Acel "Fir-ar..."!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Sau alba ca zapada ...care moare cu un mar in gat..
Si in care vanatorul merge in padure ca s-o omoare...si sa-i scoata inima....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Ah ! Inteleg acum ...

Pai si TU de ex, cum iti manifesti frustrarea ... numai cu "Oh!" ?


yep!
foarte, foarte rar mai zic "shut"

Pai "shut" este de fapt "shit" modificat ... la del cum "fir-ar ..." este un "fir-ar sa fie" neterminata ...
Oricum mi se pare remarcabil sa iti manifesti frustrarea numai cu "oh" ... trebuie sa fii o persoana extrem de calma si intrrovertita.


si mai zic "in papucii ei de treaba"...pe asta uitasem sa o mentzionez.
in urma cu vreo 15 de ani sa stii ca si eu injuram, dracuiam... dar m-am schimbat (cu ajutorul lui Dumenzeu si ceva vointza din partea mea)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Exact.
Cenusareasa umbla noaptea de nebuna prin oras intr-o tinuta cel putin bizara si se-nhaiteaza cu cine nu trebuie, alba ca zapada mananca de la straini fructe nespalate, unde mai pui ca (,) coabiteaza cu 7 (??!!) pitici, iezii deschid usa la straini si mama lor ii invata cantecele porcoase, pinochio minte, turtitza fermecata fuge de-acasa si scapa ca prin urechile acului de primjdii, ursul isi baga coada unde nu trebuie si ramane fara ea, punguta cu doi bani promoveaza castigurile ilicite, fata babei si fata mosului- familii destramate, dezbinare si discriminare....eu nu stiu ce sa mai zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

...ca sa nu mai spunem de o mama VITREGA care in toate povestile e rea si are ca scop sa omoare copila (huh?)

De curand m-am ingrozit de "Soacra cu 3 nurori". am avut de facut povestirea. Pai ce mai povestire, ca au batut-o nurorile de nu se mai putea misca, abia de putea arata baba cu ochii, i-au intepat limba si i-au pus sare pe ea...horror. au omorat-o, evident.

Parca in copilarie nu m-a marcat atat de intens (negativ) cat m-a stresat acum...na, cum explici copilului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui violetan

Exact.
Cenusareasa umbla noaptea de nebuna prin oras intr-o tinuta cel putin bizara si se-nhaiteaza cu cine nu trebuie, alba ca zapada mananca de la straini fructe nespalate, unde mai pui ca (,) coabiteaza cu 7 (??!!) pitici, iezii deschid usa la straini si mama lor ii invata cantecele porcoase, pinochio minte, turtitza fermecata fuge de-acasa si scapa ca prin urechile acului de primjdii, ursul isi baga coada unde nu trebuie si ramane fara ea, punguta cu doi bani promoveaza castigurile ilicite, fata babei si fata mosului- familii destramate, dezbinare si discriminare....eu nu stiu ce sa mai zic.

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007




propun terapie in grup... pentru personajele defecte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Da, si eu vreau, nadaflorilor, un grup de suport pentru cei traumatizati de povestile infioratoare cu care ne adormeau ai nostri.
Si mai propun sa se revizuiasca TOATE povestile, sa propovaduiasca, frumos, principii de viata sanatoase, political correctness, armonie, happy end.
Vorba baietelului meu (cand avea trei ani).
Eu: "Si au trait sanatosi, pana la adanci batraneti."
Laur: "Cand colo...?"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ati uitat de 2 feti cu stea-n frunte. Las ca le infinge mama-n pamant pana la tzatzaisoare, le fuge o bucata de creier in rau, se transforma-n paltini da' ii mai face si ta-su paturi ce soptesc ca fantomele.

E lumea magica a copiilor. Ei nu sunt ca noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui violetan

Exact.
Cenusareasa umbla noaptea de nebuna prin oras intr-o tinuta cel putin bizara si se-nhaiteaza cu cine nu trebuie, alba ca zapada mananca de la straini fructe nespalate, unde mai pui ca (,) coabiteaza cu 7 (??!!) pitici, iezii deschid usa la straini si mama lor ii invata cantecele porcoase, pinochio minte, turtitza fermecata fuge de-acasa si scapa ca prin urechile acului de primjdii, ursul isi baga coada unde nu trebuie si ramane fara ea, punguta cu doi bani promoveaza castigurile ilicite, fata babei si fata mosului- familii destramate, dezbinare si discriminare....eu nu stiu ce sa mai zic.

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007


propun terapie in grup... pentru personajele defecte

Nina,mami de,



Exista Scoala micilor printese(4volDVD).

http://www.bibliotecaeuropeana.ro/scoala-micilor-printese-1.html



Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

avem dupa cum urmeaza
tentativa de omor, omor calificat :soacra cu trei nurori
antropofagie:greuceanu
exploatarea minorilor,discriminare:fata mosului si fata babei,cenusareasa.
cruzime impotriva animalelor:capra cu trei iezi,scufita rosie
tentativa de omor, violente savarsite impotriva minorilor, violarea domicilului, tulburare de posesie:alba ca zapada
neglijenta parintilor:scufita rosie. reclam decaderea din drepturi a mamei scufitei rosii pt ca isi trimite fiica sa traverseze o padure cu salbaticiuni.
furt calificat:punguta cu doi bani,degetel.
furt de identitate,sechestrare de persoane,tentativa de omor:harap alb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

abandon, canibalism: hansel si gretel

Mergi la inceput