci azi am o zi superagitata , am mincat pina acum un iaurt si nici n-am in vedere altceva.
Ma simt mai subtirica si sper ca gramele alea care se duc sint grasime ,sa par si eu atletica.
Cred ca am ajuns in faza in care nu-mi faci pofta de salata.Foarte suspect! Oare-s eu?
Eu as putea sa fac miscare ,dar nu am timp si trebuie sa recunosc imi e si lene.
Aseara am dat cu aspiratotul si am sters pe jos.Cred ca s-au dus vreo 20 de calorii.
De luni introduc si eu salatele ,dar mi se pare tare departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu din 4 martie trec pe faza 3 :D
Pana atunci avem inca o zi de nastere ... nush cum o sa treaca, acum duminica am avut noroc, mi-a pregatit gazda separat un piept de pui :-) Am avut cu mine pepsi light sa nu poftesc la nimic.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput