LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (42)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Somleac sa-ti traiasca Alex!
Sa fie sanatos si norocos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Somleac, la multi ani si sa-ti traiasca feciorul, pacat ca va strica racelile planurile de petrecere, dar e bine si saptamana viitoare ca sa fie si sarbatoritul in forma buna
Ma uit la semnatura ta si vad ca pana la Pasti petreceti in fiecare luna

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ha-ha, anda, vezi tu i-ai facut vaccin si nu ai incredere in siropuri, iar noi nu avem incredere in vaccin si le dam siropuri

Cred ca ambele variante ajuta, depinde doar cum gandesti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Somleac, sa-ti traiasca baiatul! Cred ca tb sa fie f frustrant pentru el, se dau toate planurile peste cap...dar sunt sigura ca vei face cumva sa compensezi si sa fie distractie mare cand se va face bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, anda, cami neatza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

somleac sa iti traiasca feciorul!!

fetelor eu nu stiu ce sa ma mai fac cu Iasmi. de foarte mult timp se plange de duereri de burta. tot am zis ca merg sa ii fac o eco abdominala dar am tot amanat astazi dupa masa vreau sa merg la dr ca nu se simte bine, este palida cu obrajii rosii tare , se vaita , azi dimi ardea, dar ca si temp avea 38,5....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata, multumim de cafeluta

ma bucur ca intra persoane noi si vechi in acelasi timp sa ne salute

cami, desi zic fetele ca esti mai prapastioasa din fire, eu simt un aer de optimism la tine..asa-i ?

bbyasmi, esti mortala cu sucitul asta..am vazut pe fb a ati facut 1 an de la mutarea in casuta noua..vezi, faceati acasa party si o aniversati si pe ea, 1 an de zile merita o cupa de sampanie sunt sigura ca va fi bine oriunde va hotarati pana la urma sa o faceti

deea, hai ca un tuns/o schimbare e binevenita intotdeauna..capul sus

madutza, tu esti prima din serie care incepi serviciul ? sau roxy ? le-ai explicat la copii de noua schimbare ? ce zic ?

somleac, LA MULTI ANI ALEX sa fii sanatos si sa ai o petrecere super chiar daca amanata putin..
stiu ca tu esti fun remedii naturiste si mult mai informata ca mine dar cum asta citesc in ultimul timp, adica azi dimineata de vreo 2 ore adun informatii cica usturoi pisat facut cataplasme la piciaore se absoarbe imediat in sange si are proprietati miraculoase, trece raceala/gripa in cateva ore..in plus un catel de usturoi tinut in gura intre gingie si dinti inlatura la fel virozele/dureri de gat in cateva ore..eventual rontait cate putin din cand in cand..
uite iti las si un articol:
"CEL MAI PUTERNIC ANTIBIOTIC NATURAL DIN LUME
Usturoiul este cel mai puternic antibiotic natural cunoscut, sub form#259; de aliment pur. Contra sucului s#259;u, germenii de r#259;celi, gripe #351;i viroze nu au nici o #351;ans#259;. Descompune flegma, combate infec#355;iile, degajeaz#259; sinusurile, bronhiile #351;i pl#259;mânii. Omoar#259; cei mai oribili microbi – chiar #351;i pe cei ai leprei, gonoreei #351;i cangrenei – în cinci minute fix! În testele de laborator, ace#351;ti germeni au fost arunca#355;i efectiv pe marginea unui platan de cultur#259;! Un miligram de usturoi avea aceea#351;i putere cu dou#259;zeci #351;i cinci de unit#259;#355;i de penicilin#259;.
Este o plant#259; atât de puternic#259; încât, când e frecat#259; pe picioarele cuiva, intr#259; rapid în sânge #351;i poate avea un efect benefic în pl#259;mâni. O cataplasm#259; cu usturoi pus#259; pe t#259;lpile picioarelor este foarte bun#259; pentru oprirea tusei #351;i alungarea r#259;celilor. Se face tocând câ#355;iva c#259;#355;ei de usturoi, amestecându-i cu pu#355;in untdelemn de m#259;sline #351;i aplicând mixtura pe t#259;lpi.
http://holisterapi.wordpress.com/2012/03/15/usturoiul-cel-mai-puternic-antibiotic-natural-din-lume/"[/i]

va pup si revin mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

buna dimi

somleac sa iti traiasca feciorul!!

fetelor eu nu stiu ce sa ma mai fac cu Iasmi. de foarte mult timp se plange de duereri de burta. tot am zis ca merg sa ii fac o eco abdominala dar am tot amanat astazi dupa masa vreau sa merg la dr ca nu se simte bine, este palida cu obrajii rosii tare , se vaita , azi dimi ardea, dar ca si temp avea 38,5....



mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



poate e doar o enteroviroza ca parca si astea se manifesta cu febra..e bine sa dai o fuga la doctor, o eco nu strica..pupici sa scapati repede, sa nu fie nimic grav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki nu cred sa fie enterocolita. problema este veche, cred ca aproape zilnic se plange de durere de burta, dar uneori sunt mai puternice. uite acum cand am fost la munte statea chircita si se plangea ca o doare......offf cum am tot lasat si eu....am zis ca poate o doare burta ca avea probleme cu iesitul afara. dar asta s a rezolvat si burta tot nu a trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

am venit si eu la o cafeluta, este asa o dimineata furmoasa cu soare dar cam frig.

monas ma bucur ca ai trecut sa ne povestesti despre gemenasi cred ca sunt minunati amandoi. multumim ca ne-ai scris si despre viss sigur este ocupata si ea si nu mai are timp. mai ales daca a inceput si serviciul.

ionales te asteptam oricand ai timp. un la puiut.

yvy deci vaccinurile sunt fix pix mai bine nu. nici eu nu i-am facut nimic suplimentar si nici nu cred ca-i fac. multumim de informatii. vezi, sa nu mai zici ca nu papa bine Larisa. este o grasulina

bb_yasmi esti asa o figura si unde vrei sa tii pana la urma?
draguta Iasmi...vezi sa nu aiba Helicobacter pylori. fetita nasilor exact la fel a patit...tot o durea burta, dar rau de tot ca pleca de la scoala si i-a recomandat dr analiza asta si asta i-a iesit.
dar nasii cum sunt cu capul, sunt din astia care nu dau deloc medicamente, a lasat-o asa fara tratament, cica ii da propolis (cu ala clar nu trece) si normal ca mereu o mai doare. ala necesita tratament de urgenta ca in timp poate deveni periculos la stomac.

ally nu stiu ce idee sa-ti dau cu tunsul....nu cred ca breton te-ar avantaja, dupa cum te vad eu asa....uite-te pe net la programele alea de coafor virtual si alege-ti de acolo iti pui o poza de a ta si incarci freze

deea te inteleg perfect. de aia urasc eu coaforul cred ca am mers la coafor de 3 ori si asta pentru ca niciodata nu nimeresti pe cineva ca lumea, sa te tuda exact cum vrei. si eu m-am tuns si m-a luat prea scurt, normal. nici nu ma gandeam ca o sa ma nimeresca cum trebuie
dar creste, asta ma consoleaza...d deja mi-a crescut 2 cm hai ca in vreo 2-3 luni il ai la loc, depinde cat de repede iti creste.
eu am calculat ca pana in vara o sa-l am apropae la fel de lung cum l-am avut. na, vezi ce calcule fac si eu

somleac La multi ani! pentru Alex. sa fie sanatos si voios sa se faca el bine, lasa ca mai este timp si de petreceri. un mare de la noi.

azi merg sa-mi iau noii ochelari ca sunt gata stiti ca v-am zis ca mi-i i-a rupt Anastasia pe ceilalti. mi-a rupt o toarta...i-a jmanglit, a fugit cu ei in dormitor, a inchis usa dupa ea si a mesterit la ei astia o sa-i tin pe dulap cred ca am dat o caruta de bani pe ei cat de scumpi mai pot fi. bine, ca erau unii si mai si...ajung si la 2000 lei chiar sa fii nebun sa dai atata pe ochelari.

Mergi la inceput